Bir müslüman ile bir hıristiyanın evlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Müslüman ile hıristiyanın evlenmesi sizce doğrumudur yoksa yanlışmıdır?. Ne düşünüyorsunuz?. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• aslında son zamanlarda oldukça görülen bir durum toplumumuzda hoş karşılanmaz din açısından erkeğin hıristiyan biriyle evlenmesine müsade edilmiştir kadının müslümanlığa geçmesi şartıyla ama erkek hristiyansa evlenmek yasak önce müslüman olacak sonra kızı alacak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• agnostik takılsalar ?

0|0
    0|0
  • Ateist olmadıkça sorun yok. Müslüman erkek, kutsal kitaba inanan hristiyanla veya yahudiyle evlenebilir. Ama müslüman bir bayan hristiyan bir erkekle evelenecekse, önce erkeğin müslüman olması gerekir.

0|1
    0|1
    • tebrikler. çocukla ilgili bir ekleme yapmak istiyorum . Çocuk İslam dini üzerine büyütülmek zorundadır.

• sıcak bakmıyorum müslümanken hıristiyan olmak dinimizce kafir olarak nitelendirilmiştir zaten. öyle bir ailenin çocukları ne olacak peki?

0|1
    0|0
  • Şurada vermiş oldugum cevap sizi aydınlatacaktır link

0|0
    0|1
    • Allah'ın Kuran'ı Kerim'den önce inmiş kitapların hükmünü kaldırmış demişsin de Allah kendi dediğinden neden döner ki?Diğer kitaplar da çünkü kendisinin :S

• :D E Müslümanlar hem İncil'in değiştiğini söyleyip inanılması gerektiğini söylerken şimdi İncil'i örnek vermen saçma olmamış mı ?

• Bir müslüman Tevrat, Zebur, İncil Alah tarafından gönderildigini inkar edemez ve kurannın gelişi ile Tevrat, Zebur, İncil içerisinde yazan tüm hükümlerin gecerliligi kaldırılmıştır.Bir olay ceyran etti son beygamber gelişi ve bir hırıstıan papazı ile alakalı cok önemli bir mevzudur hadis kitaplarında anlatılır senin aklına takılan o.hükmü kaldırıldıda bunamı inanalım diosun olayı bilmedigin için bu senin aklına takılmış bu olayla bakara suresi 62. ayet gelmiştir. bu anlatmak istediğim olayı ara

• hristiyan dinini değiştirip müslüman olursa iyi bişey

1|0
    0|1
  • din ve seks işleri birbirinden ayrılmalıdır.

0|2
    0|0
  • İlerde zorluk çıkar gibi

0|0
    0|0
  • Karşıyım.

0|0
    0|0
  • çüken taraf müslümansa sorun yok bence

0|0
    0|0
  • Müslüman dinini değiştirip Hristiyan olursa iyi birşey.

0|1
    1|2
  • ikisinin de kalbi varsa sorun yok

0|0
    0|0
  • herhangi bir evlilikten farkı olmadığını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Bence hiçbir problem yok.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Kalpler bir olduktan sonra onemi yok bence.. :)

Benim ablamda bi norvecliyle evli ve enistemde musluman oldu :)

0|0
    0|0
  • nesi yanlış normal bir durum

0|0
    0|1
  • ıkısı de ınsan duyguları var sadece dın ıle bu ışler yuruseydı turkıye gıbı ''musluman'' bır ulkede bu kadar bosanma olmazdı?

0|0
    0|0
  • Yanlış buluyorum.

0|1
    0|0
  • bence bir yanlışlık yok..Sonuçta ikisi de Allah'a inanıyor

0|0
    0|0
  • herhangi bir sorun goremiyorum

0|0
    0|0
  • sadece o iki kişiyi bağladığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • evlenin.

0|0
    0|0
  • Müşlümanlarım müşlümanlarla evlenmesi farzdır ! :/

0|0
    0|0
  • çok iyi şeyler düşünüyorum

0|0
    0|1
Yükleniyor...