Sanat olarak nü fotoğraf çekimlari hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sanat olarak nü fotoğraf çekimlari hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
14|17

En İyi Erkek Görüşü

• Sanat olan Fotoğraf çekmek ister nü ister başka bir portre, soyunanlar olmasa fotoğraf sanatı devam etmeyecek sankim.

cıbıllık sadece araç, sanatı icra eden çeken şahış... çıplaklığı sırf savunma mekanizması adına sanat diye görenler çok sanatsızca hareket ediyor. adamın başka savunacak birşeyi yok sanata çok destek oldu sanat devrimi kendi üzerinde gelişti ya.. o tarz durumlarda sadece sanatçı sanatından söz edebilir. oradaki şahıs sadece fotoğrafda kalmış bir sanattır. ama soyunması değil.

artı sanatlar konuşmadan iz bırakır.

0|1
    0|0
    • bi bitmediniz be

• fazla felsefi konuşuyorum sanırım anlaşılamıyor. ben ne diyorum sen ne diyorsun. bana ahkam kesiyorsun birde, birkaç defa yazdığımı sonra kendi yazdığını oku belki birşeyler anlarsın. çok zıt kutuplardayız şuan. alemsin yahu cidden ilginç.

• Yok,yok felsefi konuştugunuz felan yok sadece birkaç kelimeyi kaçırmışım; sözlerinize katılıyorum;

Kızlar Ne Diyor 14

• p*rnografik değil de sanatsal duruşu, ışığı yakalamak önemli. ha yine erotik olmuyor mu oluyor tabii ama en azından vücut teşhir edilmemiş oluyor. İnsan vücudu -kadın da erkek de- çok estetiktir bence, mucize gibidir. fotoğraflanmaya, resmedilmeye değer. sanat eğer insan içinse, bazen nü bir fotoğraf, bir çiçek/böcek fotoğrafından daha gerçekçi daha vurucu olabilir.

0|0
    0|0
    • Gözel yorumun için çok teşekkür ederim. herşeyi çok güzel özetlemişsiniz;

• O sanat nudizmi benimseyenlerde sorun olmaz

0|0
    0|0
    • Şuanda kaç kişinin benimsedigini sormuyorum. düşüncesi olan varmı diyorum sadece prof,olarak yapanlarda vardır belki

• Nü pozla aralarındaki bağlamı kuramamaklada siz.

• Nüdizm,le arasındaki bağlam farklıdır Nüdizm doğuştan gelen çıplaklığı savunmaktadır fakat nü fotoğrafı öyle birşeyi savunmuyor sanat sanat diyorum;

daldaşçak sokaklarda dolaşmak nü ile karşılaşıyorsa ben öyle nü fotoğrafına bakmak degil kafamı çevirip yan gözlebile bakmam;

• sanat her türlü ifade edilebilir ve nü de bunlardan biridir insanlar bence her türlü sanat şekline saygı duymalıdır ama nü pozu sadece vermek isteyen verir ve son olarak hiç kimsenin nü resim yapmaları için poz veren insanlara kötü sözler söylemeye hakkı yoktuır

0|0
    0|0
    • Nü fotoğraflarını çeken insanlara biraz kötü gözle bakıyorlar toplumumuzda; insan çevresinde o kadar abaza ve düşüncesi yanlış olan insan varki hep diger noktalara çekmekten başka birşey yapmıyorlar anlamaya çalışan nadirdir;

• ben asla nü fotoraf çektiren insanı yargılamam onu yargılayan insanı yargılarım

• senelerdir nü fotoğraf çekerim ama hala bazıları bunu sapkınlık olarak görüyor toplum olarak tuhaf bir toplumuz nü fotoğrafa bakarken meme kalça bacak görüyorsa o insancıklar sanat hak getiredir onlar için

• Sanatin her dalı guzeldir, resimde oldugu gibi fotograftada cok iyiyimdir:) nu fotograf cekmedim hic ama cok cizdim, yagli boyadada karakalemdede. normal bisey insan anatomisi sonucta. Ogrenmeye ve cozmeye calismak eglenceli

0|0
    0|0
    • Fotoğraf sanatıyla veya Resim sanatıyla ilgilenen herkes insan fizigini çekerken veya resmederken o an sanattan başka birşey düşünmezler. bazı abazalar hariç tabiki;

• sanatçılar düşünmez ama sanatta halka sunuluyor, ben o anlamda düşümüşdüm, hedef kitleyi baz alırsanız , bu pozu veren nasıl bakılacağınıda kendiseine tahmin edebiliyordur.

