Yeşil çayın faydaları nelerdir? Yeşil çay nasıl demlenir?

Arkadaşlar yeşil çayın faydalı oldugunu okudum, almayı düşünüyorum nasıl demliyorsunuz siyah cay gibi mi?

Yeşil çayın faydaları nelerdir?

0|0
16|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yesil cay, bizim klasik siyah cay gibi demlenmez...

Yesil cayi 80 derecedeki suda yaklasik 3 dk tutup sonrada posasini, suyundan ayirman lazim. Sakin üstüne kaynar su dökme yoksa tadi haddinden aci olur. Ve 3-4 dkyida gecme gene acilasmaya basliyor.

Ben kendim söyle demliyorum ; Ilk önce suyu kaynatiyorum sonrada bir demlige aktariyorum( demlik ASLA demir olmamali, dökme demir olur ama bildigimiz klasik demir demlikler olmaz) 5-6 dk bekliyorum soguyor daha sonrada delikli bir kap icinde yesil cayi suya birakiyorum 3-4dk sonrada geri cekiyorum zaten cam demlik kullanirsan suyun renginin acik yasilimsi sari oldugunu göreceksin. Afiyet olsun.

1|1
    0|0
    • bende siyah cay gibi demlemiştim bir ara çok acı olmuştu :( bardaga sıcak su boşatıp bir çay kaşıgı cay koysam olur mu

• Ne yazikki olmaz... yesil cay bitkisinin bir bilesenide Tanin denen bir kimyasal, ayni kimyasal kendini suya 100 derecede birakiyor ve Asil aci Tadi ona borcluyuz... tavsiyem suyu kaynamaya yakin cekip öyle kullanabilirsin ... ama unutma posayi KESINLIKLE 3-5dkdan fazla tutmaman lazim suda yoksa tanin gene cözülmeye basliyor...

Erkekler Ne Diyor 9

• Valla 2 yıl düzenli kullandım bi halta yaramadı. Faydası yemeklerden sonra içildiğinde midedeki yağları dondurmadığı için sindirim sistemini temizliyor. Yemekle birlikte soğuk içecekler içersen yemeğin yağları sindirim sisteminde donuyor ve lokestrol ortaya çıkıyor. Bi o yönden faydası var. Sallama çayın hiçbirini tavsiye etmem. Bir de yeşil çayı şekersiz içmelisin fayda sağlaması için.

1|0
    0|0
  • bizim firma cinden promosyon yesil cay getirdi böyle süper kutusu car kalıteli bir seyde ve ben hayatım boyunca cay içmedim ese dosta veriyorum :-)

demleniyor ama nasıl bilmiyorum google bak

0|0
    0|0
  • bagırsakları calıstırır :)

1|0
    0|0
  • yeşil çayı yeşil çam oyuncuları içer sen neden soruyorsun sende mi aktrist sn?

0|0
    1|0
  • yeşil çay yeşildir.

ve yeşil renk gözü dinlendirir.

şimdi alkışlayabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Yeşil çam diye okudum kusura bakma ok

0|0
    0|0
  • Şirkette elemanlar içiyor,dakika başı wc ye gitmelerinden başka bir faydası yok sanırım

0|0
    0|0
  • Damarları açar <3

0|0
    0|0
  • Faydali diye iceceksen beyaz cay ic

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• yeşil cay hem vucuttaki toksinleri atıyormuş, günde 2 defa içmek zayıflatıyormuş.

1|0
    0|0
  • Ben uzun zamandır kullanıyorum günde 2-3 fincan içiyorum. Her şeye faydalı cilde sindirime

1|0
    0|0
    • nasıl demliyorsun

• Demlenmesi için

• peki teşekkür ederim:)

• bende yeni basladim

offf aklima geldikce sinirim bozuluyor.. ilk kez kullanirken poset cayi bardaga koymustum sicak suyuda uzerine doktum gozumu yuma yuma ictim.. ve su anda asagidaki arkadas soyledide aaa demek bu yuzdenmis dedim..

son 2 gundur once sicak su sonra cayi koyuorum yine aci ama dayanilamaz degil

0|0
    0|0
  • rahatlatır

0|0
    0|0
  • Yeşil çayın faydası say say bitmez:) Kaynar suya 1 tutam atıyorum üzerinede limon dilimleri biraz bekliyorum demlenmesi için sonra içmeye doyamıyorum... Ayrıca yeşil çayla yorgunsam gözlerime biraz koyup bekletirim tonik gibi cildimi temizlerim:D

0|0
    0|0
  • Günde 2 bardak faydalıdır.

1|0
    0|0
  • Tadı iğrenççç Böğğğ

1|0
    0|1
    • evett :)

• bu tür insanlara bayılıyorum :)dogalız bacım

• Aynen hiç gerek yok öyle ayy zayıflıcam ayy güzelleşmem lazım napacam la zayıflayıp :D

• 4 ay dan fazla düzenli olarak kullanmak iyi değilmiş,yoksa günde 2-3 bardak şekersiz tüketirsen faydasını görürsün.

0|0
    0|0
  • Detaylıca yazılmış link

0|0
    0|0
  • tuvalet sorununu çözer

0|0
    0|0
  • sindirimi kolaylaştırır, zayıflatır. ben tadını sevmiyorum kullanmıyorum o yüzden

0|0
    0|0
  • vücuttan toksin atılımına yardımcı olur ve metabolizma düzenler

0|0
    0|0
  • google amcana soraydın iyidi buraya yazana kadar

0|0
    0|0
  • bildiğin çay demler gibi işte. bi de bağırsakları çalıştırmaktan başka bi numarası yok.

0|0
    0|0
  • uğraşma demlemekle poşet çay al antioksidan etkisi var kanseri önlüyor

0|0
    0|0
    • poşet cayın pek atkisi olucagını düşünmüyorum.ama kolay tabiki

• sindirime yardımcı oluyor bence çünkü ben yatmadan önce içiyorum çok iyi geliyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...