İnsanlar dua ederken neden ağlar?

niye insanlar kendilerini tanrıya yakın hissedince ağlarlar üzülürler? bana sorarsanız suçluluk duygusundan başka bir şey değil bu.aslında tanrıya olan nefreti ona kendini suçlu hissettiriyor bünyesi bu yalancılığı gözyaşıyla ort pas etmeye çalışıyor.işkenceye maruz kalan insanları düşünün bir yandan bilmiyorum diyip yalan söyler bu yalancılığını da göz yaşlarıyla ort pas etmeye çalışır.

sizi cennetinden kovmuş, dünyada onca sıkıntıyla sinayan, dünyadaki bütün güzelliklerden mahrum kalmanıza neden olan, adaletsizliğe ses çıkarmayan tanrıya karşı içten içe nefret beslemekte ve onu bi türlü sevememekte haklısınız.

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• dua eden de gayet iyi bilir ki ettigi dua bir boka yaramiyacaktir, duasini duyan herhangi bir varlik yoktur zaten. ama hani ögretilir ya sorgulama, seytanin vesvesesidir dinleme vs vs. aslinda mantik inanmayi reddeder, cünkü herhangi bir dinde zaten mantik yoktur. ama o ögretilen korku bu düsünceyi bastirir, o yüzden agliyorlardir belki.

2|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bilmediğiniz okadar çok şey var ki :) sen daha ALLAH CC ya tanrı denmiyeceğini bilmiyorsun insanların neden ağladıklarını öğrenmeye çalışıyorsun neyden bahsediyorsunuz ya bence dini konularda soru sormayın siz sorucaksanızda usulüne uygun sorun

1|1
    3|0
  • ağlayan kullarına tanrı kıyamıyormuş

madem kovulmuşlar, istenmedikleri yere gitmesinler arkadaş, herkesi günaha çağırıyorum

0|0
    0|0
  • tanrı değil Allah

1|1
    3|1
  • çünkü genelde kötü durumların iyiye gitmesi beklentisiyle dua ederler .. ve aciz hissederler .. bu durumun düşünülmesi bile adamı ağlatabilir ki dua ederken seslendirirsin :/

0|0
    0|0
  • İnanmıyorsun söylediklerime de inanmayacaksın yani her türlü inanmadığın için inandırıcı olamayacağım yani 1+1=0

0|0
    0|0
  • pişman olduğu için olmasın mı kim nefret ettiği kişiye yalvarır

0|0
    0|0
    • sonrasında olacaklardan korkuyorsan işkencecine bile yalvarırsın.

• dua da mecburiyettir.

• hayır dua bir mecburiyet değil bir teslimiyettir istersen dua etmeyebilirsin fakat allah (C:C) 'un büyüklüğünü bilip kudretini görüp ondan yardım istemektir

eğer dua mecburiyet olsaydı en kallavi kafirler dahi ellerini açıp dua ederdi

• linkteki muhterem hacı neden ağlıyorsa o sebeple: link

0|0
    0|0
  • O zaman suçlu değilim.

1|1
    0|1
  • Ateistler doluşur şimdi. Hem sana sormuyorum. Eksileyin.

0|1
    0|0
  • suçlusun normal...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• insanlar dua ederken ağlamaz.. eğer ağlıyorsa bu suçluluk duygusundan dolayı değil,yani ağlamayı neden böyle yorumladıgını anlamadım.. mesela çocugu hasta bir anne düşün.. elleri açıp allaha dua eder ağlar.. çünkü çaresizdir,yardıma ihtiyacı vardır,ondan ağlar.namaz kılarken dua eden birinin ağladıgını gördün mü hiç ?

0|0
    0|0
    • bence dine ters düşen düşünceleri araştırmak yerine bunca insanın neye niçin neden inandığını araştır. sen kendini bir şeye inandırmışsın ve peşinden gidiyosun. kuranı oku sordugun sorunun cevabı orda var..

• Çaresizlik

2|0
    0|0
  • bugunku soru bu olsun? en güzel soru? Haşa Allah var... ama Neden yaratıldık? hani meleklerın duyguları yoktu yemezler ıcmezler sevemezlerdı.. neden seytan dıger meleklere ve allaha karsı geldı.. bunlar celıskılı.. Allah var sandıgımız gıbı degıl hersey? ve evet ınsanlar aglar cunku gunahlarını orf pas etmek ıcın.. sana hak verıyorum.. evet muslumanım ama... işte amalarm var...

0|0
    0|0
    • her türlü amaya açığım.

djfkadhfkşsd

• bu sordugun soru o kadar tesadufkı su anda anlatamam.. sevgılımle bunu konustuk bu sabah.. ondan bızım ıcın dua etmesını ıstedım bana senı omrum boyunca ıstıyorum ama ona dua edemem.. ona ne verdımkı ne ıstıyım? onunda ınancı var ama bana sordugu soru bu oldu? meleklerın hanı duyguları yoktu seytan neden boburlendı?

• Dua ederken sucluluk duygusumu :)

O tovbe ederken olur..

Dua ederken aglamak allaha yakin hisetmekten..onun sevgisini hisetmekten.. duygulaninca ozaman aglar..bende bolede baskalari icin yorum yapamam..

1|0
    0|0
  • ben tanrıyı anlıyorum

0|0
    0|0
  • bence de sucluluk duygusu

0|0
    0|0
  • Bence günah çıkarmanın verdiği dayanılmaz hafiflik.

1|0
    0|0
    • aslında sorum müslümanlar kuran dinleyince neden ağlarlar olcaktı ama malüm nefret suçu sayılıyor her söylediğimiz.allah yerine tanrı diyorum üstlerine alınmıyorlar.hdfgaljhggjhdfa

Yükleniyor...