Merhaba arkadaşlar.. Zayıflamak istiyorum..:(( lütfen bana fikirlerinizle destek olur musunuz?

İyi akşamlar arkadaşlar.23 yaşındayım ve tam 95 kiloyum :( boyum da 1.53-1.55 civarı tam net olarak bilmiyorum.(Hazal Kayanın boyundayım ıste) Artık kılolu olmaktan cok sıkıldım.. Çok uzuluyorum sureklı pısmanlık ıcerısındeyım. Bızım aılede kılo ırsı babam halam dedem babanem hepımız kıloluyuz bende onlara cekmısım.. cok yıyen bırı mıyım.. galıba evet yemekten zıyade abur cubur ozellıklede cıkolata.. dıger kızlar gıbı olamamaktan bıktım artık ne ustunde ıstedıgını bulabılırsın koca karıların gıydıgı seylerı gıyersn nede otobuste rahat oturabılırsın herkes sana bakıyormus gıbı hıssedersın.. bayramlar benım ıcın cehennem olur ustume bısey bulamayacagım ıcın normal gunden farksızdır.. arkadas ortamlarına gırmeyı artık hıc sevmıyorum ozguven desenız sıfır..1.5 ay once yenı bı ıse gırdım.. haftaıcı 9-7 calısıyrm 8 de evde oluyorum. haftasonum tatıl.. bende zayıflamaya karar verdım taktım kafaya.. yapıcam bunu.. spor salonuna yazılmaya karar verdım.. haftaıcı ısten gelınce hemen gıderım salona..5 dk zaten evımıze yakın.. bu cmt yazılıp pazar gunu dıyete baslıcam.. pzt baslamıcam ama baslangıc tarıhım 1 Mart pazar.. bıde cok sık tartılmayı dusunmuyorum.. her ayın 1 ınde tartılayım dıyorum.. pazar gunu kapalı salon.. haftanın 6 gunu gıtsem 1.30 saat sızce nasıl olur? nasıl beslenmelıyım neler yapmalıyım hıc bılmıyorum lutfen destek olur musunuz? fıkırlerınızı benımle paylasır mısınız? kendıme 7 ay belırledım baslangıc 1 Mart bıtıs 1 ekım.. ınternetten baktım da ıdeal kılom 48-50 cıvarı ımıs..50 kıloya dusmek ıstıyorum.. yanı vermem gereken tam 45 kılo var.. bu 7 aylık surecte bu 45 kıloyu vermem zor mu? bu 7 aylık surecın ıcınde 1 aylık da oruc donemı var.. o ay spora gıdemem.. konusrum salonla. cunku ısten eve gel oruc ac ne ara gıdecem ee zaten butun gun ıste pılım bıtmıs olcakee malum bıde ramazan ayı bırılerı bıze gelcek bı bı yerlere gıdıcez.. olmaz yanı o ay devam etsem oarasını versem bıle gıdemem.. sımdı ne dıyorsunuz sızce bu ıs olur mu?7 ayda 45 kılo verebılır mıyım? cok mu zordur?

• azmedersen bıde sporla desteklersen verırsın tabıkı neden olmasın
    75% (9)50% (2)69% (11)Oy Ver
  • sacmalama o kadar kıloyu 7 ayda nasıl vercen ımkansız saglıgını tehlıkeye atarsın
    25% (3)50% (2)31% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• 7 ayda 45 kilo bence biraz zor. Yani saglikli bir sekilde vermen zor. 7 ayda 25 civari verebilirsin ama bu arada abur cubur vs. Yemeyeceksin hicbirini. Spora yazilman guzel, gitmezsen 40 dakika -en az- yuruyus yap. Meyvesuyu, cikolatali sut vs. de yok. Neyse hamurisi kesinlikle yok. Sabah kahvaltini asla aksatma (bir bardak süt ya da çay, bir kibrit kutusu kadar yarim yagli peynir, bu ara da her sey yarim yagli. Dort dilim kepek ya da cavdar ekmegi) oglen de bir kepce corba, dort corba kasigi sebze yemegi, makarna pilav gibi seyler yemek istiyorsan iki corba kasigi, uc dilimde ekmek. Aksam da oglenle ayni sekilde. Ara ogunlere gelecek olursak yemeklerden ortalama uc saat sonra yemen gerek bir iki meyve ye orta boylarda oyle buyuk olmasin ya da bir meyve yogurt olabilir. Seker ve tuzu da oldugunca azalt hatta kullanma. Her gun tartiya falan da cikma oyle psikolojini bozarsin bir iki ay surecle kilo vermen duracaktir o surecte sakin moralini bozma iste veremiyorum vs. Gibi verirsin sadece sabretmen gerek. Oructa da zorlama kendini ama her seyi de goturme oyle miktarlarina dikkat ederek devam et. İdeal kilona inene kadar birakma. Bunu yedi aya falan da baglama bu seni strese sokar, kisitlar vs. Simdiden basarilar. :)

