Sorun kimde ? beyler bayanlar destek lütfen

arkadaşlar, 1ay önce nişanlandım nişanlım ve ailesi kurban bayramından sonra düğün istediler uzun süreli bi ilişkim olduğu için ailecek kabul ettik ve dün hep beraber eşya baktık eşyalar alındı senetler imzalandı sıra ev bakmaya ve nikah günü almaya gelmişti ki bugün nişanlım bana üzgünüm ailemin durumu eşyaları alıp düğün yapmaya yetmiiyor düğünü yaza yapalım o zamana kadar bende biraz katkıda bulunayım diyene kadar. ben sadece tamam dedim bozulduğum için biraz soğuk davrandım oda bana anlayssiz olduğumu soledi ve aramız gerçekten çok kötü aramıyor mesaj atmıyor abisi geldi babamda kızgınlığını belli etti bize dönek adam lazım değil dedi sizce çökmü abarttık

Güncellemeler:
sorun şurda aslında, biz bu sene diye ısrarcı olmadık ailemde seneye olmasında bı sakınca bulmuyor hatta yaz düğünü benim isteğimde onlar ısrar ettiler. babamn burda bu lafı kullanmasının sebebi başta herşeyi kabul ediyor.bize karsılayacağı mikratı söliyor ve bizde eliimizden geldiğince uygun yapptık alısverısı. tanıdık yerlerden aldık ve şimdi senetlerin yırtılmasını istiyor elbette insanlık hali parasızlık herkesin başına gelebilir ama bz kız tarafı olmasına karsı o taraftan fazla borca grdık

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Aşırı derecede mübalağa etmişsiniz. Baban bir kere yanlış bir hitabet tarzı kullanmış. Sevgilin ailenin düşüncelerini az çok tahmin edebileceği için kafasında bir sistematik düşünce oluşturmuş. Eğer düğün masraflarını karşılayamasaydı ailen bu sefer ona, bu damat '' fukara, gariban'' kızımın istikbalini sağlayamaz demogojisini yapacaklardı. Damadımız bu düşünceden kaçmak için kafasında kurduğu ekolü canlandırmış ve durumdan sıyrılmaya çalışmış. Siz bu iyimser düşüncesine karşılık olarak, ona veryansın etmiş ve kalbini kırmışsınız... Bu durumda gönlünü almak size düşüyor...

0|0
    0|0
    • ÇOK ÖZÜR DİLERİM SORU SORMA KAPASİTEM 24 SAATİ DOLDURMADIDA :(Benım yaklaşık 60 gündür çıktıgım biri var on usevıyorum ayrılmakta istemıyorum ama bugün tesadüfen oturuyodum bankta okulun işte tanıştık öyle cok etkılendım benım cıktıgım kişiden 10 kat daha fazla yakışıklı ama ne yapmam lazım sevgılımı bırakmak ıstemıyorum onuda kaybetmek ıstemıyorum cıktıgım cocuk koluna dövme yaptırcakmıs benım adımı annesıyle taıştım cok yakın olduk onunla baya yakınlaştık ya lütfen kaç yaşındasın ergenmısın

Erkekler Ne Diyor 17

• Yakın bir arkadaşım var. Evlilik için 20 bin TL civarı bir para hazırlamıştı. Anne-babası bir de ev verdi. Kendince hazırdı. Evlilik için alışverişe çıktılar. Sadece kuyumcudan yaklaşık 13 bin TL hesapla çıkmışlar. Aldıkları da orta şeker bir set, 4 tane de bilezik.

Beyaz eşyası, mobilyası, kıyafetleri, ıvır zıvır şeyler, gelinlik, düğün salonu, dışardan gelenlerin kalacak yeri, kına gecesi, hatta kuaför parası... Çocuk işin içinden çıkamadı. Hiç unutmam, "20 bin TL, meğer evlilik için çerez parasıymış" demişti.

O dönem onlarda büyük sorun yaşadı. Sonuç olarak oturmayı planladıkları evi sattılar. Sorun aşıldı.

Bunu şu sebeple anlatıyorum. Erkekler gurur yapar. Söylemese bile çocuk gerçekten maddi anlamda tıkanmış olabilir.

0|0
    0|0
  • bak canım kardeşim siz sıcmamışsınız sıvamışsınız evlilik dıyorsun yaaaa bu nedemek ne kadar paralar harcanıyor o cocuga helaal olsun yuzune karşı parasının olmadıgını bıraz ertelıyelım demış hemde sadece yaza yani senin için bir şeyler cabalaMIŞ OLMAYINCA ADAM NE YAPSIN SİZ COK AYIP ETMIŞSINIZ O DELİKANLI ARKADAŞIMIZIN YÜZÜNE PARASIZLIGIYLA EZIKLIGINI VURMUŞSUNUZ YAZIK YAZIK ÇOK ÜZÜLDÜM BENDE CEKTIM O EZIKLIGI O ARKADAŞIMIZIN HALININ IYI BILIRIM SANA COK KIRGINNN COK

