Dumbbell Bench Press ve Barbell Bench Press Hakkında?

Yaklaşık olarak 7-8 aydır sporla uğraşıyorum sürekli barla çalıştım dumbbelle hiç çalışmadım bar daha iyi hacim verdiği için ama kaslar rutine alışıyormuş artık değiştirmelimiyim sizce programı? Veya sadece açışları değiştirsem yine bir değişiklik olur mu? Bu arada ekleyeyim salonda 30 kg dan fazla dumbbell yok barda 75-80 basabiliyorum yani dumbbellde kaç basarım onuda bilmiyorum...

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Dumbell ile 30 kilo bassan dahi az tekrar cikartirsin. Spor gecmisin 7-8 ayliksa
    ben derim ki dumbell la calismaya onem ver kaslar daha ozgur calisir ve her iki goguste uzeine binen agirligi kendisi kaldirir birbirinden yardim almaz.

Barbell bench press de oyle degil guclu olan taraf daha fazla basicaktir bu kacinilmlaz barrbell yapma demiyorum ama Dumbell ile calismaya baslamalisin bence

Ben 3-4 hafta Dumbell 1-2 hafta Barbell yapiyorum
    iyi Sporlar kardesim

0|1
    0|0
    • Sağolasın hocam ama dumbbelle haliyle fazlada basamassın muhtemelen gibime geliyor

• tabi sonucta tukeniyorsan sorun yoktur :D

• Yani bukalemuna dönüyoruz her antrenman hepimiz :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• dumbell kesinlikle çok faydalı eğer belli bir aşamaya geldiysen programına 3 tane press koy o ay üst göğüs ağırlıklı çalışacaksan 1 dumbell 1 bar üst göğüs koy 1 tane de barla bench koy, faydasını görürsün yalnız dumbell ilk hareketin olsun ve iki press üstüste girdikten sonra araya fly hareketi koy tricepsler biraz dinlensin son press'i de o fly'dan sonra yap

0|1
    0|0
    • Anladım hocam peki şöyle yapsam Dumbbell İncline Press Flat Bench Barbell Press Dumbbell Fly Chest Press Machine iyimidir sence 1 bar Press 1 dumbbell Press 1 makine Press tabi 1 hafta üst göğüs dumbbell ile basarım diğer hafta düz flat dumbbell Press basarım?

• o zaman dediğin şekil dene :)

• Tamamdır usta :)

• Bench için var iyidir ama sehpayi farklı açılarda kullan sürekli. Var ne kadar pratik ve ağırlık basmak için ideal olsada dumbblla önem ver özellikle omuz hareketlerinde var kullanmaktan kaçın. Kasları şaşırtmak iyidir. set ve tekrar sayılarını degistirdigin gibi hareketlerin acısını ve kullandığın malzemeleri değiştir.

0|1
    0|0
  • Bence her türlüsünü denemenizi öneririm. Yabancı kaynaklarda bende araştırdım. Dumbell press mi bench press mi iyi diye. Herkes ikisinide yapın diyor ikiside önemli diyor. Sadece barla yapmak etkisiz olabilir. Barla 70-80 yapan adam dumbella 40-40 yapabilir bence.

0|0
    0|0
    • 40 40 naptın hocam basamassın o kadar :) barla sadece göğüs çalışmıyor ki temel hareket sırtta devreye giriyor omuzda tricepste göğüste

• Değiştir bro

0|1
    0|0
Yükleniyor...