Bayanların özel günlerinde ağrı kesici kullanmasının bir sakıncası var mı?

benim ağrılarım 2-3 gün öncesinden hafif hafif başlar. adetimin ilk günü çok ağrım olur kıvranır dururum yatakta. doktor tavsiyesi olmadan ağrı kesici dahi içmeyi tercih etmeyen biriyim. bazen dayanılmayacak ağrılar oluyor ilk gün bir tane içmeli miyim? yan etkisi olur mu hangi ağrı kesiciyi önerirsiniz? şimdiden teşekkürler

Güncellemeler:
ağrı kesicilerin hepsi ağrı geçirir soruyu eksik sordum aslında. yan etkisi olmayan, doktorunuzun adet ağrısı için önerdiği bir ağrı kesici var mı?

0|0
13|2

En İyi Kız Görüşü

• içmeni önermiyorum ama dayanılacak gibi değilse hafif ağrı kesicilerden kullan mesela minoset

1|0
    0|0
    • peki bunu size doktorunuz mu önerdi?

• denemekte fayda var. teşekkürler

• rica ederim.aktarın bana tavsiyesiydi

Erkekler Ne Diyor 2

• cataflam al kullan ama dogum kontrol haplarıda ise yarar düzenli kullanırsan

0|0
    0|0
  • Bazı ilaçlar kanı sulandırdıgı için sakıncalı diye biliyorum fakat bu konuda uzaman birisinden yardım almanızda yarar vardır..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• ağrı kesici yerine bitki cayı içerim oda zaten ağrıyı geciriyor.

1|0
    0|0
    • ben de öyle yapmayı düşünüyorum

• herksin bünyesi bir değil, ağrı kesici kullandıktan sonra adetinin kesildiğini söyleyen insanlar var. benim hiç öyle bir sorunum olmadı. o kadar şiddetli ağrım da olmuyor.

0|0
    0|0
  • Sakıncalı diye biliyordum meğer herkes kullanıyormuş. Boşunamı kıvranıyordum ben he?

1|0
    0|0
    • gel sarılalım arkadaşım :)

• tabiki adeti kesiyor ağrı kesiciler

0|0
    0|0
  • iç ya ben hep ilk gün içerim ağrı oldukça genledede olur nadiren olmaz ilk gun olur ama içerim sonra olmaz

0|0
    0|0
  • majezik içebilirsin, ben çok ağrım oldumu alıyorum bi tane, geçiriyo hemen..

0|0
    0|0
    • majezik zararlı diye biliyorum bence siz de kullanmayın

• Vermidon da kullanabilirsin ve sıcak su torbasını ayaklarına koymanın da faydası çoktur.

0|0
    0|0
    • sıcak su yapıyorum işe yarıyor biraz da olsa

• sıcak su torbasını karın yada bele değil de direk ayak altına koymalısın. hem daha zararsız hem daha etkili.

• anladım. bünyede değişiklik gösteriyorsa doktora gitmeliyim o halde.. teşekkür ederim

• 5 tane art arda içtiğim olmuştur,bir zararını görmedim.

0|0
    0|0
    • bence o kadar içme yumurtlamaya zararı olabilir ilerde üzül istemem...

• içmeme gerek kalmıyor pek.

0|0
    0|0
  • içiyorum .

0|0
    0|0
  • Buscopan gerçekten iyi geliyor. Ama majezik zararlı.

0|0
    0|0
    • evet duymuştum zararlı olduğunu. teşekkürler

• Majezik kullanabilirsin, zaten regl sancıları icin yapılan bir ilaç o , ilk gun kanaman olduktan sonra agrımaya baslamadan once alırsan agrını tamamen yok edebilir, etkili bir ilactır, 1 gunde en fazla 3 tane alabilirsin ama buna gerek kalmayacaktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...