Pes 15'i nasıl buldunuz ve oynadığınız pes serisi nedir?

Ben pes 15 i hiç beğenmedim. oyuncuların dönüşü 90 ların futbol oyunu gibi , oyuncu topu ayağından açınca kolaylıkla kaybediyor , 50. dakikada oyuncular yoruluyor, paslar çok yavaş ve rakip kolaylıkla alıyor , çalım atmak imkansız gibi birşey , rakipten topu alırsanız şanslısınız çünkü saniye başına pas veriyorlar... hiç zevk almadım pes 15 ten , pes 13 ten sonra pes serisi bozuldu. umarım pes 16 güzel olur.

Ben pes 13 oynuyorum.

• pes 2015
    18% (12)22% (44)21% (56)Oy Ver
  • pes 2014
    37% (25)8% (15)15% (40)Oy Ver
  • pes 2013
    25% (17)52% (103)45% (120)Oy Ver
  • pes 2012
    10% (7)6% (11)7% (18)Oy Ver
  • pes 2011
    3% (2)4% (7)3% (9)Oy Ver
  • pes 2010
    6% (4)4% (7)4% (11)Oy Ver
  • pes 2009
    1% (1)4% (12)5% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Eklemeyi unuttum : oyunda PES 2013'e kıyasla akıcılıktan eser yok. pes 15 te Tüm oyuncular "kamyoncu servet" gibi hareketlerle mücadele etmeye çalışıyor.

0|1
25|114

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 25

• oynamayı becerebilirsen pes 15 gayet güzel ben bu seneye kadar fifa oynadığımdan gelişmiş oyunculuğu biliyorum sen pes 13teki basitliğe alışmışsın, 15te de aynı şeyi denemişsin olmayınca oyun kötü diyosun. bu seneli pesi fifadan daha çok sevdim. ankarada oynayan hemcinslerim varsa kadınlar arası turnuva için ulaşabilirler reklamımızı da yapayım

0|0
    0|0
  • Kasio gibi bisiler oluo seri değil bnce

0|2
    1|0
  • Pes 2015 oynamadim ama bizim kantinde oynayanlardan gordum begenmedim :)

Ben FIFA 99 vardi ona benzettim ilk oynafigimiz futbol oyununa :)

Pes 2013 u de bilmiyorum ama pes 2008 güzeldi ben en cok fifa 2013 u begeniyorum.

0|2
    0|0
    • yanlışlıkla kız hesabı mı açtın sen bilader :D :D

• Benim buyudugum mahallede hic kiz yoktu erkeklerle mac yaparfik:)
      4 tane kuzenim var atari ve playstaion oynayarak buyudum. Onlar beni maclara falan da goturdu :)

• Pes 2013.

0|2
    0|0
  • Pes 13 tabiki :) sorulur mu bu pes 15 diyenler ya bilmiyorlar ya da 13ü denememişler. FIFA da iyi ama pes alışkanlık

0|0
    0|0
  • Fifa 2015 guzell

0|1
    0|0
  • Bosver pesi en iyisi fifa

0|1
    0|0
  • Ben 2013 oynuyorum

0|0
    0|0
  • Pes 13 oynarim genelde

0|0
    0|0
  • Tabii ki de PES 2013 . Ankara'daki bir oyun salonunda tanışmıştım. 2014 fiyasko zaten ama 2015 de fena sayılmaz fakat bence FIFA'ya baya özenmişler gibi geldi bana.

0|1
    0|0
  • Pes hastasi bir arkadasim var onla bir kere gittim 2013 oynadik ben yenisini oynayalim demistim o guzel degil demisti drmek ki 2013 pes en iyisi 😊

0|0
    0|0
  • Pes 13 tabikii :) hadi pes atalim ben Real Madrid'im :D

0|0
    0|0
  • pes 2013

0|0
    0|1
  • Eskiden olsa PES derdim de çok bozdu artık. Fifa tercihim..

0|1
    0|0
  • Ben o uyunu hala idrak edebilmiş değilim ve merak edip bakmadı+

0|0
    0|0
  • 11-12-13-14 var bende 15'i begenmedim maalesef bizimle deyılsın ://

0|0
    0|0
  • Hatası o kadar fazla ki 2015'in bazen çok komik olaylar çıkıyo :D

0|0
    0|0
  • Pes13 daha guzel 15 i hic begenmedm yapay duruyo

0|0
    0|0
  • 15 i görmek nasip olmadı daha

0|0
    0|0
  • Pes 2014 cok kolay be, 2013 iyidir iyi.

0|0
    0|0
  • 2010da kaldim ben haci 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Japon oyunu işte kesin kötüdür

0|0
    1|0
  • beyanmadım

0|0
    0|0
  • Çok kötü hiç beğenmedim

0|0
    0|0
  • Pes15

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 113

• Pes 2013' ü aslında güzel yapan şey kolaylığıydı. Bu kolaylıktan kastım ise tamamen oyun içi kullanım ile alakalı, oyun planı rahatça yapılabiliyordu, belirli seçeneklere kolayca erişip gerekli düzenlemeleri yapabiliyordun.

