Of evleniyorum ve korkuyorum ya uyum sağlayamazsam

Yakın zamanda sadece nikahla evleniyorum. Nişanlımın iş durumu çok iyi değil bende çalışıyorum ama kazancımız çok iyi değil. Geçinemeyiz kira parasını ödeyemeyiz diye eşim kendimizi biraz toparlayana kadar ailesiyle oturmamı istiyor. iyi insanlar sıcak kanlılar ama çok korkuyorum aynı ev içinde sorun yaşarız diye :(. Olumlu yada olumsuz fikirleri olan varmı bu konuda. benim ailemin durumu iyi ama şu an bana destek olmazlar eşimde şu an grur yapar istemez ya uyum sağlayamazsam :(

Güncellemeler:
erteleyemiyorum nişanlım vazgeçicem ondan diye ( benimde hatam güvenmemeliydim) zorla bana sahip oldu...ailem bilmiyor :(

0|0
12|19

En İyi Erkek Görüşü

• Gelin-kaynana -kaynata...Aynı evde bulunmaması gereken 3 zehir. Un-yağ-şeker 3 lüsünden hiç farkı yok. Biz ayrı evde yaşıyoruz ama, gelinini gördüğü haftada 2 saat boyunca, didişmelerine ramak kalıyor. En son ben müdahale ediyorum da ortalık duruluyor. Her ne kadar annem babam kötü insanlar olmasa da, hatta eşim de gökten inmiş melek gibi güleryüzlü olsa da, eleştirecek birşey buluyorlar. Dışarda yemek yememiz onlara dert, gezmemiz dert, çay sevmemiz bile dert... Aynı evde olsak, ana-baba katili bile olabilirim. Kendi yönlerinden haklıdırlar belki ama, insanların alıştığı bir hayat tarzı vardır. Dışarıda yemek terörü varmış, biz onları nasıl yiyormuşuz...Çay insana fayda sağlamazmış, kandaki demiri eksiltirmiş, meyvesuyu için, süt için ama çay içmeyin... Daha neler neler.

Ne yaparsanız yapın, zorlayın ve ayrı evde oturun, benden tavsiye...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Simdi böyle seyler okuyinca gercekden Sinirleniyorum ne Serefsiz Erkekmis senin Sevgilin Tükürmek isdiyorum Tokatlamakk isdiyorum Adami ?

Zorla bir Kadina sahip olan bir Erkek aciz Erkekdir kendine Güveni olmayan Serefsiz bir Erkek.

Senin önünde 3 Secenek var..

1. Savciliga gidip Suc duyurusunda bulunman.

2. Ya Sevgilini birakacaksin ( Tecavüzcüden farki ne )

3. Evleneceksin 1 evlendikden sonra yasal yönden Evliliginin Iptalini isdeyeceksin gerekcelerinide burda belirtigin zaman hemen Iptal ederler bunun icin Avukata gitmen gerekir bir an önce nikahdan sonra zaman asimina ugramadan yoksa zor olur Ayrilman.

0|0
    0|0
  • Bence uyum sorunu olabilir evde.Rahat edemeyebilirsin.Erteleme şansın yok mu hiç?

1|0
    0|1
    • O zaman durum daha kötü.Zorla sahip olduysa.Neyse ben destek olmaya çalışıyorum ama beğenmedin sanırım eksi verdiğine göre.

• ben eksi vermedim :(... desteğiniz için teşekkür ederim..

• Sonuçta sana zorla ship olan biriyle evlenmen hoş olmaz.Burdan fazla birşey yazmak istemiyorum.Ortak evde de sorun olur zaten.

• yazık sana zorla sahip oldu hmm. tamamen sen suçlusun. ya git savcılığa suç duyurusunda bulun ya da evlenme. 1 yıl geçmeden boşanırsın

0|0
    0|0
  • Aklini basina al Kardesim ne Sacmaliyorsun Sen yaa yok böyle bisey bile bile kendini Bogaz köprüsünden Assagiya atiyorsun olurmu soruyorum Sana. Iki ayaklari üsdünde Dengeyi Saglayamayan bir Erkek Evlilikde Dengeleri nasil Saglar soruyorum Sana.

Evlen iki üc ay Sonra bosanirsin sonra dersin Kaya demisdi diye ama ömründen ömür gittikden sonra neyin Kiymeti var. ..

