Mekik ve şınav çekmekte çok zorlanıyorum nasıl duzeltebilirim?

Mekik ve şınav cekemiyorum şınav neysede mekik hic yapamam bana bir taktik verin

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Mekikte doğrulabildiğin kadar kalk zamanla tam mekik çekmeye başlarsın önce karın kasların güçlenmeli bacakları 45 derecelik açıyla yukarı kaldırıp 30 saniye bekle 10 saniye dinlen tekrar 30 saniye yukarı kaldır böylece karnın güçlenecektir

1|0
    0|0
    • Böyle gittikçe sayıyı fazlalastirabilir miyim yani zamanla alısirim dimi

• Tabi ki hep aynı seviyede kalmamalısın yalnız sabırlıda olmalısın vazgecersen hedefine ulaşamazsın

Erkekler Ne Diyor 13

• Mekik zamanla çoğalabilen bir egzersizdir.
    İlk başlarım da on beş mekikte karnıma kramp girerken şimdi 150-200 üstü baskıyı hissediyorum. Yani sabırlı ol.

1|0
    0|0
  • Mekik bos bir egzerszdir daha etkili egzersizlere yonelmeni tavsiye ediyorum

1|0
    0|0
  • şınav göğüsleri dikleştirir diz kapakların yerde olsun ilk başlarda bu şekilde çek kolların ise omuz hizasında açık olsun mekiğide nete yaz yarım mekik diye ki bu doğrusudur yoksa L-8 e zarar verirsin tam kalkma mekikde kolay gelsin

0|0
    0|0
  • e kofsun daha bıraz zorlaman lazım kendını

0|0
    0|0
  • Mekik karın bölgesindeki kasları hareketlendirir cekemiyosan vücudun çok zayıf güç yönünden. şınav ise kollarin gücüne bağlı kollarin güçsüz olmalı ama devam et zamanla güclenince çok rahat yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • setler halinde yapacaksın 4-5 set. Örneğin 2, 30 . sn dinlenme, 2, 30 sn. dinlenme,2 şeklinde... 4-5 set yaparsan 2 haftada gelişir...

0|0
    0|0
  • yarım mekik yapmayla başla alıştıkca tam yap

0|0
    0|0
  • mekik çekerken ayaklarını ya da ayak uçlarını çekyat veya benzeri biryere sıkıştır ve her iki elini çaprazlama göğsünde birleştir daha iyi verim alırsın

0|0
    0|0
    • peki kafami yere koymadan mi kendimi kaldirmaua caliscam

• sırtının tamamı yere deysin... çok zorlanırsan kafanıda koyup 1-2 saniye bekleyip çekeblirsin.. boynun ağrırsa zayıftr boyun kasların o yüzden.. boynun içinde sırt üstü yat yere boyununu havada tut yukarı aşa yap sürekli... ağrıyacaktır :) böyle böyle güçlenir boyun kasların

• anladim tesekkur ederim:)

• sürekli mekik ve şınav çekerek beslenmene dikkat et

0|0
    0|0
    • cekemiyorum işte sorun orda 3 kere yaptıktan sonra yoruluyorum hemen

• 3 kere yap sürekli yavaş yavaş arttır

• yarım olarak çek.

0|0
    0|0
  • Düzenli çalış yaparsın

0|0
    0|0
  • Hergun bir tane ya ikitane fazla cek ama nizami bir sekilde yap ozaman zorlanmasin

0|0
    0|0
  • düzeltemezsin saten sor old için eritiyor yağları :D bir süre bırakacaksın eminim :D

0|0
    0|1
    • Anlamadım

• yapamamanın nedeni saten zor olmasıdır. diyorum yapmaya başlasan bile bir süre sonra zorluğudnan şikayet edip yapmayı bırakırsın anladınmı :D

• Evet

Kızlar Ne Diyor 1

• Mekik kolay aslında cok mu gobegin var ondan mi cekemiyorsun?

0|0
    0|0
    • Hayir 48 kiloyum ama yoruluyorum 3 kere çektikten sonra

• Kaslarin kuvvetsiz o zaman bizde yoruluyoruz belli bir yerden sonra kuvvetlendirici hareketler var onlari dene

• Peki tesekkurler:)

Yükleniyor...