Her konuda dini ortaya atan insanlar kendilerini 'dini bütün' mü sanıyorlar ?

Hepimiz .. 5 vakit namaz kılmadan orucunu tam tutmadan zekat vermeden iftira atmadan yalan konusmadan haramdan uzak durmadan kötülüklerden uzak durmadan atıp tutan bir de karalamaya çalışan insanlara rastlamısızdır.

Örneğin : Kendi oruç tutmaz bahanesi dayanamamazlıktır ama karşısında biri oruç tutmasa "Vay efendim koca kazık olmussun nasıl tutmazsın orucunu"

Yine günümüzde sıkça rastlarız : Örtülü ablalar açık giyinen ablalara bön bön bakıp "Şunlara bak taytları giymısler yanacaksınız yanacaksınız diğer tarafta" diyor...

Hatta en karmaşığı ise : Siyasi görüş farklılıklarından dolayı birtakım sözler ardına kimi insanlar karşısısındakılerin "Allah 'a olan inancını bile sorgular.. Örneğin ; "Sen Allah'a inanmıyor musun ? Kitaplarda yazanlara inanmıyor musun ? Senin o savundugun varya efendime söyliyeyim şu dinden şu ırktan vs vs vs..

Her konuda dini ortaya atan insanlar kendilerini acaba "dini bütün insan " mı sanıyor ?

AAA unutmadan ; Özellikle şu "Adnan hoca " Allahtan Kurandan kitaptan dinden haramdan helalden bahsederken insanlara akıl ve öğüt verirken yanında 95 likleri fora suratından 10 kılo makyaj olup azını burnunu büze büze konusmaya çalısan kızları neden yanında oturtur ? :) Dinimizde bir bayan bir erkeğe nikahsız helal olmaz , beraber bir odada bulunmaları bile haram olur.. :) Kendisi bunları bile bile nasıl "Dini Bütün İnsan" gibi akıl verir. ? :))

0|0
8|13

En İyi Kız Görüşü

• işte çok eksi alacak bir soru :)

bir kelimesini anlamamasına rağmen kur'an okunurken hüngür hüngür ağlayan komşumuz gelini hamileyken ona o kadar eziyet etti ki torunu sakat doğdu... insanlık, vicdan, müslümanlık bunun neresinde?

ben etek giyiyor olabilirim. über müslüman komşularımız tepeden tırnağa örtünüyor olabilir. saygı duyarım; ancak ben daha ortamdan uzaklaşmadan dedikodumun yapılmaya başlanması da ne oluyor? dedikodu günah değil mi?

kendi zenginlerini yaratıp, kendi taraftarlarını ihya ederken mazota para yetiştiremeyen anası ağlayan zavallı çiftçiye ananı da al git diyip adaletszlik etmek müslümanlığa sığar mı?

"BAZI" insanların türbanlılara selamün aleyküm derken benim verdiğim selamı almaması din kardeşliğine sığar mı?

bir tövbeyle koskoca allah bile kulunu affederken insanları dinsiz, kitapsız diye yargılamak kimin haddine düşmüş? allah benim babama üstün bir zeka vermemiş olabilir. hatta babam gerizekalı bile sayılabilir, öyle gerekiyormuş ki allah öyle yaratmış... ancak hangi kendini bilmez hangi kanuna dayanarak benim babamı yargılayabilir? onun dedikodusunu yapma hakkını kim verir ona?

sürekli insanlara sen dini bilmiyorsun, sen dinsizsin demekle müslüman olunmaz, önce vicdanı, merhameti, yaradılanı yaradandan ötürü sevmeyi öğrenin...

al bu da çok eksi alacak bi cevap oldu. üzerine alınan eksilesin. buyurun

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• yani insanlar kendilerine bakmalı önce

3|0
    0|0
  • ateistler hadi bunu da açıklayın

2|0
    0|0
  • vay anasssını korkulur kız senden

2|0
    1|0
  • sermayesi din olanın klavuzu seytandır

1|0
    0|0
  • "din konusunda biliyorsan konuş faydalansınlar, bilmiyorsan susta en azından adam sansınlar" ötesini anlayan anladı...

