Diploma olmadan üniversiteye gidemiyor muyuz?

Merhabalar ben liseden mezun oldum . Ama Lise 4'ün başında alan değiştirdim ( Sayısal'dan Eşit Ağırlığa ) . Dolayısıyla 4 tane alttan ders geldi bana ( Coğrafya 10-11.Sınıf | Türk Edebiyatı 10-11.Sınıf ) . Şu an üniversiteyi kazanma ihtimalim var ek kontenjandan %90 ama diplomamı alamıyorum okuldan sınıfta filan kalmadım ama alttan ders var . Diploma olmadan üniversiteye gidemiyor muyuz ? Bi ara o kural kaldırıldı diye duydum ayrıntılı bilen varsa bişey yazsın . Şubat'a kadar o dersleri vermemin imkanı yok çünkü sınavlar geçti .

Güncellemeler:
Yok mu daha bi yolu yordamı lütfenn :(

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• geçmiş olsun. üniversite hayalin suya düşmüş hala liselisin

0|0
    0|0
    • Sınıfta kalmadım amaa .

• aynen hayırlısı olsun...

• Konuyu açan arkadaşım o derslerin sınavına girip başarılı sayılmadığın sürece diplomanı alamazsın. Alamadığın içinde dolayısı ile üniversite sınavını kazansan bile hatta türkiyede derece yapsan bile lise diploman olmadığı için hiçbir üniversite kaydını alamaz. Şu an izlemen gereken yol :

Eksik Dersleri başarı ile vermek => Üniversite sınavında iyi bir puan almak => Sınav sonucu sevinci ile okula gidip diplomanı almak :D => Üniversiteye kaydını yaptırmak. İşte bu kadar :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...