Wing Chun mu Aikido mu?

Wing Chun mu Aikido mu daha işlevsel ve işe yarar sizce? Saldırıdan çok savunma amaçlı bir spor istiyorum..

0|0
218

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kadın için wing chun çok güçlü olmana gerek yok rakibin kaslarını hedef alan bir dövüş stili

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• İkside savunma için ideal bir spor ama wing chun derim daha estetik..

1|0
    0|0
  • aikido

1|0
    0|0
  • Aikido dostum.

1|0
    0|0
    • aikido biraz daha mı hafif diğerine göre

• Wing Tsun da saldırı da mevcut. ama aikido karşı tarafın saldırganlığını kendine kuvvet olarak kullanıp hamleyi savuşturmaya yönelik olduğundan daha kolay uygulayabilirsin. Wing tsun da işler değişik. çünkü wing tsun tek başına bir teknik değildir. içinde Shaoling Kung fu wushu da mevcut. kilitlemeleride var jiu jitsu da var bir tutam. o yüzden kendine hangisi daha uygunsa onu seç ama önerim aikido. Diğerlerine göre en temizi aikido. Farklı teknikler istersen üzerine biraz düşmen gerekir bu işin.

• Savunma istiyorsan Aikido.

1|0
    0|0
  • Bruce Lee'yi araştırısan en iyisi hangisi daha iyi karar verirsin..

1|0
    0|0
  • wing Chun. öğrenmesi daha fazla çaba ister ama.

1|0
    0|0
  • bir boks antrenörü olarak şunu söyleyebilirim, dövüş sporlarında en iyi savunma saldırmaktır. ama wing chun gibi sporlar sabır ister bir anda ip man olamazsın. eğer sabırlı isen sıkıntı yok. ama sabırsızsan boks, muay thai, kick boks gibi sporları yap derim.

0|0
    0|0
    • Ip man izlemedm blmiyorum :) thai nasıl bisi peki? Yarari olur mu

• muay thai iyidir, her türlü vuruş serbest, ense hariç.

• Sana wing chun gider :)

0|0
    0|0
    • Bu garip bir cümle oldu, bana wing chun giderde başkasına aikido mu gider :D

• Bunlar herkesten duyabileceklerinin dışında şeyler eig i verirken iyi düşün derim ;) zira diğer görüşlerin hepsi google dan copy paste shsh

• Wing chun la tecavüz olaylarından kurtulman daha basit olur yakın dövüşülür çoğu zaman, aikidoyu öğrenmek zaman alır :)
      Muay thai ve kickboks u hiçbirine değişmem onlar dünyanın en zorlu dövüş sanatları :)

• Wing Chun =D nerden biliyorsun sen bunu

0|0
    0|0
    • Google diye bir şey var bilmem bilir misin? :D MErak edip araştırdım noldu bilmemem mi gerekiyodu D:

• :zD

• Wing Chun u kendi kendine ögrenebiliyorsun baya faydalı birşey :)) birine yapmıştım sen kesin kursa gittin baya biliyon demişti :D

• aikido hiçbirşey. wingtzun buişin erbabı. adamı öldürebilirsinde tek yumruk dahi attırmayabilirsinde.

0|0
    0|0
  • uzakdoğu savaş sanatları uzun yıllar çalışma, devamlılık ve sabır ister. kısa sürede çözüm istiyorsan thaibox gibi "allah ne verdiyse" sporlarına yönel.

0|0
    0|0
  • Sen hamgisine yatkin oldugunu dusunuyorsan ona gitmani oneririm

0|0
    0|0
  • Savunma diyorsan aikido tamammi

0|0
    0|0
  • Hapkido dene ;)

0|0
    0|0
  • kick boks :D

0|0
    0|0
  • Biber gazı

0|0
    0|0
  • yeni ip man izlemişsin anladım, 2 sinede gerek 7.65 al bir tane cek vur

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Wing Chun bence.. :) Hem saldırı hem saldırıyı amaçlar..

0|0
    0|0
  • Wing Chun ve karate biliyroum ayrıca kılıç kullanmayı. savunma sanatı istiyorsan karate derim.
    Wing Chun gerçekten zor ve sabır ister

0|0
    0|0
    • kılıç kullanabilmeyi çok isterdim.

• kılıç dışında diğerlerini bıraktım.

• Peki teşekkür ederim :)

Yükleniyor...