1|0
    1|0
  • samimi müslümanlar böle yapmaz bnce taş atacğına uyarır

1|1
    0|0
  • Dine karşı taraf almış gibi bi izlenimin var onu söyleyim...sen İyi bi kaynaklardan Allahım emirlerini ögren ve uygulamaya başla ( iyi kaynak diye beyaz hocaya gitmeyesin) gerisinide boş ver dert etme bunları...

1|0
    4|0
    • Ben dine taraf almıyorum.. Dinimin gerekliliklerini yettiğince yapabildiğimde yerine getirmeye çalısıyorum.. Ama hiçbirsey yapmadan kendi gibi yapmayanları ya da yapamayanları çok dindarmıscasına uyarıp ve dahası ezmeye çalısanlara tepki gösterıyorum hepsi bu..

• Allah razı olsun çok tesekkur ederım. :)

• ben teşeküredrim asıl:)

• bırak karakterini değiştiremezsin kimsenin takmayacaksın kimseyi boş ver uğraşamazsın cahil insanla

1|0
    0|0
  • Dine karşı fazla yakın birisi değilimdir ama inançlyımdır . Ölelerini pek sevmem.

1|0
    0|0
  • sana tek diyeceğim parayla imanın kimde olduğunu sadece allah bilir. neden dersen iksinide yine allah veiir... fazla kucalama yoksa kafayı yersın ...

0|0
    0|0
  • herkez hesap vercek boşver sen kendine bak ateistlerde hesap vermemek adına öyle düşünüyorlar rahatlama gereği hisediyorlar oysa biraz düşünseler bu evren var insanlar var hayvanlar var bu nasıl tesadüf olabilir şu nu söyleyim yanlış düşünce sonu telefi olmayan hatalar sonuçlandırır

0|0
    1|0
  • Şeytan böylelri ile dalga geçiyor. Haramı helal gösteriyor..

0|0
    0|0
  • Şikayetin münafık insanlardan ötürü ise Allah münafıklara büyük azaplar vaad ediyor.. Fakat her konuda dinin ortaya atılması sözünü tam olarak anlayamadım, bir müslüman yaşamının her alanında inancına uygun yaşamalıdır. Din bir yaşam tarzıdır sadece namaz oruç gibi şeyler değildir. Maalesef ben de dahil birçoğumuz dinimizi, annesini babasını huzurevine terk eden evlatlar gibi, camilere mescitlere hapsetmişiz onu belli zamanlarda gidip ziyaret ederek müslüman olmaya çalışıyoruz yaşamımızı dinimize göre değil içinde bulunduğumuz koşullara ve nefsimize göre şekillendiriyoruz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• manevi sömürü her zaman vardır

2|0
    0|0
  • Aynen valla, her ortamda gösteriyorlar kendilerini. Herkesin dini kendine.

2|0
    0|0
  • Haft içi hergün ben Ayşe özgün..*-*(nerden geldi aklıma bilmiyorum)

0|0
    1|0
  • ya din giyimle kusamla olcak bisey degil namaz kilanda kendine kilmayanda ama egerki ibadet ediyosan bunu gösteris haline getirmiceksin herkezin dini kendine bnde malesev cok taniyorum namaz kilipta durmadan dekikodu yapan iftira atan acaba gercekten bunlari yaptiktasn sonra allahin bunu kabul etcegini düsnüyolarmi yoksa sadece dedgim gibi gösteris veya baski oldugu icinmi ibadet ediyolar

0|1
    0|0
  • İnsanları yargılamak,eleştirmek o kadar kolay ki ama iş özeleştiriye gelince bunu yapamıyoruz.Bu sadece din konusunda değil her konuda böyle.İnsan olmanın vasıflarını yerine getirdiğimizde bu sorunlar ortadan kalkacak.Kişi önce kendini bilecek.

0|0
    0|0
  • Öfff...Sadece Müslümanlar olarak niye bakıyorsunuz olaya? Sanki Ateistlerde bunlar gibi olan yok..Her iki kesimde de bir şeylere bağlı kalan yobazlar mevcut..

0|0
    1|0
  • gerçek anlamda dini bütün insan olmak işlerine gelmediği için, olanlara bok atarak kendi egolarını şişirme çabaları hep bunlar. başka bi açıklaması yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...