Küçük bir şehirde üniversite okusanız ve önünüzde tercihler olsa nerde kalırsınız ?

Küçük bir şehirde okusanız ve aylık geliriniz 800 tl olsa kalacak yer sorunum var. Cemaat ve herhangi bir siyasi kuruluşa ait yurtlarda ve evde kalmak istemiyorum. Kiralık ev bulmam imkansız çünkü yok olsa bile vermezler öğrenciye. Özel yurt ve kyk da kalmak zorundayım sizce nerde kalayım ?

not:ciddi yorumlar istiyorum

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• üniversitenin etrafında elbette vardır ögrenciye kiralık ev verecek ama hemen eve cıkma bence. kyk yurdunda kalıp oradan 'düzgün' arkadas edinip onlarla eve cıkmak daha mantıklı. cemmatcilere bulasma.

0|0
    0|0
    • sağol teşekkür ederim ben 2. sınıfım geçen sene bir ailenin yanında kalıyordum bu sene kalmak istemiyorum. kiralık ev yok vermiyorlar.

• tesekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 5

• özel yurt

0|1
    0|0
  • özel yurt iidir ya

0|1
    0|0
  • en ucuzu devlet yurdu tabikisi. nerdesin ki gel bizde kal. babannemin evde boş oda var.

kendimi hayır kurumu gibi hissediyorum yeminle.

0|0
    0|0
  • özel yurt

0|0
    0|0
  • özel yurt iyidir. ama iyi araştır cemaat çıkabilir altından

0|0
    0|0
    • peki üniversite öğrencisimisiniz ? özel yurt 350 tl geriye 450 tl kalıyor alkol ve sigaram var sigara ücretsiz geliyorda alkol param var geçinebilir miyim sizce ?

• karışık yurtlarda kural çok az aynı odada kalabilirsiniz diye söylüyorlar. aynen öyle bir yerde rahat edemem . herşey için teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 6

• O küçük şehirde sözü geçen elbet birileri vardır. Ben senin yerinde olsam o kişiyi bulup bir aile büyüğümle tanıştırırım ve sana kefil olmasını sağlayabilirsin. O sana kefil olduktan sonra istediğin daireyi sana kiralık verebilirler. Tabi seninde adamın yüzünü kara çıkartmaman lazım.

0|0
    0|0
  • cemaate falan gitme amk beynını yıkarlar.1+1 daireler var sahıbınden.com dan bulabılırsn 1 hatun bul takılın işte beraber .

0|0
    0|0
    • hocam ev yok 30.000 nüfuslu şehirde kız erkek hiç vermiyorlar evi özel eve çeviririzsiniz diye.

• olmaz kardeşim çünkü ev yok malesef 30.000 nüfuslu bir şehirde 10.000 öğrenci alırsalar böyle olur . size de zahmet oldu.

• ne demek paşa önemli değil.bak ne yap biliyomusn sen dalga geçmiyorum üni etrafında kıralık daıre bulursan al takkeyi tak kafana elınde tespih git adamın kapısını çal.selamun aleykum de durumunu anlat arkdaslarınla adam inansın evi özel eve çevirmiceğinzden gözüne gir verir öyle.

• Ben ufak bir yer de yani Nazilli de 4 yıl üniversite okudum ve ilk 2 yılımı özel bir yurtta geçirdim. Başlangıç için özel yurt ideal bence.

0|0
    0|0
  • en iyisi ev tabi ama doğru vermezler öyle yerlerde ikna etmeye çalışın artık ev sahibini

0|0
    0|0
  • 800 tl nerden geliyo anlamadım söylede bizede gelsin bizde öğrenciyiz :D

0|0
    0|0
  • cemaatten neden bu kadar çekiniyorsunuz anlamadım ?

0|0
    0|0
    • her fırsatta para koparmaya calısırlar. başına ilkokul öğrencileri salarlar. cay saati sohbet saati namaz saati tesbihat saati vs derken bi bakmışsın çalışma saati kalmaz vizeler dayandımı subhaneke yazar cıkarsın

• hayır hiç bir tanıdığım yoktu . arkadasımdan evin adresini öğrendim arkadasımın ismini bile söylemeden durumumu anlattım

• o cemaati tebrik etmek lazım. gözlerim doldu ark başına gelenleri anlatsam gözlerin dolar . benim aklıma geldikçe haykırarak küfür ediyorum :(

Yükleniyor...