Aktif spor yapan arkadaşlarim var mi?

Aktif spor yapan arkadaşlarım, günde çift antrenman yaptiktan sonra dinlenmenizde ve beslenmenizde dikkat ettiğiniz noktalar var mı

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• 4 senedir BB and Fitness yapıyorum.. Şimdi söze en önemli olan kısımdan başlayacağım yani beslenme. BB de en önemli nokta beslenmedir, daha doğrusu tüm sporcular için bu geçerli. Zayıflamak için bir kibrit kutusu peynir yok 2 zeytin muhabbeti gibi yanlış beslenme şekillerinden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü yeterli proteini almaz iseniz vücut kas yakmaya başlayacaktır. Bunun yanında SAĞLIKLI karbonhidrat ve yağ alımıda çok önemli.. Nedir bunlar? Yağdan başlayayım;Zeytinyağın gerçekten çok önemli bir yağ türüdür ama pişirmeden yemelisiniz kesinlikle.. Salataya ya da pişmiş yemeğin üstüne dökeblsiniz. Bunun yanında Fındık fıstık ve bademde de gerçekten vücudumuz için çok önemli vitaminler bir miktar protein ve yağ bulunur.. Karbonhidratlara gelelim ben pirinç ve makarna önermiyorum. Bunun yerine baklagiller tercih edebilirsiniz. Özellikle bulgur gerçekten çok önemli bir besin.. Sabahlarıda yulaf ezmesi yemenizi tavsiye ederim. Eğer tadı hoşunuza gitmezse içine biraz meyve kurusu, keten tohumu tarzı şeyler katabilirsiniz ya da fındık fıstık ezebilirsiniz. Tabi bunları yerken aynı zamanda günlük olarak düzenli spor yapmanız gerekiyor :) Bunları displinli bir şekilde yaparsanız gerçekten sıkı ve fit br vücuda sahip olabilirsiniz. Eğer sorunuz olursa burada yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırım..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben çift anreman yapıyorm bir öğleden once 9 da falan başlıyorm 12 ye kadar sonra eve gelip bikaç şey atıştırıyorum biraz dinleniyorm saat 16 da çıkarım 20 de geri dönerim :):) beslenmede yağlı yiyecekler yersem sıkıntı oluyo sonra maden suyu falan içmem gerekiyo kapalı ortam ya geyirme riskide var geyirsem herkes dalar bana kafamı falan kırarlar en iyi ihtimal yani beslenme şart :)

1|0
    0|0
  • kaslarda ağrı olursa 1-2 gün dinlenirim günlük ort.500 gr karbonhitrat 100 gr protein alıyorum günde çift antreman bence sakıncalı yırtılan kasların birleşmesi için vucuda zaman vermek gerekir

1|0
    0|0
  • Çift antreman yapıyorsn dikkat etmen lazım. Ben eskiden 3 antremandan 5 e cıkmıştım ozman bile dikkat ediyordum.
    Vucudun biolojik saatine dikkat etmen lazım herşeyi aynı saatlerde yapmaya çalış. Yemeklerde protein karonhidrat dengesine dikkat et minrarlleride yeterince al. Uykunuda iyi al

0|0
    0|0
    • İdman saatlerim duzensiz oldugu icin yemek ve uykumda duzensiz oluyor ve erken uyumam gerekirken gecelere kadar uyku girmiyor duzensizleşti uykum..

• Zor olduğu kadar guzelliğide var. Sporla olene dek iç iceyim sanirim antrenorluk yapiyorum sporculuğum bittiği an eğitimciligim cikacak beden egitimi ogretmenliği okuyorum ayni zamanda

• Herşeyini spor a göre endekslemişsin negüzl peki hangi şehirde yaşıyorsun

• Dostum bende sana bir şey sorayım merak ettim. Bu diyettir, spordur, dinlenmedir günlük kaç saatiniz gidiyor bunlara? :D

1|0
    0|0
    • Bende seni şöyle cevaplıyım eve uyumak ve yemek ihtiyacımı karşilamak icin giriyorum dişariyaysa sadece antrenman için cikiyorum 😊

• Maşallah valla. Ben 2 saatten fazla fitness salonunda duramıyorum. Ayrıca bir önerim var ama kızlar için geçerli mi bilmiyorum. Spor yaptıktan sonra asla kendini aç bırakma, doyduğunu hissedene kadar ye. Olumlu etki yaratacağı düşünülür ama tam aksine olumsuz durumlara yol açar.

• Dediğin gibi doyana kadar yiyorum ama yedigimi sporla dengelemeesem.. Obez olabilirdimm 😊

• herkes bişey söylemiş kimse hangi sporu yaptığını sormamı :) hangi sporu yapıyosun? cevap ona göre değişir :)

1|0
    0|0
  • hangi sporu yaparsan yap uyku düzenin önemli iyi bir dinleme ve iyi beslenmezsen o sporun anlamı olmaz

1|0
    0|0
    • Kesinlikle

• Hangi takım kaçinci lig

• burada sallamıcam.. şu an profesyonel değilim amatör.. ama 18 yaşındayken profesyonel bir takımın paf takımındaydım o zaman yapıyorduk

• Benim günde 3 antremana girdiğim oluyo yemeğe fazla dikkat etmiyorum ama dinlenmeme çok dikkat ediyorum

1|0
    0|0
  • Kickboks ve fitness yapıyorum spor yaptıktan sonra duş alıp uyuymak çok önemli vücudunuzun gelişmesi için dinlenmek lazımdır yemeklerimde de protein ağırlıklı olmasına dikkat ediyorum

0|0
    0|0
  • günde çift idman yapıyorsan en az 8 saat uyuycaksın. protein ihtiyacını karşılıycaksın. karşılamazsan kaslarında erime olur. güçsüzleşirsin. bende çift idman yapıyorum çoğu zaman.

0|0
    0|0
  • eski yüzücüyüm bıraktım artık yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Uyku kesinlikle önemli, vitamin ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmelisin, sebze meyveyide unutma :)

0|0
    0|0
  • Düzenli spor yapmıyorum ama yaparsam protein ağırlıklı beslenmeye gayret ediyorum.

0|0
    0|0
  • Sporda denge düzen bir işe yaramaz. Önemli olan istikrarlı olmak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kardiyo ve ağırlık çalışmalarında dinlenirim protein tüketmeye çalışırım ve enerji icecegi

1|0
    0|0
  • Ne gelse yerim ben zaten kendimi yeterince yoruyorum bide sürekli tavuk yumurta elma mı yiyeceğim

1|0
    0|0
Yükleniyor...