Sınıftaki öğrenciler çok kalitesiz, ne yapmalıyım?

Arkadaşlar devlet üniversitesineyeni başladım sınıftaki öğrenciler çok kalitesiz derste şirve kullananlar mı dersiniz saçma sapan konuşanlarmı dersiniz yani çok kalitesiz insanlar ama ben daha modern ortam ve çevresi olan biriyim sınıfın çoğu doğu illerinden gelmişler çakma converse çakma diesel filan o derece spor gömlek kot pantolon ve kundura üçlemesi giyen bir sürü kıro insan var kimlik kaybı yaşıyorum sanki farklı bir dünya gibi ne yapabilirim konuşmaları bile argo ve kaba saba ben sadece polo ve pierre cardin giyinirim hepsi tip tip bakıyorlar bu durum hakkında ne yapabilirim ve ne düşünüyorsunuz ?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• herkesin sen gibi durumu yerinde olmayabiliyor işte. herkes senin gibi kendini geliştirme imkanı bulamıyor cevresinden dolayı. senin böyle konusmaya bile hakkın yok bence.git özelde oku madem o kadar durumun iyiyse kusura bakmada seni kim tutuyor orada zorla.

1|0
    0|0
    • Abim 7 yıldız ozelde ben öyle olmak istemediğim için devleti sectim kendimi kanıtladım anladınmı eleştiri yapıyorum ve öyle olan insanlara ne yapabilirim ?

• hiç birşey yapmazsn senin demenle hiç birşey olmayacaktır cünkü..

Kızlar Ne Diyor 5

• Kusura bakma ama, o kadar rahatsiz olduysaniz Beyfendi, SIZI SIZE LAIK OLAN Üniversiteye GITMEINIZI TAVSIYE EDERIM. Senin o üniversitede ne isin var? Özel üniversiteye git bence, cakma esyalarla takilan insanlarla sakin ayni ortamda dolasma, ISMIN LEKELENIR,.. Herkezin orijinal esya almaya parasi yoktur belkide? Hic bu kisimdan düsündünmü, bu yazdigin soruyla kendini yüksekten görmüssün ama, onlarin tirnaklari bile olamazsin... Ve orasi üniversite oldugu icin, heryerden farkli insanlar geliyor!

0|1
    0|1
    • Ya peki bu kızların dikkatini çekermi diğerlerinden daha iyi giyinmek daha nazik ve kibar olmak en önemlisi onlara değer vermek birde araba konusunda mercedes c 180 amg ile gidiyorum bunun yararı varmı ne gibi konularda ne diyebilirsin sen biraz biliyorsun o yüzden sormak istedim ?

• Soruyu sozaman dogru sor, yazdigin sekilde o insanlara kümsümsedigin cikiyor ortaya. Sana diyecek birseyim yok, arkadasin falan da degilim, sirf öyle olsun diyede bana yazma. Hic yazma mümkünse.. . Kendini begen ve öl :D

• brader öz eleştri yapmayı nede cok seviyorsun. bırak milleti onu bunu sne kendini ehliletirdin mi adam ettin mi ettiysen ne alak keyfini yaşa.. dünya senin etrafında dönmüyor unutma.. ve polimik yaratıp eleştiriler de bulunup kişileri basitleştirme cabasında buluma.. mevlana ne demiş ben ne adamlar gördüm üstünde elbise yok ben ne elbise gördüm içinde adam yok.konu buyrda kapanır.ok

• üniversite gibi bir ortamda bu tarz şeyler çok normal bende lisedeyken senin gibi sıkıntılarım oldu çok çok iyi anlıyorum seni. o 4 yıl bana eziyet gibi gelmişti ama kendimizi geliştirmek için okuyoruz çevremizdeki insanları pek önemsememeliyiz belkide

0|0
    1|0
    • İşte beni anlayan biri harikasın ya hayatım boyunca özel okulda okudum şimdi böyle olunca bir tuhaf oluyor insan

• Ya peki bu kızların dikkatini çekermi diğerlerinden daha iyi giyinmek daha nazik ve kibar olmak en önemlisi onlara değer vermek birde araba konusunda mercedes c 180 amg ile gidiyorum bunun yararı varmı ne gibi konularda ne diyebilirsin sen biraz biliyorsun o yüzden sormak istedim ?

