Ofsaytı Kadınların Anlayacağı Bir Biçimde Anlatır Mısınız?

Az önce biraz meraktan biraz da işsizlikten ofsayt ne bir bakayım dedim ve baktığıma pişman oldum.1 gram bir şey anlamaz mı insan :D Çoğu kadın bilmiyor diye kendimi rahatlattım :D Ofsaytın tanımını kadınların anlayacağı şekilde anlatanı eig seçeceğim :D

0|0
12|30

En İyi Erkek Görüşü

• Ucuzluktaki super cantayi almak icin Mango'ya girdiniz.
    Sadece bir tane kalmis, o da kasanin (kale) hemen yaninda.
    Ama bu cantanin tek taliplisi siz degilsiniz!
    çantayi gözune kestiren diger bir musteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yaninizda bitiveriyor.
    Ikiniz de durumun farkindasiniz ve hizla kasaya (kaleye) yoneliyorsunuz.
    Tam o esnada; biraz önce bluz aldiginiz Zara'da ödemeyi yaptiktan hemen sonra calan cebinizi cevaplamak icin cuzdaninizi cantaniza koymadan arkadasiniza verdiginizi ve onda unuttugunuzu fark ediyorsunuz.
    Bir yandan kasaya dogru kosarken diger yandan da elinizi havaya kaldirarak arkanizda kalan arkadasinizdan cuzdani (topu) istiyorsunuz.
    öyle bir durumdasiniz ki, rakibinizin gerisinde kalirsaniz kasaya daha uzak kalacaginiz icin avantajinizi kaybedeceksiniz ama eger arkaya gecmezsiniz arkadasinizdan uzak kaliyorsunuz ve arkadasiniz da o kalabalikta size cuzdaninizi firlatamiyor, hersey bir an meselesi.
    Bu durumda yapmaniz gereken rakibinizin arkasina gecip cuzdani (topu) almaniz ve cuzdani ele gecirdikten sonra rakibinizi gecmeye calismaniz.
    Iste ofsayt bu.
    Top sana atildigi anda kaleye rakibinden daha yakin olamazsin.

Anlayan var mı :)) # Alıntıdır#

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• burak yılmaz ı izleyin.

2|2
    0|0
  • bi'de alıntı yapmadan kendim yorumlayayım;

diyelim ki ünlü bi' mağazanın kampanyası (futbol maçı) var. o gün alışveriş yapan ilk 100 kişiye, ne alırsa yarı fiyatına olsun :) daha mağaza açılmadan kapısının önü bekleyenlerle dolmuş.

sen tabii uyanıksın ya senin gibi o mağazanın ürünleri için deli olan bi' arkadaşınla (aynı takım oyuncusu) anlaşıp gelmişsin ve diyorsun ki ona; sen o beğendiğim kazağı (futbol topu) kap, kendi istediğin pantolonu da al hemen bana fırlat. ben kasanın (rakip yarı sahası) önünde beklicem böylece zaman kazanır hem de diğer müşterilerden (rakip defans oyuncusu) bi' adım önde oluruz.

firma (FIFA-Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) da düşünmüş yahu böyle olursa herkes (atak oyuncuları ve rakip savunma oyuncuları) kasanın önüne doluşur, bekler! ortada ne doğru düzgün rekabet kalır ne de seyir zevki. en iyisi biz buna bi' kural getirelim.

tamam demiş arkadaşınla yardımlaşmana ses etmiyoruz ama kasanın önünü kapatma bari kazak sana fırlatılırken en azından diğer müşterilerin bi' adım gerisinde bekle (ofsayt kuralı) sonra kasaya doğru giderken girdiğiniz mücadelede saçını çekme, çimdik atma (faul) vs. yoksa güvenlik kameralarına (yan hakem) bakılır ve işlemin yapılmaz, kasadan geçmiş bile olsan (gol) işlemin iptal edilir :)

1|0
    0|0
  • www.google.com.tr/search En güzel öğrenme yolu ya yaşayarak, deneyerek ya da görsel olark :) al buyur bu ofsayt

1|0
    0|0
  • şimdi bir futbolcunun karşı kaleye şut çekeceğini gözünün önüne getir. şutu çekecek olan futbolcuya top nerden geldi? iki alternatif var ya çalım atarak, top sürerek kendi getirdi ya da orta geldi. O topu kendi getirdiyse zaten ofsayt olma ihtimali yok. ama yapılan ortaya şut çekecekse olay başlıyo. adamımız kendisine gelen ortaya şık bir vuruş yapacak. işte tam o sırada adamımızın tam önünden kaleye paralel bir çizgi çektiğimizde kaleciyle arasında karşı takımdan hiç bir oyuncu yoksa, yani daha düz bir anlatımla şutu çekecek olan adam kaleciyle karşı karşıya ise hakem ofsaytı çalar. kale sahası kalabalıksa ve adamımızın önünde rakip takım oyuncuları varsa ofsayt olmaz. Futbolcu şutunu çeker olursa gol olur. olmazsa önümüzdeki maçlara bakarız. hadi eyvallah

1|0
    0|0
  • bir mağazada kasa sırasında bekliyorsun arkadan bir kadın geliyor ve kasaya en yakın arkadaşına veriyor elindekileri ve arkadaşı kasadan geçiriyor işte bu ofsayt:D

2|0
    0|0
  • A Takımı ile B Takımı arasında oynanan maçta A takımının oyuncularından herhangi biri B takımı oyuncularını geçtikten sonra pas alırsa bu ofsayt olur. Kısacası rakip takımın defansını geçip pas alırsan ofsayt olur. Bu uygulama maç esnasinda haksızlığı önlemek için var.

