Spor için en ideali hangisi?

Spora başlayacağım. Gündüzleri yeterli vaktim olmadığından akşam 11 12 gibi bir saat kadar yapmayı düşünüyorum. Sizce sabah ya da akşam olması fark eder mi?

0|0
24|64

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptiginiz egzersiz turune gore farklilik gosterir ne yapmayi dusunuyorsunuz

0|0
    0|0
    • Koşmak sadece

• Teşekkürler :)

• akşam olan iyidir güzel uyku için ideal :D

Erkekler Ne Diyor 63

• Spor yapmak için sabah akşam farketmez sana ne zaman uygunsa yapabilirsin ben akşam 5-6 arası yapmayı uygun görüyorum hem sabahtan o saate kadar besleniyorum spordan sonrada güzelce besleniyorum ve sonuçlarımı güzelce alıyorum tavsiye ederim öğlen yapacağın spor ağır bir spor olacaksa sabahki kahvaltın protein ağırlıklı ve süper olmalı yoksa fayda göremezsiniz

0|0
    0|0
  • yüzme

0|0
    0|0
  • aksam 11-12 cok gec ya spor yapanların o saatler uyuma saatı :) ben sabahları yaptıgımda tum gunum cok ıyı gecıyor once yorulur gıbı olursun ama ınsan kendını zınde hıssedıyor işte. en gec aksam 7 gıbı yapmaya calıs.

0|0
    0|0
  • En diyebileceğim tek spor il atlamak

0|0
    0|0
  • Sabah daha çok kalori yakılır daha çabuk ısınılır diye bir yerde okumuştum. Doğruluğundan emin değilim :)

0|1
    0|0
  • en iyi cevabı okudumda bence bir sıkıntı var. Tony Hill 'i dinlemediysen bir dinlemeni öneririm. Sabah yapılan egzersizler gün boyu devam edebiliyor bu sayede sadece geceleri yağ yakıcağına tüm gün yağ yakabilirsin.

0|0
    0|0
  • Spordan sonra dinlenmek daha sağlıklı olur uyumuyorsun ve gelişme kat kat azalıyor uyudugunda vücudun kendi için salgıladığı hormonları öldürüyorsun çok zararlı bence hatta kansere gidenleri de var daha erken bir bicimde yap mesela 9 10 duşunu aldıktan sonra en geç 12.30 gibi uyursun tavsiyem dır imkânın varsa daha erken ve erken yatmak. Amaç , kilo felan mı vermek yoksa sağlık enerji atayım spor gibi olsun mu?

0|0
    0|0
  • Bana kalırsa 11-12 biraz geç, en fazla 9-10 arası olmalı, ve yaptığın sporun etkili olmasını istiyorsan geç yatmayı bırakmalısın :)

0|0
    0|0
  • günde 2 öğün sabah gece düzenli seks.

0|1
    0|0
  • muhtemelen iş çıkışı yorgun olacaksın o yüzden pilates öneririm hem de vücuda en iyi şekil veren sporlardandır

0|0
    0|0
  • yapmak istediğin şey fitness mı pilates mi kardiyo mu hepsinin saatleri metabolizma durumları insülin olayları falan farklıdır

0|0
    0|0
  • Öncelikle 1 saatlik sporun pek faydası olmaz, zaten 40 dakikadan sonra kaloriler yakılmaya başlıyor. En az 1.5 saat yapın. Bisiklet favorim, tavsiye de ederim.

0|0
    0|0
  • akşam yapman daha iyi olacaktır. gün içerisinde fazladan aldığın kaloriyi akşam yakıp yatağa yatman daha iyi verim almanı sağlıyacaktır...

0|0
    0|0
  • sabah erkenden daha verimli olur gece yorgun olduğun için pek yapamazsın gibi

0|0
    0|0
  • Sabah erkenden.

0|0
    0|0
  • Kick Box'u öneririm gelen bayan sayısı oldukça yeterli ve bayanları ayrı çalışitırıyorlar isteyene (light contact)

0|0
    0|0
  • etkili olmasını istiyosan sabah aç karna yapmalısın. ama vaktim yok diyosun ozaman koş tabi sıkıntı yok

0|0
    0|0
    • İşe yaramayacağından şey yaptım ya

• eğer sadece koşacaksan sabah aç karna yapmalısın. hem gününü daha enerjik geçirirsin hem gün içinde aldığın kaloriler daha çabuk yakılır metabolizmanı çalıştırdığın için.

• Pek vaktim yok sabah.

• Bence aksam yapman daha faydalı sabah yaparsan gün boyu yorgun olursun gece spor yapmak istiosan spor salonları uygun bnce

0|1
    0|0
  • Yüzmeyi tavsiye ederim, 20.00 ile 21.30 saayleri arası yüzüyorum faydasını çok gördüm, 21.30'dan sonra bir grup daha yüzüyor, İstanbul'daysan düşün derim.

0|0
    0|0
  • ama sabah erken kalıyorsan bir kaç hafta sonra çok yorucu hale gelebilir. akşam yemeğini 7 gibi yiyip, saat 9 gibi sporunu yapsan, banyo falan filan, sonra 11de uyursun.