• ya daha iyi giyinmek kibar olmak tabiki dikkatini çeker özellikle değer vermek fazlasıyla para kadından kadına değişir benim için zengin olması karşımdakinin birşey ifade etmez gerçekten seviyorsam ama seninle paran için olan insanlarla birlikte olma

• öyle düşünmen yanlış insanları giyimine ne marka giydiğine göre küçümsemek yanlış.sen kendini çoook yüksekte görüyosun ozaman kimse eniyi değildir bu dünyada kardeşim

1|0
    0|0
  • Çakma convers şu bu demişsin pardonda sen annenden markalımı doğdun? İnsanları küçümseyen biriysen harvard üniversitesine gitseydin.

0|0
    0|0
    • Ya genel durumu anlayın diye anlattım küçümseme olarak görmeyin sadece farkı anlatmaya çalışıyorum !

• Kendimi bir tuhaf hissediyorum yani kafama göre insan yok gibi bütün hayatım boyunca özel okullarda okudum ortam herşeyi gördüm herşeyi yaptım çok eğlendik çok güzel arkadaşlıklar kurduk bunu marifet diye anlatmıyorum ama bunların kaba argo konuşması ve asosyal insanalr olması biraz tuhaf yani aradığını bulamıyorsun :)

• Hangi üniversitedesin? Keske araştırıp gitseydin yada izmir gibi bölgelerdeki üniversitelere yerlesseydin.

• arkadaşım ilk sene bende öyle düşündüm bunlar ne böyle konuşmayı bile bilmiyorlar diye yargıldım herşeye hayran oluşlarını görgüsüzlük olarak gördüm sonra o kişiler kendilerini geliştirdiler aldılar yürüdüler yani:) bende 4yıl yalnız takılıyordum geçen sene kafama göre birini buldum ama keşke ayrımcılık yapmasaymışım diyorum ne gerek vardı insanları olduğu gibi kabul etmeli..

0|0
    0|0
    • Ama kendini rahat hissedemiyorsun o insanlar saçma sapan konuşuyor ve ne kadar boş insanlar olduğunu anlıyorsun koca profesöre argo kullanan adamlardan ne beklersin yada kızları hayvan gibi itenleri filan hiç kibar ve nazik insanlar değiller :)

• Bilmemki tam tersi itebilirde cunku dikkat ceken farkli oln insanlar her zaman toplumda onyargigorurler malesef:/

• Ne gibi yani çok lüks arabayla gidersem nasıl itici olurusnki ?

Erkekler Ne Diyor 5

• buyur burdan yak kardeşim adam da kız da yok ne yapsın san ayak uydurmak için hırsızlık mı yapsın..insanları kişilikleriyle değerlendirmeyi ne zman öğreneceksin.. bırak bu işleri. çok zor geliyorsa bas parayı oku paralı unvt yi. o bahsettiğin sahışlar kim bilir hangi güçlüğk le okuyor.. adamı hasta etme..

0|0
    0|0
    • Anlamadın herhalde ben hep özelde okudum ve oradaki insanlar bir tuhaf geliyor hocaya saçma sapan cevaplar veriyor kızları iterek çıkıyor ve her türlü pislik hareketler yapıyor ne kibarlık nedee naziklik var böyle insanlar bana tuhaf geliyor hep güzel ve iyi ortamlara girdim bunlarla anlaşamıyorum hepsi asosyal insanlar ne yapabilirim bir önerin varmı ?