1|0
    0|0
  • Fırındaki böreği pişmeden çıkarmak gibi düşün. Alır tadarsın ve ofsaytı yersin çünkü hamurdur. Ofsaytta aynı muhabbete eş değer maçların bol gollü ve kolay geçmemesi adına tarihi devrim niteliğindeki uygulamadır. Rakip takımının yarı sahası içinde kaleci ile oyuncu arasında olma durumu. Pas atılan top, takım arkadaşının ayağından çıkarkene rakip takımın yarı sahasında bulunan forvet oyuncusu, rakip takımın uç noktadaki defans oyuncularını 0.50 mt dahi geçse ofsayta yakalanır çünkü pişmemiştir burak yılmaz malı gibi.

1|0
    0|0
  • Şimdi sen ve arkadaşın var...
    Arkadaşın ile sen aynı dersten diyelim ki 80 almalısınız arkadaşın 81 ya da sen 79 alırsan ofsayt oluyo ;) :D

1|0
    0|0
  • Tane tane anlatıyorum dikkatle oku.

Karşı tarafın en son futbolcusundan, daha yakın olmayacaksın onların kalesine. Bak Futbolcu diyorum. Kaleci sayılmaz :D Arkadaşın topa ilk vurduğu an'da rakip kaleye en yakın oyuncu sen değilde onların oyuncularından en az biri olmalı D: Okay mi? :D

1|0
    0|0
  • Bir takimin defans yani kalecenin onundeki oyuncularin cizgi seklindr durdugunu dusun ve karsi takimdaki bir oyuncu top atildiginda eger o cizgiyi gecerse ofsayta duser

1|0
    0|0
    • Hah anladım bunu teşekkürler

• Oklarla gösterilen adamlardan arkada olan öndeki oyuncuya pas verirse ofsayt olur?

4.bp.blogspot.com/.../26_offside.png

1|0
    0|0
  • sen topla koşuyosun ilerde arkadaşına topu atarsan gol atcak ama attıgın anda arkadaşın kaleci ile rakip oyuncu arasındaysa oysayt olur

2|0
    0|0
    • Kafada canlandırınca anladım. Başarılı açıklama. 👍 Darısı soranın başına. :)

• Anladıııımmmm zateeeeen. Teşekkür ederim. 😊

• birinin birinden önde olması.
    Kadınlar arası çekememezlik gibi bişi :D

1|0
    0|0
  • bak smdi sizin takimdan top birinin ayaginda top ayaktan ciktigi andan itibaren takim arkadaslarinin her hangi biri rahip defansin onundr olursa ofsatt olur

1|0
    0|0
  • kuman var. kuman senden sonra geldigi halde o ilk cocugun sahibi oluyor. kocanin gozunde ilk olmamasina ragmen ilk karisi imis gibi olur al sana ofsayt:)

1|0
    0|0
  • Maç izle izle anlarsin.

1|0
    0|0
  • cogu kadın bilmiyor mu? öyle sorulara denk geldim ki cevap veren bayanlar Rıdvan Dilmen Erman Toroğlu milsai takılıyordu :D bayanlar futbolu benden iyi biliyor :)

1|0
    0|0
  • gol olduktan sonra gol geçersiz sayılırsa buna ofsayt denir sen bunu bil yeter

2|0
    0|0
    • İşte niye geçersiz sayılıyor onu söyle :D

• Niye kaldırıyor işte :D

• oyuncunun kafasının kolunun vs. vücudunun bir bölümünün top ayaktan çıktığı anda rakip takımın kale çizgisine diğer rakip takım oyunlurından daha yakın olmasıyla hakem bayrağı kaldırır. d

• uzaylılara bısey anlatması zor ya :D

0|0
    0|0
  • Ben tövbeliyim :D

0|0
    0|0
  • bir bayana bunu anlatmak bence dunyanin en buyuk izdirabidir;-) anlatsamda anlamayacaksin bosver

0|0
    0|0
    • Anlat sen anlarım belki :D Hatta biraz anlamaya başladım bile

• izdirapmi cekeyim yani sabaha kadar anlatsalar anlamazsin

• Boşverin siz ofsaytı maç izlerken önümüzden geçmeyin yeter :)

0|0
    0|0
  • detaya gerek yok ofsayt maçta fazla golü önlemek halı saha maçı gibi olmaması için çıkarılmıştır.