• Nü sanatında Fotoğrafçıyla model arasında biz sözleşme vardır, Nü fotoğrafı için kamera önüne geçen insan zaten bütün herşeyi göze almıştır hatta bu sanat üzerinde yoğun bir çalışma yapmıştır;

güzel sanatlar bölümünde birçok model insan vardır. fakat onlarla iletişime geçmek gerekli;

• çok estetik ve asil geliyor bana ,özellikle artistik duruşlarla süslenenler,seyirlik.. link

0|0
    0|0
    • sonuncu hoşmuş

• 2 Gün önce bu fotoğrafları incelemiştim face,den kimin çektiğini çok merak ediyordum. mükemmel bir çalışma ışıgı çekim açısı duruşu harika;

• çekenler çeksin biz bakalım :)

benden bir soru

sanat sanat için midir halk için midir :):)

0|0
    0|0
    • Sanat görecelidir ne için yaptıgınız önemlidir; benim için önemli olan kendi hayat düşüncemi yansıta bilmektir; herkes mutlaka birşeyler bulur kendinden

• herşey insan içindir.insanları doğayı koruma çabaalrı bile insanlar içindir.daha güzel bi ortamda yaşabilmek için yapılır herşey.yani sanatın sanat için olması saçma.asıl odak noktası yine insan yani halktır.kısacası sanat halk içindir

• sanat önce benim içindir sanatımı seven sever sevmeyen sevmez kendim için sanat yaparım ben

• Bi sanatçı olarak söylüyorum çekimleri de çizimleride gayet normal insan anotomisini öğreniyorsun sonuçta temel unsurdur bu.

0|0
    1|0
    • Sanatın her dalı güzeldir. Tabiki herkesin nü fotoğrafı çekilmez estetik çok önemlidir;

• güzel bnce zten sanat olsnda ne olrsa olsn diynlerdenm :P

0|0
    0|1
    • nü fotoğraf diyince neden insanlar sadece cinsellik anlarki anlamıyorum. düşünceleriniz için sizi tebrik ederim;

• Her insanın bir hayranı vardır mutlaka; Bütün insanlar güzeldir

• hmm :) gzlms

• Bakmayı severim, ama pek doğru bulmuyorum. Sanat için soyunmak falan.

1|0
    0|1
    • Doğru bir fotoğrafçıyla dogru bir fotoğrafı çektirmeyi hiç düşünmedinizmi?

• Yok yahu.

• zaten nü fotoğrafında estetik ve görsellik çok önemli degilmidir sizce? ne tür fotoğraflardan hoşlanırsınız?

• bence bazıları çok zarif ve estetik oluyor.

0|0
    0|0
    • Beğendiklerin varmı? nü fotoğraf sanatçısı olarak?

• hayır açıkcası bu sanatın sanatçılarını bilecek kadar takipçisi değilim. sadece su ana kadar gördüklerimden yola çıkarak yorum yazdım.

• Bence sanat başka türlüde ifade edilebilir..

0|0
    0|0
    • İnsan bedeni en zarif şekilde anlatıldığı bir fotoğraf sanatıdır. toplumumuzda hala fotoğrafı sanat olarak kabul etmeyenler var. tapuları yıkmak gerekli;

• sanatın binlerce çeşidi vardır m.ö lerde nü heykeller bile yapılmışken şimdiki düşüncenize bakınca

• Bir ara ilgi alanıma girmişti.

0|0
    0|1
    • Hiç nü fotoğrafı çektirdinizmi peki;

• siz hiç bir model olarak kendinizi düşündünüzmü,

• eğer fotojenik olsaydım çektirip evimin başköşesine asardım :)

1|0
    0|0
    • Nü fotoğrafında estatif ve zariflik önemlidir. iyi bir üstadın elinden harika işler çıkabilir bence;

• Nü resimler çizdim daha önce.

0|0
    0|0
    • Nü çizimlerinizde bir modelmi kullandınız yoksa hayalimiydi?

• Model bulmak zor. nü resim kitaplarından çizdim.

• nü fotoğraflarında sadece yüz önemli degil bence veya çizimlerinde, bende çizdim fakat çekme deneyimim olmadı,

Erkekler Ne Diyor 16

• Sanat için soyunmak deyince, çok insan talip oluyor. Sonuçta sanat önemli. Kadın sanat için kendi bedenini adıyor. Güya durum bundan ibaret.

Peki ülkede tıp için kadavraya da ihtiyaç var. Neden çıkıp kimse, tıp için bedenimi adıyorum demiyor? Yoksa sanat denen şey; tıptan, insan sağlığından daha mı değerli? Ya da yapılan, sanat adında terbiyesizlik mi?