0|0
    0|0
  • saat farketmez önemli olan düzenli yapman ve beslenmene dikkat etmen. eğer sıkı ve seksi vücut hatları istiyorsan squat yapmalısın

0|0
    0|0
  • Sabah ve ya akşam olması çok fark eder. Ancak spor spordur. Elinden ne geliyorsa yap için rahat olsun :)

0|0
    0|0
    • İşe yaramayacaksa yapmamın bir anlamı yok diye düşünüyorum

• Sen işe yaramamız sanıyorsun? Spor farklılıktır.. Günde 5 şınavla kendi egosunu tatmin edip herşeyin üstesinden gelebilen çok insan gördüm.

• Mantıklı. Teşekkür ederim

• Fark eder tabiki. Sabah daha etkili olur.

0|0
    0|0
  • Plates topu alıp plates hareketleri deneyebilirsin. Evde vucut ağırlığı ile yapılabilecek fitness hareketlerini deneyebilirsin. İp atlayabilirsin faydası olacaktır kesinlikle.

0|0
    0|0
  • spor yapmak güzeldir

0|0
    0|0
  • sirf su konu için üye oldum. Malum yeni üye olduğum içinde pek kullanmayi bilmiyorum. 2000 karakter falan diyor. Eğer bana mesaj atabilirsen oradan daha rahat bilgilendirebilirim seni. Ayrıca lütfen sporla uğraş bu istahini sakin kaybetme :))

0|0
    0|0
  • 1-2 kiloluk ik dambıl al. Hareketleri araştır yapmaya başla. Bir tane twister al. Günde 5-10 dk onla çalış. Plates topu, direnç bandı... Egzersizden sonra yemeğini ye yat. 1-2 kilo dambılla kas yapmazsın merak etme. Sıkılaşırsın sadece.

0|0
    0|0
  • futbol tam size göre. ciddiyim denemelisiniz. ben futbol hocasıyım merak ettiğiniz bir şey varsa mesaj atabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Ruhuna ve bedenine hitap edebilendir

0|1
    0|0
  • Koss

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 24

• Gece yapılan spor uyku düzenini bozar.

0|0
    0|0
  • zayıflamak ıstıyorsan ve vaktın varsa yuzmeye gıt. eger havuza gırıcek vaktın falan yoksa da kesinlikle plates yap

0|0
    0|0
  • once neler sevdıgını gozden gecırmelısn kosma bısıklet surme yuruyus vs yanı bunlara gorede uygun olanı secmelısın ve sabah sporu en yararlı olanıdır tabı vaktım yok dıyorsunuz o yuzden yuruyusu secın aksam yuruyuslerı yuruyusunuzden sonrada sudan baska bısı yemeyın ıcmeyın

0|0
    0|0
    • Koşu yürüyüş olarak falan düşünüyorum zaten. Teşekkür ederim

• bence daha iyi bile olur. En azından uyumadan önce son yaptığın şey yemek yemek değilde spor olur👍

0|0
    0|0
  • Hayır ama saatleri şaşma.

0|0
    0|0
  • Gece o saatte yapılan sporun faydasi olmaz

0|0
    0|0
    • 20 kilo verdim diyen olmuş

• Alttaki kişi 20 kilo vermiş evet bu güzel bir şey ama herkesin bünyesi farkli. Kilo sorunun varsa gun icinde sürekli hareketli olacaksın gündüzleri yoracaksin kendini vücudunu susuz birakmayacaksin.

• Teşekkür ederim, dikkate alacağım

• sabah olmasından yanayım. akşam yapmak sabah yapmak kadar etki etmez ve istenen bir sonucu yakalamak geenlde sabah sporu ile mümkün olur. bizzat denendi ve tescillendi :)

0|0
    0|0
  • sabah koşusu mutlaka yapın. ama spor yapmaklada yetmiyor bence yemeyi de düzenlemek gerek. bu sayede fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • koşu yaparsan senin için en iyisi olabilir ama hızlı tempodan bahsetmiyorum bu sizi ve vücudunuzu rahatsız edecektir.

0|0
    0|0
  • spor için en ideali hafif tempoda koşu yapmak. koşu yapmak vücuttaki bütün kasları çalıştırır. daha sonrada gerdirme hareketleri ile vücudunuzu düzeltebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Sabah daha iyi heralde :)

0|0
    0|0
  • olmaz tam bir senedir aksamlari spor yapiyorum bende vaktim olmadigi icin daha etkili 😀

0|0
    0|0
  • son zamnların en modası platesi tavsiye edwerim gerçekten çoook faydalı

0|0
    0|0
  • eğer akşam o sporu yapacaksan gündüz yediklerinde kontrolü elinde tut ki bir faydası olsun :)

0|0
    0|0
  • gece spor yapmak uykuyu kaçırır sadece çünkü dinamik oluyorsun

0|0
    0|0
  • bende akşam yapıyorum bence akşam daha iyi ben 20 kilo verdim

0|0
    0|0
  • Bana göre dambıl çalışması.. Hem karın kasları geliştirilir, hem de fit bir görünüm sağlar..

0|0
    0|0
  • Akşam iyi ardından da duş

0|0
    0|0
  • sporunu sabahları yapmanı tavsiye edrim

0|0
    0|0
  • sabah saatlerini öneririm

0|0
    0|0
  • imkanın varsa sabah saatlerinde spor yapmak en mantıklısı ve idealidir.

0|0
    0|0
  • Valla bende iki yildir aksamlari spor yapiyorum 25 kilo verdim

0|0
    0|0
  • Yürüyüş, koşu, fitness

0|0
    0|0
  • fark eder, sabah sporu daha çok etkili, akşam vücudun dinlenme saatdir

0|0
    0|0
Yükleniyor...