0|0
    0|0
  • Ya ogrensen nolucak ki sonucta sana bir getirisi yok

0|0
    0|0
  • siz anlasınız yormayın kafanızı boşa :)

0|0
    0|0
  • Rakip kale cizgisine bizim takimfan en yakin oyuncudan daha yakin minimum 2 rakip oyuncu olmasi. yani rakip kaleye bizim oyuncudan daha yakin ikiden az oyuncu olmasi durumu

1|0
    0|0
  • Yan hakem bayrağı çekiyorsa ofsayttır. Siz oradan anlayın boşverin fazlasını :D

0|0
    0|0
  • Sana ofsaytı anlayana kadar futbol tarih olur

0|0
    0|0
  • Futbolda rakip sahanin defans oyuncularının tek cizgi halinde durmasi ve o cizginin disinda duran karsi takim forvetinin ayagina top geldigi anda ofsayt olur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Hücuma çıkan takım oyuncusu topu ayağından çıkardığı sırada pası almak için hareketlenen takım arkadaşı rakipten daha ileride kaleye en yakında ise Ofsayt.

1|0
    0|0
  • arkadaşınla alışverişe çıktın. bir baktınız sevmediğiniz 2 kız daha aynı dükkanda. Siz bir üst beğendiniz. Ama sadece 1 tane kalmış ondan. Sevmediğiniz kızlarda o üstü beğendi yani kapan alıcak. Sen uyanıklık yapıosun diyosun kendi arkadaşına sen kasanın en önüne geç ben sana üstü atıyım sen öde ücreti çıkalım diyosun. Yani diğer kızlara haksızlık yapmış oluyosun. İşte bu ofsayt:))

1|0
    0|0
    • Buda güzel bir açıklama :)) Teşekkürler

• Bak canim soyle dusun sen ve yakin arkadasin bir takim birde karsi takimda 2 tane kiz var siz sezon sonu indiriminden 1 etek alicaksiniz arkadasin kasaya yakin etek senin elinde sen eteği arkadasina attigin anda, etek senin elinden ciktigi anda takim arkadasinla kasa arasinda karsi takimdan biri olmali burada kasa kale oluyor eger takim arkadasinla kasa arasinda karsi takimdan biri yoksa ofsayt oluyor

1|0
    0|0
  • Sıradan bir sevgilisiysen normalsindir. Ama erkeğin annesine benziyosan bir adım öndesindir. Ozamanda ofsayt olur :))))

1|0
    0|0
  • Aynı takımdan bir oyuncu kaleye doğru gidicek ve arkadaşına pas verecek ya da gol atacak diyelim. Ancak kale çizgisi denilen bir şey var orada sen gol atmaya giderken rakip takımın bir oyuncusu yoksa ofsayt olmuş olursun.

1|0
    0|0
  • Hangisini soruyorsun? :D birinci çeşidini anlatayım. Pas alan oyuncunun rakip takımın yarı sahasında olması kaydıyla pası verecek oyuncunun topa vurduğu anda, pası alan oyuncu ile kale arasında hiç bir rakip takımın oyuncusunun olmadığı olaydır. İkinci çeşidi ise; pas verecek ve alacak oyuncuların kendileri ve kaleciyle aralarında rakip oyuncuların bulunmaması ve pası atanın pası alandan rakip kaleye daha uzak olması durumudur. Bir de bunun pasif olanı vardır ki o da top atıldığı zaman ofsaytta olmasına rağmen pozisyonla alakası olmayan futbolcunun halidir. Genelde oyun devam ettirilir. Böyle topçu havaya bakar ayakkabı bağlar falan :D hakem a... o... çık ln ordan ne işin var orda gibisinden bakış atar :D

0|0
    0|0
  • Bende bilmiyorum gecengnde bir erkek demisti bir kiz ofsayti biliorsa evlenin onunla die demmekki kizlarn anlayamadiig biseymis :D

1|0
    0|0
    • Bilenler az da olsa var ama tam olarak hiçbirimizin anlayacağını zannetmiyorum :D

• bir mağazada çılgın bir indirim var. İzdiham var çok kajabalij

1|0
    0|0
  • Ofsaytı anlamadıysan futbol maçı izleme kardeşim. Artık ders olarak okutulsun diyeceğim o derece sıkıldım bu muhabbetten. Geçenlerde bir arkadaşım 2 yıldır arıyorum hala 1 dakikadan kısa sürede ofsaytı anlatan kız bulamadım dedi. 16 saniyede anlattım. Biraz ilgilenelim şu konularla kızlar ya.

0|0
    0|0
    • Ee sen ofsaytı anlatmak yerine çok iyi bildiğini anlatmaya kalkarsan millette anlamaz tabii :))

• Bilenle laf dalaşına girme o zaman

• Laf dalaşına girdiğimi kim söyledi? Haa sen öyle algılıyorsan sorun yok

• Memenin ya da başka yerinin ucundan azcık görünmesi

0|0
    0|0
  • ben ofsaytı biliyorum :))

0|0
    0|0
  • Eğer bir takımdan biri gol atma durumunda top ayağından çıktığı an diğer takımdakiler onun arkasında ise ofsayt olur, sanırım

1|0
    0|0
Yükleniyor...