1|0
    0|0
    • Türkiye,de Saglık için öldükten sonra bedenini bagışlamıyorlar. Bu konu,da insanlarımızın düşüncesini almak gerekli ne düşünüyorlar diye; Herkesin farklı bir açıklaması olduguna inanıyorum dogru veya yanlış;( Bunu nü sanatıyla kıyaslamak biraz ağır oluyor)

• hehehe erkek model bulursun ama bayan model nulma umidin yok

0|0
    0|0
    • Dogru zamanda dogru insanla tanışmak çok önemlidir, çekim demekle olmaz böyle fotoğraflar psikolojik olarak modelinde hazır olması gereklidir;

• sanatsal olarak bakıldığı zaman anlamsız gelmiyor, hatta insanların kendilerini çıplak olarak çektikleri fotoğraflarda anlamsız gelmiyor bana.

0|0
    0|0
  • Haram pek sevimlidir zaten.Erkek içnide dişi içnide.

ne ar kaldı ne utanma şeytan isim koydu sanat öyle mi ?

reziliz.

0|1
    1|0
    • Sen de haklısın, cehalet başa bela.

• haram der ama sevişirsin bir kadın verecek olsa nefessiz gidersin sonra burada atar tutarsın

• sanat soyunmak değildir kandırmayın kendinizi. Sanat demek yetenek demektir insanları tahrik etmek değil.

0|0
    0|0
    • Resim bir sanattır, Fotoğrafçılık sanatmıdır değilmidir hala tartışılması yapılmaktadır. Karanlık oda,da hiç film yıkadınızmı çekilen bir nü Fotoğrafı kağıt,ta baskı alırken verilen değerleri hiç girdinizmi; Neyse anlatmakla bitmez aslında insan gözünün gördügü bütün güzellikler sanattır;

• sen bu fotolar dan tahrik oluyorsun demek dostum sen git bir hocaya üflet kendini bence..

• kız kardeşin yapsa sanat deyip izin verir misin ?

• sanata saygım var.

0|0
    0|0
  • bazıları bo fotoğraflar çekilirken grup seks yaptığınızı düşünüyor ve ya resmi çektik den sonra tuvalete gidip mastürbasyon yaptığınızı burada da bir iki yorum gördüm muhtemelen onların kafa yapıları da bu şekilde :)))

0|0
    0|0
    • sanat gözün çok iyi- yaptığın yoruma karşı bana gelipte bi bitmediniz demenle zerre alaka kuramadım. sanat kim sen kim. bu şekilde düşünenlerde varsa sende onlardan birisin sanırım. ne demek istediğimi anlamadan veya anlayacak kapasite yokta olabilir neyse malmal konuşma.

• abazaaaa

• Ohoo kızlarımız çok meraklı adonisli erkek görmeye ama şanslarına yaşlı amca da çıkabilir sanat işte..

0|0
    0|0
  • çekimler fotoğrafın kendisinden daha kutsal ve sanatsal oluyor.

0|0
    0|0
    • Cesaret isteyen herşey değerlidir; Yolda yürürken bir köpek fotoğrafı çekersin fakat savaşın içinde mermilerin kulagının dibinde arı gibi vızıldarken çektigin fotoğraf fotoğrafçı için daha degerlidir, insanlarımız sadece aaa çekmiş diyorlar. bu yolda emek ve cesaret kutsaldır;

• ben çekiyorum 35-40 adet resmim var

0|0
    0|0
  • poz verdiğim gün o sanatın sonu olur

0|0
    0|0
  • ben profesyonel fotoğrafçıyılık yapıyorum ve benimde nü model olarak resimini çektiklerim oldu

0|0
    0|0
    • Nü fotoğraf çekiyormusun çiziyormusun?

• profesyönel fotoğrafçı resim çekiyor iyiymiş o makinayı eline alan her kişi zaten fotoğrafçı artık

• en değerli giysimiz cildinmizse...

0|0
    0|0
  • sanat için her şey yapılır kardesim

0|0
    0|0
    • düşüncelerini azçok kestire biliyorum, kulaktan dolma nü fotoğraf bilgisine sahip olmak onu anlamaktır;

• Maşallah herkez çekmiş,çizmiş nerede bu çektirenler,çizdirenler.

0|0
    1|0
    • Herzaman heryerde görünmez böyle fotoğraflar özeldir;(sözleşme gerektiren bir çalışmadır)

• Çektim, güzel oldu.

0|0
    1|0
    • Tebrikler; Her insanı ikna etmek kolay degildir;

• Kadına et olarak ya da cinsel obje olarak bakanlar hemen "Haram" moduna girmiş bile. Nedense biz çekim yaparken, hiç kadının orasına burası bakıp tahrik olmuyoruz. Bizim aklımıza bile gelmezken bazı kendini bilmezler burada atıp tutuyorlar.

Ee kim günahkar oluyor şimdi?

Yükleniyor...