Futbolda bu kavga neden?

Ben kızların bu konudaki görüşlerini almak istiyorum aslında, çünkü onların bu konuya daha objektif ve "fanatizm" gözlüğü olmaksızın bakacaklarını düşünüyorum.

Futbolda ne zamandır inanılmaz bir savaş var taraftarlar arasında, basında, kulüp yöneticilerinde. Neredeyse herkes birbirinden nefret ediyor. Deplasmanlarda rakip takımın seyircisi alınmıyor. Her yerde öfke, saldırı, kin, nefret. Oysa aynı ülkenin çocuklarıyız biz, aynı sıkıntıları mutlulukları üzüntüleri yaşıyoruz vatandaş olarak. Bu ayrım öyle bir hal aldı ki, milli maçlarda bile rakip oyuncular ıslıklanır oldu, ya da kendi takımındaki futbolcuların başarısı gibi görüldü alınan başarı ya da yenilgi. Bir Türk takımı eskiden yabancı bir takımla oynarken Galatasaraylısı da Beşiktaşlısı da Fenerbahçelisi de hatta formalarını giyip gider desteklerdi. Şimdi yabancı takım tutuluyor ve başarısızlıkta seviniliyor. Oysa UEFA takıma göre değerlendirmiyor, ülkeye göre değerlendiriyor puan sistemini ve Avrupaya gidecek takımların sayısını o ülkede. Cidden nedir bunun altında yatan sebep?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• cahilliğin en dibinde yaşayan insanlardır. sarı-lacivert ya da sarı-kırmızı forma giymiş, haklı olarak eğlenen insanlara saldırınca eline ne geçiyor, ona attığın tekme seni nirvanaya mı ulaştırıyor? futbolun uyuşturucu etkisine girmiş, her şeyi unutmuş acınacak halde olan insanlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• HER KONUDA ÖYLE ZATEN TÜRK MİLLETİ. KENDİ GÖRÜŞÜNE SAYGI DUYMAYANI KENDİSİ GİBİ OLMAYANI AŞAĞILIYO KAVGA EDİYO VS

0|1
    0|0
  • Rakip takımının ağır tahrikleri sonucu kavga çıkyıor.

Mesela Gs kupa kaldırırken, Fb hala 6-0 olayından bahsederek çirkefleşir.

kısır dongu.

0|1
    0|0
  • hırs hırs işte ben bu yüzden ilgilenmiyorum adamlar uefa ya gidiyo ama biz hala bişeylerin derdindeyiz destek olmak gerekirken en büyük köstek biz oluyoruz en iyisi ilgilenmemek soran olursa fener diyorum o kadar

0|0
    0|0
    • Çok haklısın bazen uğraşıp içine girmektense hiç dokunmamak daha iyi. Ama senin ve benim gibi düşünenler sessiz kaldığımızdandır toplumun bu hale gelmesi...

• yapabilceğim bişey yok

• futbolda kavga

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hocam sorun kişisel bozukluklarda tamamen psikoloji ve yetişme tarzından kaynaklı. Maç izlemeye giden herkesin farklı takımları tutan arkadaşları vardır. Ben bu konuda tarafsız bakıyorum cunku aynı zamanda basketbol hakemliğide yapıyorum. Benimde 5 farklı takımları tutan arkadaslarımda var bazen atıyoruz ama eğlencesine oldugunu herkes biliyor. oturuyor beraber izliyorz macları. Ama bizim Türk insanında liderlik gen i var ya Benim takımım en iyisi biz daha güçlüyüz. Bir yarış var çünkü ama bir spor oyuncuların mesleklerı bunlar onlar oynuyo para kazanıyor taraftarlar para harcıyorlar birde üzerine yaralanıyor yada hayatlarını kaybediyorlar. Biraz mantıkları olup akıllı olsalar böyle birşey olmayacak

0|0
    0|0
    • Çok haklısın arkadaşım söylediklerine katılmamak içten değil. Olayın bir spor müsabakası olduğunu anlasak ve sporsever olsak aslında tüm bu sorunlar ortadan kalkacak. Çok değil 20-30 yıl önce de bu rekabet vardı ama bu kadar acımasız değildi.

• sadece kızlarmı objektif?soru genel olmalıydı.Avrupa maçlarında en sevmediğim Türk takımının taraftarı kadar desteklerim

0|0
    0|0
    • Senin gibi olan, düşünen azınlıkta. Kadınlar ve erkekler kıyaslanınca, Fanatizm ve futbola olan ilgi erkeklerde çok bariz şekilde daha fazla, ve ben futbolu çok takip etmeyen bu kadın kitlesinin bu konudaki görüşlerini merak ettiğimden kadınlara hitaben sordum. Umarım hemcinslerim açısından senin gibi düşünenlerin sayısı artar arkadaşım.

• üzülerek söylüyorumki maalesef bu şekilde düşünenler azalacak.rakip takım tarafında desteğe bile başlandı

• şikecisinden mafyatik elemanlarına kadar herkesin aklandığı

100 yıllık klubü batıran adamların başkan olduğu

siyasetin futbolun tamamen içine girdiği ve bu kadar para dönen bir sektörde böyle şeyler olması gayet doğal

0|0
    0|0
    • Tamam sektör büyük pasta ve her anlamda birileri bu pastadan pay almak için her türlü şeye başvurabilir. Ama neden ülkem insanı bunlara kanıyor?

• futbol şiddettir

futbol holiganlıktır

futbol adam bıçaklamaktır..

0|0
    0|1
Yükleniyor...