İnsanlar sınıflandırılmalı mı yoksa herkes eşit mi olmalı?

Günümüzde her sosyal ortamda eşitiz falan diyoruz

yada eşitliği tartışıyoruz ...

Ama gelin görün ki yıl olmuş 2012 hala

Zengin aşırı zengin fakir ise halen aynı

ve umudundan başka hiç bir şey yok elinde ...

Peki hani nerede eşitlik ?

gerçi şimdi siz diyeceksiniz ki Eşitliğe gelen kadar neler var neler ... Doğru Refah ve Şeffaf bir ortam yok halen günümüz Türkiyesin de .

Sadece

Düşünceleriniz merak ettim ...

Saygılar -,-

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• bi yandan olsun bi yandan olmasın. eşit olursa ben köylüyle aynı seviyedemi olucam. elin çingenesi benimle aynı imkanlara mı sahip olucak. Olmasın arkadaş. beni sokakta tehdit eden insanla aynı seviyede olmam ben. biz insan gibi davranıyoruz ama onlar kendilerini bişey sanıyor. İyi böyle karışmasak daha iyi dünyanın işine

0|0
    0|0
    • köylü senin efendindir. köylü olmasa sen aç kalırsın. ne yiyeceksin modern şehrin taşlarını un niyetine mi yiyeceksin yada süt yerine çişini mi içeceksin. şehirli oldun da adam mı oldun lan

• evet adam oldum. Benim onları efendiliğine lafım yok. Kültür meselesi. neyse boşver

Kızlar Ne Diyor 2

• Beyin yapısı gereği kategorizasyon yapar.

Önemli olan hakların eşitlenebilmesi.

0|0
    0|0
  • Bilmem..kendim icin konusuyorum..ben siniflandirmam..benim icin herkes esittir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• eşit olmamalı. hakeden hakettiği mevkiye sahip olmalı. parası olan daha üstün meziyetlerde olmalı.

0|0
    0|1
  • Senin bu kastettiğin eşitlik komunizme girer. Zenginle farki eşit olamaz. Her insan eşit haklara sahiptir. Olması gereken de budur ama çalışan ile çalışmayan aynı olamaz. Eğer öyle olursa devlet komunist olmuş olur.

0|0
    0|0
    • Bir yönden haklısın ama

asgari ücretle geçinen bir insan, Şirket sahibi olan bir iş adamına göre daha çok vergi veriyor ... Bu eşitsizlik değilmidir ...

• Muhasebeciler vergi vermemek için dolap çeviriyorsa devletin suçu var mı ? Senin de vatandaş olarak maliyeye şikayet etmen gerekir ona bakarsan.

• muhasebeciye bana vergi ödettirme de ne yaparsan yap diyen şerefsizler de suç yok mu ?

Devlet neden araştırmıyor ?

• Herkez eşit olursa bu işin tadı çıkmaz. e suç kalır ne de suçlu. dünya alt üst olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...