Fitnessla ilgili?

arkadaşlar mesela herhangi bir hareketi 10 kereden 5 set yapın dendi ama siz 10 kereden 15 set ya da daha fazla yaptınız. bunun bir zararı olurmu? ben evde boşum yaptıgım bir iş yok. sürekli daha fzla yapsam zararı oluyormu?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kas yıkımı olur. Ayrıca o kadar çok çalıştıracaksanız aynı düzeyde beslenmeniz gerek. Ha birde aynı kas grubunu 2 günde bir çalışın;deneni yapın kafanıza göre gitmeyin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çok yüklenme kendine zararı var

0|1
    0|0
  • Bende merak ettim şimdi

0|1
    0|0
  • Vücuda çok fazla yüklenmek doğru değildir. Kaslarına zarar verirsin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Evet olur fazla calismak yararli olsaydi inan bana ben spor salonundan cikmazdim. kaslarin buyumesi yerine kuculmesine neden olursun o yuzden programin nyse zorla ama fazla cikarmaya calisma zaten asil mantik sudur 10tekrar 5 set iste bu son seti cikardiktn sonra zorlanmis olmalisin yani bir on set daha cikarticak halin varsa zaten yanlis yapmissin demektir

0|2
    0|0
  • Bunu hangi cahil soylediyse git küfür et benim yerime :D bak 12 tekrardan max.4 set yapabilirsin o da bazı hareketlerde gecerli yani sana önerim 12 tekrar 3 set nedeninide soyliyim 3-4setten daha fazla yaparsan kaslarda kücülme olur sen büyüyo diye sevinirsin ama 1 ay sonra bir bakmissin yerinde sayiyon :D

0|1
    0|0
  • Eğer ağırlık kaldırıyorsan, kas yıkımına sebep olabilir.

0|1
    0|0
  • Zarari olur ozellikle kaslara benim tavsiyem 3 set.

0|0
    0|0
  • hocana danışman en iyisi

0|1
    0|0
  • Kaslara cok fazla yuklenmek kaslardaki yirtilmayi arttirir ve bu yirtiklari doldurup hacmini arttirmak icin vucut yeterli protein vb. Madeleri bulamiyacagindan olan kas kutlesini bu bosluklara koyar ve sonuc olarak hicbir faydasini goremezsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...