0|0
    0|0
    • Merhaba canı, öncelikle yorumun ıcın tesekkurler. öğlenleri işyerınde cıkıyor.. hanı ısyerındekı yemegı begenmedım lokantaya gıdıp yıyeyım dıye bı ımkanım yok. cunku sanayı bolgesınde ısyerı ve ıncın top oynuyor. bende soyle dusunmustum.. öğlenlerı ıllakı corba cıkıyor.1 kepce corba alırım.. ana yemekten ne cıkarsa bıraz alırım. pılav makarna erıste vs. almam. salata veya yogurt cıkarsa almam. ekmek de almam.. sabah kahvaltısını evde yaparım 8 e dogru.. sonra 10.30 gıbı ara ogunde bı meyve ıle bı fıncan yesılcay ıcerım..12.30 da oglen yemegını yerım..14.30 da pırınc patlakları var ya mavı yesılın falan 2 tane onlardan yerım ya 5 tane fındık ya da 5 tane badem.. sonra 16.30 da yıne bır meyve ıle bı fıncan yesıl cay ıcerım.. aksam 18.30 dada hanı actıvıalar varya kucuk sadelerı bı tane ondan yerım zaten 19.00 da ısten cıkıyrm spora gıdıp baslamam en az 20.15 falan.. boylelıkle spordan once en azından 1.30 saat once yemeyıde kesmıs olurum.. aksamda spordan gelınce bı fıncan daha yesılcay ıcerım..

• aksamları da ıste oldugum ıcın yemek yıyemem bu arada onu yazmayı unutmusum bende mecburen yogurtla falan gecıstırmek zorundayım

• Misir patlaklari bilmiyorum canim ben yememistim hic. Ve ekmek bir tane de olsa yemen gerekiyormus nedenini unuttum doktorum oyle demisti. Yesil cay vs. Onlarda zaten sorun yok. Ben alti ayda yirmi iki kilo vermistim tabi bu bunyeye, sagliga gore degisir. Onun disinda dedigin program zaten benim dedigimle uyusuyor miktarlara dikkat et bu arada yogurtta uc kasikti. Bol bol su ic. Ayrica rica ederim ne demek.

Erkekler Ne Diyor 3

• Diyetisyene is sebebi ile gidemiyorum demişsin. O zaman spora başla. ordaki hocalar da bu konuda bilgili oluyor. Onlar sana bir diyet listesi yaparlar.

0|0
    0|0
  • spor salonuna yazılıp hoca kontrolunde spor, diyetisyen kontrolunde de beslenmelisin. bunlar için harcayacağın parayı gözden çıkarmalısın.

0|0
    0|0
    • haftaıcı calıstıgım ıcın bı yere gıdemem.. pazar gunu ozeller de kapalı.. bır tek cumartesı gunu kalıyor.. bı kac hastaneye baktım hep randevulu calısıyorlar haftaıcı verebılırız dıyolar. hatta bı hastane cumartesıye gecmek ısteyen 13 hastamız var demıstı.. hastane degılde ozel yerı olanlar da cok para ıstıyolar

• spora yazıl

0|0
    0|0
    • sımdı ısten yenı geldım.. cumartesı pzr tatıl ısyerı. cumartesı oglen gıdıp konusucam pzt de baslıcam ıns

Kızlar Ne Diyor 3

• Yaparsın bence ama 7 aylık süre için 45 kilo biraz fazla sağlığına zarar verebilir. Yemek yerken porsiyonlarını küçült ama her türlü yemeği ye ayrımcılık yapma. Abur cuburu çok seviyorsan ödül koy kendine diyelimki ilk ay sonunda 3 kilo vermişsin çok olmasada biraz abur cubur yiyebilirsin. Spora gidicem diyosun 6 gün boyunca gidip pazar günü salon kapalı diye yan gelip yatma sabah değilse akşam üstü yürüyüşe daha sonraları da koşuya başla. Bu arada düzenli şekilde kahvaltı etmeyi unutma. Süt ve süt ürünleri , protein ağırlıklı bir kahvaltı yap.

0|0
    0|0
    • cok mu zor ya o kadar mı ımkansız yanı.. ben ılk baslarda 1 saatle baslayıp zamanla arttıra arttıra 1 ay ıcınde 2 saate cıkarmayı dusunuyrm sporu ama.. kahvaltıda bıraz oeynır 5 zeytın 1 haslanmıs yumurta 2 dılım ekmek domates salatalık carlıston maydanoz serbest.. nasıl sence.. pazar gunu kursa gıdıyrm olmazsa donuste meydanda ınıp 20 25 dk eve hızlıcana yururum.

• İmkansız değil 45 kilo verilir ama 7 aylık bir süre içinde 45 kilo vermen senin sağlığın için olumsuz etkenler ortaya çıkartabilir. kahvaltı için söylediklerin iyi ama içecek olarak benim tavsiyem süt icmen. Pazar günü için yürüyüş iyi olur ilk dört beş ay yürü sonra koşmaya başlarsan daha iyi olur.

• Bu arada öğünlerini bir anda çok küçültme yavaş yavaş azalt yoksa oda senin anı kan şekeri düşüşlerine bayılmaya sebep olabilir

• spor+diyetle zayıflamayacak insan yoktur

0|0
    0|0
  • başta zorlanırsın ama alışınca kilolar hemen gider akşam 6 dan sonra yememeye dikkat et yoğur meyve filan ye ama abartma günde mutlaka 3 lt su iç

0|0
    0|0
Yükleniyor...