• Lafı neresinden anlıyorsun sen onları kendine uydur diyorsun ben kendi arkadaşlarımla onları aynı ortama girdirsem o görmemişler kızlara sapık gibi bakarlar şimdi anladınmı yani ortam görmemiş bir insanı ortama sokmak çok zorrrrrrrrrrr

• yahu bırak milletin derd seni mi gerdi.. hay senin kız ortamına .yahu ben mahalleden eski arkadasımı sosyete kızlarının ortamına soktum hiç bir bokta olmadı.. ne anlatıyon sne .. her kes doğrularıyla yaşar nede çok uzattın.. sen senin hayatını onlar kendi hayatını yaşasın suyu akışına bırak olsun bitsin :D

• telaşa kaılma çoğu yeni ve çok beklentileri olan bi ortama girdi onların.şimdilik tek amaçları dikkat çekip ilgi toplamak.zamanla düzelir.sen olduğun gibi devam et takma çok fazla.zaten zamanla alışıyosun hepsine.hatta şu an beğenmediğin o insanlar arasından en iyi arkadaşlarını şeçmen bile kuvvetle ihtimaldir

0|0
    0|0
    • En iyi en lüks ortamlara girdim bunlara gel desem olamz yani düşünsene bire yere bunlarla gitsen resmen fiyasko :)

• bilmemek değil öğrenmemek ayıptır biliyosun.onların doğup büyüdüğü ortamlardan öğrenebildikleri bunlarmış demekki.ben de köyden şehire ilk geldiğim zaman doğru dürüst türkçe bile bilmezdim.önemli olan bişeyler öğretebilmek.sen o ortamları ananın karnında mı öğrendin.neyse daha fazla muhatap olmak istemiyorum çünkü konuştukça sinirlerim bozuluyo.çok rahatsız olduysan söylersin babana bi vakıf ünv sine gidersin senin gibi elit, seçkin insan müsveddeleriyle bi arada değme modernliğini yaşarsın

• Yapabileciğimi zannetmiyorum herhalde bir iki tane düzgün arkadaş bulabilirim :(

• böyle şeylere takılma o insanların içinden ne cevherler çıkar. önyargılarını silerek tekrar bakmayı dene onlara. ambalaj önemli değil içindeki önemli. tanımaya çalış. eminim seçim hakkına sahip olsalar onlar da 500 lira ödeyip orjinal diesel giymek isterlerdi. gel gör ki hayat hepimize eşit davranmıyor. devlet üniversitesinin sana hayat ile ilgili özel üniversiteden daha fazla öğreteceği şey olabilir. algıların açık olsun.

0|0
    0|0
    • Ama tip tip bakıyorlar kendimi uzaylı gibi hissediyorum görmemişler gibi bakıyorlar

• çok benzer şeyler yaşıyoruz:) ben on sene önce yaşadım atlattım. ilk zamanlar zor oluyo ama sonra düzeliyo. o görgüsüz hareketlerine yapacak bişey yok. bi şekilde öyle kabulleneceksin. o değişmez. sonra onlarda sevdiğin yönler olduğunu farkedersin, hepsinde değil ama bazılarında. belki hiç biriyle bugüne kadar alıştığın şeyleri yapamazsın ama başka farklı dostluklar kurabilirsin. mesela benim bi arkadaşım bana adıyaman tütünü getiriyodu, birlikte sarıp içiyoduk. bu güzel bi deneyimdi

• Desene birader yanlız kaldık :))

• alışırsın

0|0
    0|0
    • Nasıl alışırsın ya ?

• napıcaksın onlara pierre cardın mı gıydırıcen yok. onlar sana kendı gıydıklerınımı gıydıorecekler oda yok. onlar sana sende ona alıscan

• Hadi şura yemeğe gidelim desem gidip lahmacun alıp parkta yiyelim derseler yada hadi kızlarla oturalım desem yok onlar günah filan derler nasıl alışıcaksın ?

• Ben de bi' dönem öyle tiplerin arasında kaldım, yapacak bir şey yok. Tek takılacaksın. Olmadı başka fakültelerden insanlar bul.

İzmirli bulmuştum ben 1-2 tane onlarla takılıyorduk. Diğerleri "İMDAT!" yani.

0|0
    0|0
Yükleniyor...