Karşınızdaki insanın sıkıntısını nasıl öğrenebiliriz ?

Mesela sean. Şuan bir derdi var ama bana söylemiyor ve sinir bozucu.

İletişimi kurarsın ama bazen karşınızdaki nin dengesizliği (affedersin dostum) yüzünden sinir olursun. Peki siz neler yapıyorsunuz onunla bağlantı kurabilmek için.

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• İsm-i sübhân virdin mi var?

Bahçelerde yurdun mu var?

Bencileyin derdin mi var?

Garip garip ötme bülbül…

Benim derdim bana yeter,

Bir dert de sen katma bülbül…

BEn bu konuda ketumum biraz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• dolaylı yollardan girmeye çalışırım. direkt olarak "neyin var" dersen karşındaki insan. hebele hubele diye giremez bazen.

0|0
    0|0
  • Eğer sıkıntısının ne olduğunu biliyorsan ona yardımcı olabilirsin bilmiyorsan ona sıkıntısını tekrar anlatmasını söylersen tekrar sıkıntıya sokacaksın onu ve bunaltmış olacaksın bu yüzden sıkıntılı insanları sıkıntılarıyla bi süre baş başa bırakmak en doğrusu olacaktır. Uygun farklı bir zamanda dinlemekte yarar var. Kaş yapacam derken göz çıkarabilirsin.

0|0
    0|0
  • benden sana abi tavsiyesi ben kullanırım hep işe yarar: bak kardeş bir sorunun var belli oluyor, anlatmak istemiyorsun güzel ama sorununu anlatmazsan çözüm bulamazsın terzi kendi söküğünü dikemez anlat ki derdine derman olayım en azından yardımcı olurm;)

0|0
    0|0
  • ters taktik kullan .Sorunu tahmin edebiliyorsan o sorunu yaşıyormuşsun gibi yaklaş ve öneri al arada ağzını ara zaten açılacaktır.derdini öğrenirsin

0|0
    0|0
  • bazen insanlar yalnız kalmak ister öğrenmene gerek yoktur. ona anlatmak istediğinde dinlemek istediğini söylemen yeterli olur sanırım.

0|1
    0|0
  • sorarak://

0|1
    0|0
  • kendi haline bırakırım ugrasmam neyı var dıye zaten ıhtıyacı olsa sana anlatır

0|0
    0|0
  • Bu karşıdaki insana göre değişir ama.

0|0
    0|0
  • sürekli üzerine giderek bıktırarak söyletebilirsin derdini

0|0
    0|0
  • anlatmak isterse dinlerim baska bişi yapmam

0|0
    0|0
  • sallamam sonra kendi söyler zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• sorarım, sıkmadan bunaltmadan ısrar etmeden. eğer istersen konuşabilirsin, dinlerim. içine atma sorununu çözemesekde konuşmak rahatlatır vs gibi şeyler söylerim.

0|0
    0|0
  • Bana yeni tanıştıığım insanlar bile hemen dertlerini anlatıyorlar..ama üstüne gitme anlatmak istemiyorsa öyle insanlar da var

0|0
    0|0
  • Sorarim..onu dinlemek istedigimi soylerim..anlatmazsa israr etmem..bide ben bunaltmak istemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...