Anladinmi akli bir karis Havada Arkadasim

0|0
    0|0
  • Aynı evde olmaz arkadaşım. Kaynanın en iyisi bile zindan eder hayatı sen rahat edemezsin zaten. Düşün evde eşinle rahat rahat ilişki yaşayamayacaksın işten gidince eve bi rahat elbise giyemezsin rahat konuşamazsın romantik bir şey yaşayamazsın senin hayatın olmaz hep kurallara uymak zorunda kalırsın ve çok yıpranırsınız bence beklemekte fayda var.

1|0
    0|0
  • Arkadaşım git dava et o zaman sana zorla bir şey yaptı ise sırf bu yüzden hayatını cehenneme çevirme yazık ediyorsun kendine. Ailene git anlat her şeyi madem öyle bir b.ku yedi temizlemesini de bilecek öyle annemler de yaşayalım demekle olmaz. Kişiliksiz haysiyetsiz adam.

0|0
    0|0
  • Bakin oncelikle herkes hayalini yasamak ister ama hayaldir iste gercegi gorunce de insan korkuyor cunku beklentisi var hayattan ama hayat sana bi sey vaat etmedi ki...

Eger sevgiyse istedigin bak iste bu senin elinde sevgi fedakarlik ister anlayis,saygi ister .unutma karsilik beklemez segi,karsiliksiz sevmelisin iste bu beklenti ise karsiliklidir.

0|0
    0|0
  • Ailesinin evine girersen bidaha o evden zor çıkarsın. (ayrı eve yani )

4|0
    0|0
  • ev üstüne ev olmaz demiş birisi kim oldugunu bılmıyom :D ileriyi düşün ve ona göre karar ver. ailene söylersen ailende öküz degilse sana sahip çıkar. ileride mutsuz olmaktansa karşındakini mutsuz et..

0|0
    0|0
  • ev içinde ev olmaz her boyutuyla düşün fikirleriniz uymayacak ,sen yalnız kalmak isteyeceksin olmayacak ,maddi ve manevi müdahaleler olacak ,rahat hareket edemeyeceksin, daha bir sürü

0|0
    0|0
  • Nişanlın zorla sahip oldu sana ve sen bir ömür onla olacaksın?, sen aielesinden değilde eşin olacak adamdan kork

0|0
    0|0
  • bir müddet denersiniz, ama sıkıntı olduğunu hissedersen en kısa sürede ayrı eve çıkmanız gerekecektir, yoksa sıkıntılar büyür, hakkında hayırlısı, Allah mesut eder inşaAllah

0|0
    0|0
  • bosanırsın

0|0
    0|0
  • erteleyin evliliği

0|0
    0|0
  • her şey baştan yanlış bir bekaretin peşinden mahvedme hayatını derim

ya git şikayet et yada

ailenle paylaş, nasılsa zorla olmuş ama en son yapacağın şey onla evlenmek

0|0
    0|0
  • Durumu düzeltene kadar he de

0|0
    0|0
    • durum düzelirmiki hehehe

yani 58 yasında emekli olursanız ayrılırsınız demektir o evden . hehehehe:*) kosyakala emekliligi

• Ya yok iki sene biriktirisiniz sonra da 2+1 bi ev bulursunuz sonra tıngır mıngır yuvarlanır gidersiniz

• sorması ayıp maaşlarınızı yazarmısın

0|0
    0|0
  • Neden evleniyorsun işleri yoluna koymadan ?

0|0
    0|0
    • erteleyemiyorum nişanlım vazgeçicem ondan diye ( benimde hatam güvenmemeliydim) zorla bana sahip oldu...ailem bilmiyor

• Bu ne biçim işter böyle

:)

Kızlar Ne Diyor 12

• nişanlını seviyosan sorun yok. zorla bekaretini almış olabilir, bazen insan aşık olduğunda büyük hataları affedebiliyor. ben affedebilirim diyosan ne ala.

ailesiyle yaşamak konusunda: eğer tamam bir yıl kalalım sonra taşınırız diyip de ömür boyu seni onlarla oturtursa çok büyük sorun olur. yok bir yılın sonunda evinize taşınacaksanız oturuver onlarla. zararları değil yararları olur bence. maddi durumunuzu düzeltirsiniz, birikim yaparsınız, eve gidince ne yemek yapıcam, temizlik ne olacak derdin olmaz. ha bırak hepsini kaynanan yapsın demiyorum. hayatın her yerinde mutlu olmak için karşılıklı anlayış göstermemiz lazım. kaynanayı eşek yerine koyarsan olmaz.

sadece nikah yapıyor olmanız da çok mantıklı olmuş ayrıca. insan bir düğün için harcadığı parayla 5-6 kere balayına gider !

umarım çok mutlu olursun...