0|0
    0|0
    • arkadaşım gözüm parada pulda değil olmasın parası ben 2senedir bırlıkteyım nelerini gördüm yasadım. kendı aılemde 4-4 duruma sahıp dğil.hc bır zaman parası yok dıye git demedik olmayabılır ne olcak. ben sadcee üzüldüm oyuzden soguk davrandım ama onun ettiği küfürlerin karsısında okdar alttan aldım kı aslında.neden heveslendiriyorsun ozaman askere gıtms gelmıs beklemısım bı 6 ayın lafını yapacak degıldım kı. anneme babama karsı rezil oldum. baştan ısrar etmeselerdi. yoksa hepimiz biliyoruz yokluğ

• bence cok abartmıssınız herkesin maddi durumu iyi olmayabilir anlayısla karsılaman lazımdı nisanlın sana evlenmeyelim dememis sadece biraz daha zaman istemis.baban sert karsılamıs tabiki ama bunun üstüne onun gönlünü almalısın yoksa bu is bitmeye kadar gidebilir sen gönlünü ferah tut barıs nisanlınla arada bi evine ugra en kotu ıhtımal bı yardımcı ol adama nede olsa sonunda evleniceksiniz :)

0|0
    0|0
  • ömür boyu evliğiniz olacak degmeyen şeylerle araya sogukluk girmesine fırsat vermiyecektin senin anneyin babayın evliliğinde her şey eşya,vs varmıydı,zaman içerisinde eşyalarını,eksiklerini anlmışlardır .önemli olan seni sevmesi,

0|0
    0|0
  • ne yani olamaz mı adamın durumu yoktur ailesi zor durumdadır vs vs ... niye hemen senin babanda bize dönek adam lazım diyor anlamadım doğrusu ? parayla mı oluyormuş delikanlılık...? anlayışlı olman lazım ...

0|0
    0|0
    • ÇOK ÖZÜR DİLERİM SORU SORMA KAPASİTEM 24 SAATİ DOLDURMADIDA :(Benım yaklaşık 60 gündür çıktıgım biri var on usevıyorum ayrılmakta istemıyorum ama bugün tesadüfen oturuyodum bankta okulun işte tanıştık öyle cok etkılendım benım cıktıgım kişiden 10 kat daha fazla yakışıklı ama ne yapmam lazım sevgılımı bırakmak ıstemıyorum onuda kaybetmek ıstemıyorum cıktıgım cocuk koluna dövme yaptırcakmıs benım adımı annesıyle taıştım cok yakın olduk onunla baya yakınlaştık ya lütfen kaç yaşındasın ergenmısın

• manyak mısın bacım ? kaç yaşındasın sen ? ne günlere kaldık ya ... bi başkasıyla tanışıyo acaba ona mı gitsem davası oluyo.. iyi bi 60 gün sonra ondan da 10 kat yakısıklısı gelir onu da bırakırsın..

• Su aski baska duygularla karistiranlara uzuluyorum, benimde sevgilim var ama kalbi ve iyi.duqsuncesi onemli ne yapayim bni mutlu etmedikten sonra yakisikliymis cirkinmis bunlar abartilmamali. Yaptigin cok yanlis bisey kaybetmek istemiyorum diyosun, o zaman gozun ondan baska bir erkegi gormemeli bnce " ASK " iki kisiliktir...

• Abartmışsınız adam param yetmiyor diyor ne yapsın yaza olsun ne olacak sanki dediği gibi bira para biriktirir hem daha rahat yaparsınız hem o zamana kadar eşya borçları da biter yada azalır sizin açınızdan iyi olurdu..

0|0
    0|0

• Siz hala neden mutluluğunuzun hesabını yapacağınıza borcun hesabını yapıyorsunuz. Birbirinize vereceğiniz en büyük borç mutluluktur...

Unutma; Başarının altın anahtarı, mutluluk ile elde edilir...

0|0
    0|0
  • Adamın durumu yoksa ne yapabilir bankamı soysun ailenin tüm sırlarını paylaşsınlarmı birde nisanlını bir düşün bu bir erkek için ne zordur bilmessin.

0|0
    0|0

• sen genede savaşını ver destek cık kendı aılenede yenı ailenede tamam evlılık zor ıs bee

0|0
    0|0
  • keşek hesabınzıı eşyalar alınmadan önce yapsaydınız.yaz çok uzun geldiyse sana sadece nikah yapsanız.bi fikir...

0|0
    0|0

• ya varya işte olaya aileler girdimi ortalık hep karışıyor eminim sorun ne sende nede onda ailelerdedir.. çünkü her hareketi her kelimeyi bitarafından tutmak için pusuya yatarlar ondan sonra olan güzelim çiftlere olur pöffff...

0|0
    0|0
    • İkili oynama. İkili oyun oynanan masada, erken ve büyük kavga çıkar... Kendine karşı dürüst ol. Başka birisi sana böyle bir komplo teorisi uygulasa hoşuna gidermiydi? İnsan hiç sevdiğine karşı 10 kat daha yakışıklı biri ile oyun oynarmış gibi yaparmı?

