Müslüman arkadaşlar Hıristiyan siteler için ne düşünüyor?

Arkadaşlar türkiyede hristiyanların kendi sitelerini açan seslerini duyuran sayfalar tv kanalları dergiler hakkında ne düşünüyorsunuz,sizin hristiyan olan türklere karşı bakışınız nasıldır?

Lütfen önyargılı olmayalım eleştiri yargı vb şeyler yapmayalı sadece görüş belirtirsek dah aiyi olur yok efendim incil dğişti gel müslüan ol gibi şeyler yargı ve eleştiriye girmekte sonuçta herkes inancını seçmede özgürdür

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• aynen herkezin kendi dini senin seçtiğin bi inanış şekli. herkez bu konuda rrahat olsa dünya yaşanılacak bir yer olur zaten.

0|0
    0|0
    • kimi insanlar türkün dini islamdır vb sözler sarfetmekte ama bu ddiklerini ibra edecek belge sunamazlar

• yoo müslamanlıkta çeşitli meshepler var ve hepsi müslaman olmasına rağmen birbirlerinin inanışlarını ve ibadet şekillerini doğrulamıorlar ve onlarda türk. türklükle alakası yok bu işin . sen istediğin dini seçmekte özgürsün.herkez aklıyla doğru yolu bulur.

• Evet aynen öyle

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok samimi olduğum ilkokuldan arkadaşım hristiyan oldu ama benim gözümdeki değerinden birşey kaybetmedi , Önyargılı değilim sadece inanışlarına saygı duyarım isterse krem şantiye tapsın ...

1|0
    0|0
  • gayet sağ mutahasıp görüşlü bi yapıda olmama rağmen inançsız arkadaşlarım var sende en azından allaha inanıyosun der geçerim :D

0|0
    0|0
  • bir musluman olarak onyargi olmasi yanlistir diye dusunuyorum..herkes ozgurce saygi sevgi icinde dinini yasaya bilmeli..

sen hiristiyanmisin?

nickin allahin isimlerinden biride ondan sordum :)

0|0
    0|0
    • evet hristiyanım bir sorun değil umarım sizin için ?

• ozelde kimseyle konusmayi tercih etmedigim icin,kapali tutuyorum :)

• siz ekleyin isterseniz bende mesajmı herekse açık kapalı tutuyorum malum tehditler kfürler eden oluyor

• herkezin kendi tercihi eleştirmeye hiç kimsenin hakkı yok

0|0
    0|0
  • bişey düşünmelimiyim ? allah herkese akıl fikir vermemiş mi buda onların tercihi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kendi dinlerini yaşamak her din sahibi insanın hakkıdır.Bu ülkede din ve vicdan özgürlüğü var(ne kadar uygulanıyor orası ayrı bir mevzuda)Yani ben bu tür şeylere karşı değilim amaaa Misyonerlik faaliyetlerine bir alt yapı hazırlama amaçlı yapılacaksa o zaman o işin en başta karşısındayım...

0|1
    0|0
    • misyonerlik faaliyet herkes yapabilir senin karşı çıkmanla değil pek i o halde sen neden uzakdoguda orta doguda islam misyoerliği yapmak istersin ? örnek olarak misyonerlik yasak değildir serbesttir

• Arkadaşım anlaşılan kendi halinde inancını yaşamaya çalışan birisin olan bitenden bir habersin bak anlatamıyorum sana tebliğ denen şey din anlatılır aklına yatarsa insan o dini seçer veya seçmez İslamiyette durum bu olmuştur 100 yıllardır.Lakin Hiristiyanların yapmış olduğu baskıcı din değiştirme tutumları yıllardır süre gelen bir durumdur.Günümüzde bu durumu başka yollarla dine çekme çabaları göstermektedir.Ben birebir içinde yaşayan ve bunları gören biri olarak bunu söylüyorum araştır gör...

• asıl szler insanları baskı ve şiddetle din değitirmey zrluyorsunuz islamda çıkanları öldürüyorsunuz mürtede dinden çıkanlara hayat yoktur diyorsunuz her türlü terör olaylarının arkadaında szler varsınız biz mi baskıcıyız ? git afganistan arasitana din değiştirenleri ödlürüyorlar

• Müslümanların da dinini yayacak bir takım buna benzer eylemler yapmaları lazım. Diğer dine mensup olanlar kendi dinlerini yaymak için bu gibi nimetlerden yararlanıyorlar. Bizim de yapmamız lazım diye düşünüyorum.

2|0
    2|0
  • başka dinlere saygılı olduğu müddetçe herkese saygılıyım.ama burda bazı ateistler var diğer inançlı insanlarla dalga geçiolar onlara ne demeli bilemiorum.ama senin inancına saygımız sonsuz.

0|1
    0|0
    • Ateist var mı kızlar soruyorda hiç denk gelmedi bana hristiyan falan gördüm ama

• ateist çok bence burda.kendisini tanrı ilan eden mahlukatlar var aklı sıra komikler.

• ilgniç acaba mesihim diyen varm ı :DD

• siyonist davranışlar olarak düşünüyorum..bi türkün hıristiyan olmasıda sayısalı tek rakamla kaçıran adam gibi görüyorum.

1|0
    2|0
    • dini inançlar kişisel bir seçimdir kültürel değildir din,din isnanın vatandaşlık kimliği değildir

• kime göre böyle..bence din insanın birinci kimligidir ama bu kimlige göre ayrım yapılsında demiyorum

• Dindar geciben koyu muslumanlardan yedim genelde kaziklarimi.Safkan Turkum diyenlerce yalniz birakildim.Din,dil,irk takmiyorum o yuzden insan secerken.

0|0
    0|0
Yükleniyor...