0|0
    0|0
  • zorla mı ?

0|0
    0|0
  • Valla hep erkekler ilk baştan ailemle oturalım sonra çıkarız başka eve der sonradan ne gerek var ne güzel yaşıyoruz der ikna edemezsin ayrı ev için ailesi falan surat yapar :) Yani evlendiğine göre kendine güveniyor belli şeyleri göze almış insan o zaman evi de sorun etmemeli o zaman ertelersiniz ev alır öyle nikah kıyarsınız daha mantıklı değilmi?

1|0
    0|0
  • Arkadaşım kesinlikle durumunuzu düzeltmeden evlenmeyin..

aynı evde yaşam olmaz, evlilik hiç olmaz.. Boşyere yıprandığınız ile kalırsınız..

İlişkiler düzelmeyecek şekilde bozulduktan sonra oturur nerede hata yaptık diye düşünürsünüz.. Oysa hata en başındadır hep.. O yüzden asla aynı evde oturmayın.. Bekleyin durumunuzu düzeltin ama, bunu yapmayın evliliğinizin en güzel zamanları kötü geçebilir..

insanların iyilikleri kötülükleri ile ilgili değil bu, tahammül ile ilgili..

0|0
    0|0
    • yuh diyorum sana zorla bunu yapanla evlilik mi düşünüyorsun..

tecavüzcünle nişanlı olman mı hafifletiyor durumunu yani.. bir de aynı ev adi pislik yaa...

• merak ediyorum neden evlenme kararı aldınız peki? benim bildiğim insan sevdiği ile daha iyi bir yaşam için evlenir ama sizinki buradan bakınca çile gibi duruyor..hem aile ile oturma hem kötü giden bir maddi hayat...ne gerek vardı buna? bile bile ateşe atlamak seninki..

1|0
    0|0
    • Biraz zorunlu oldu. nişanlım evleneyim diye bana sahip oldu :(

• tahmin ettim zaten altında böyle bir şey olduğunu..belki erken bir cinsellik yaşayarak hata yaptın kendi adına...fakat şuan daha büyük bir hatanın eşiğindesin..hayat senin unutma..

• sen istemedin yani..

• Sana zorla sahip olan biriyle mi evleneceksin?Hem de ailesiyle oturacaksın.Söyleyecek söz bulamıyorum.

0|0
    0|0
  • sana zorla sahip olan tecavüzcü biriyle sakın ha evlenmeyi bile düşünme.ömür boyu sıkıntı yaşayacağını şimdi yaşa daha iyi. anlat ailene git dava aç gerekiyosa ama sakın ha evlenme çünkü sonun yine boşanmak olacak.yazık edersin kendine.

0|0
    0|0
    • gerçekten şu an o kadar çok sinirliyim o çocuğa karşı karşiımda olsa yüzüne tükürmek şerefsiz diye haykırmak isterdim.aklınızı başınıza toplayın ve şapkanızı önünüze koyun düşünün

• evlenmeyin o zaman yada ikl hafta başka yere gidin de sonra takılırsınz yine bide abi gidin 2 oda 1 salon falan bişe tutun ucuz semten falan bakın

0|0
    0|0
  • Evliliği erteleyin.

Kayınvalideyle falan oturulmaz, ne kadar iyi olsada. Hadi oturdunuz diyelim malum cicim ayları sevişceksiniz bol bol, sırf kayın validen yan tarafta diye ses çıkaramicaksınız. Yapmayın etmeyin.

1|0
    0|0
    • O zaman o adamı bırak. Gerçi 'adam' demeye bin şahit ister.

• bence acele etme evlenmekte o kendisini toparlasın biraz sonra evlenir ayrı eve çıkarsınız.

0|0
    0|0
  • şimdi bişey dicem moralin bozulur.dinlemek istersen yazarım

0|0
    0|0
  • sırf bekaret için evleniyorsa yazık edersin...ayrıl hemen mutsuz olacaksın.

0|0
    0|1
Yükleniyor...