• ah be arkadaşım.. ne geldiyse başımıza bu görecelikten gelmiyormu? tutki adam çok yakışıklı sexi onunla çıksan tüm arkadaşlarını kıskandıracağın tipte.. ama sen seviyorum diyorsun? kaybetmek istemiyorum diyorsun ama gözün yine başkasına kayıyor.. bana soracaksan ben kalbimin sesini dinlerim.. güzellik biyere kadar.. sence aynısını sevdiğin kişi sana yaparmıydı? senden daha güzelleri yokmu yani? kalbini dinle arkadaşım güvenebilceğin huzuru bulcağın sana kıymet verecek birinin ol..

• entersanki bendede tam tersi olmuştu,dünya hali bi taraf hep kelek yapıyor ama orta yol bulunabilirdi kredi çeksin

0|0
    0|0

• canlar yapmayın böyle kırmayın birbirinizi ikinizde de hata var ama anlayışlı olarak nişanlından özür dilemen gerekecek onunda aynı şekilde senden özür dileyeceğini düşünüyorum.

0|0
    0|0

• Onlar baştan acele etmiycekti ama tabi sizinde biraz anlayışlı davranmanız gerekiyodu elde olmayınca adam ne yapsın şimdi.

0|0
    0|0

• Aynen soz ağızdan bir kere çıkar uzulme

Haklı babanda

0|0
    0|0
  • parası yokmuş adamın nie bu kadar büyüttün

0|0
    0|0

• Ailede maddi imkanlar yüzünden bu şekilde geri adım atmış olması çok normal..Anlayışla karşılıklı konuşarak çözüm elde edilebilir diye düşünüyorum...Eyer Evlilik mantığında bir güvensizlik yada başka bir prüz yok ise tabi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sorunlar hep böyle saçma sapan küçücük şeylerden çıkabiliyor malesef..Halbuki yalan dünya yani karşılıklı güzelce konuşulsa anlaşılsa bişey olmaz..Uzun süreli bir ilişkim olduğu için kabul ettik falan diyosun ama sen afedersin de yani kızlığını mı verdin ki sanki alttan almak mecburiyetinde gibi bir durum sergiliyosun..Kaç yıl beraberlik olursa olsun eğer ilk baştan bile bile cimrilik yapılıyorsa salla gitsin nasip değilmiş dersin.Ama eğer ki gerçekten durumları yoksa hiç de surat asma..Hayat kolay değil..Seviyorsan sen de sabret biraz destek ol sevdiğine..Ona güzel bir mesaj at..Beni yanlış anladın de.Ben sana geç kavuşacağım için surat yapmıştım de.Sen yanlış anladın beni de..Senin ailen benim ailem,payıma sabretmek düşüyorsa onu da yaparım canım de...

0|0
    0|0

• Seviyorsan gerçekten ve sevdiğin de seni seviyor anlaşılan ve sana diyeceğim sadece şu:bırak başka yakışıklıları falanı filanı..sevdiğine sevgine sahip çık..Sevmek,sevilmek kolay sahip olunan bişey değildir.Nefsinin isteklerine bakma,yanılma.Kalbinin sesini dinle.O sana doğru yolu göstercektir zaten..

• ÇOK ÖZÜR DİLERİM SORU SORMA KAPASİTEM 24 SAATİ DOLDURMADIDA :(Benım yaklaşık 60 gündür çıktıgım biri var on usevıyorum ayrılmakta istemıyorum ama bugün tesadüfen oturuyodum bankta okulun işte tanıştık öyle cok etkılendım benım cıktıgım kişiden 10 kat daha fazla yakışıklı ama ne yapmam lazım sevgılımı bırakmak ıstemıyorum onuda kaybetmek ıstemıyorum cıktıgım cocuk koluna dövme yaptırcakmıs benım adımı annesıyle taıştım cok yakın olduk onunla baya yakınlaştık ya lütfen kaç yaşındasın ergenmısın gıbı yorumlar yapmayın içimde oldugum durum çok karışık Allah cok sınıyo benı bu kararlarla ne yapmalıyım onunla yarınbuluşucaz cıkma teklif ederse kabul ediymmi etmıymmı yada ediymde ikisininde bana verdiği değeri sınıyim ona göremı karar verıym yapmam gereken ne şu an inanın bılmıyorum :(

0|0
    0|0
    • Elindekinin degerini bil yoksa ikisindende olursun sana aynını yapsa o adam ne hissedersin başka bir kızla degerlendirme yapsa ama çok istiyosan git buluş bunu o adam duyunca ne cevap vericen iyi düşün yakışıklı ararken edepsize denk gelme sakın.

• bence abartmamışsınız.Bu adam yada ailesi hiç mi bilmiyo beyaz eşyaların onun bunun fiyatını,bir düğün yapılsa ne kadar para harcanacağını..Durumları kötü olabilir..,böyle ortaya çıkıp önce düğüne karar vermeler eşyalara bakmalar,nikah gününü alma sırası gelince düğünü erteleme falan bana biraz tuhaf geldi

0|0
    0|0
  • haklisiniz

0|0
    0|0
  • Düğünü onların ailesi istemiş. O yüzden abartmamışsınız.

0|0
    0|0
Yükleniyor...