Oyun planında maalesef çok oyalanıyoruz, ki pes 2015' de analig yapayım dedim, oyun planı bir süre sonra beni bunalttı. İnsanı kasıyor hafız. Yeni gelen özellikler değil bak insanı kasan, belirli seçeneklere kolayca erişemiyoruz.

Oynanabilirlik açısından pes 2013' ü ezer geçer pes 2015.

Pes 2013, oynanışın kolaylığından ötürü zevk veriyor. İki tarafta çabuk atak yapabiliyordu kötü veya iyi takım farketmeksizin..

Ancak pes 2015' de bu yok, pes 2015' de dikkatli olmalısınız, evet hantallıklar mevcut, ancak bunlar aşılabilir, bu hantallıklar pes 2014' de oldukça yoğundu, pes 2015' de oldukça azaldı bu hantallık.

Açıkçası pes 2016 umut veriyor şu durumda, gelen eleştirileri ve şikayetleri dikkate alacaklardır.

cut.

0|0
    0|0
  • Gercek futbol oyunuda pas uzerine kurulu degilmi yani aslinda bu acidan gelisme gordum ben hizli pas oyunu iyidir

0|2
    0|1
    • gerçek futbolda hangi takım saniyede bir pas veriyor? veya hangi takım gerçekte kazma gibi topu alıyor veya hangi takım engelli gibi dönüyor top taşırken?

• Niye engellileri aşağılıyorsun @Göktürk_Irmak?

• Pes 2013 güzeldir ama 2015 de çok aşama kaydettiler geçen sene yaşattiklarini azda olsa telafi ettiler. Mesela yüzler ve bazı grafikler geliştirilmiş bayağı. En basitinden eğer güçlü bir bilgisayarın varsa maç yaparken bile o çimleri tek tek halini görebilirsin. Kramponla basınca ayağının biraz batması vs vs. Konami firması daha çok grafik ve yüz alanında çığır açmış bir firma. Kesinlikle FIFA dan daha iyi yüz ve insan modellemesi yapıyorlar. FIFA da adamlar boğayı ayağa kaldırıp giydirmişler gibi. Ama Peste inanılmaz benzerlikler yakalamişlar. Özellikle 2015 de bu daha da arttı. Ama oynanış açısından kendini geliştiriyor konami firması. Oyuna zaman tanıyin birden 0 dan başlattılar ve yeni bir motora geçtiler ilk oyun bu motorun oturması için uğraştan kötü çıkar ama daha sonra gelişerek devam eder. 2015 de bir kaç grafik ve taraftar dişinda çok güzel olduğuna eminim çünkü oynadım.
    Ve sana söylüyorum pes 2015 de normal oynarak kazamazsın! Oyun artik seni taktiksel oynamaya zorluyor. Mesela pes 13te dum düz yardirsan yari saha kadar mesafe kat edersin. Ama 2015 te bir yari sahanın bile yarısı anca eder. Artik topu ayağında tutmalı, sağ kanattan giderken sol kanata geçebilmelisin. Arkadaşlarını görüp pas atmalisin. ya da yetenekli ve çalimci bir oyuncuyla oynuyorsan çalım atmalisin. Depar atarak artik bir yere varamazsin PES serilerinde bu değişti. Oyunda gerçeklik arttı. Mesela sağ kanattan koşarak ceza sahasına girersin ama anında alırlar ayağından topu 2 kişi basıp ama girip pas atar ya da orta açarsan golü de atarsın. 15 te geliştirdikleri bir diğer şey ise kalecileri. Gerçekten artik basit bacak arası goller atamiyoruz aşırtma ile zar zor giriyor. 13te 30 metreden şutu çeksen gol girer büyük ihtimal 15te ise ya 90 a gidecek ya da gol değil.
    Oyun gelişiyor. 13 güzel ama eksik çok bug dolu. Adam üst ağlara top atıyor top kaleye düşüyor hakem gol diyor. Oynayamazsan 15i sevemezsin. Taktik oyna düz oynama o zaman her iddasına varım topu kaldırmadan oynarsin

0|0
    0|0
  • benim favorim 2009'du sanırım. Bayadır oynamıyorum hangisi favorimdi onu bile unuttum :D
    Rma ile uzaklardan efsane goller çakıyordum :D
    4-0 avans verip 4-6 yendiğim filan oluyordu.
    2015'i fazla oynamadım. 10 oyun atmışımdır en fazla. 2013'ten güzel bence.

0|0
    0|0
  • Pes 2013 ten sonra 2002 yılından beri oynadığım tüm winning eleven serilerine pişman oldum o güzellikteki oyunu mahvedişleri sinirlerimi bozuyor saatlerce başından kalkmadığım oyunu rezil rüsva ettiler sadece iki senede fifaya uyum sağladım Konami genel müdürlüğü İstanbul'da olsa gider bütün yapımcıların yüzüne tükürürüm ama en azından fifa var artık gerçekten feel the game sloganını oyuna yansıtmışlar takım oyunu bireysellik taraftar etkisi hepsi var bide şampiyonlar ligi müziğini logosunu temasını satın alsalar zaten rakipsiz oldukları bu alanda tarih yazmaya devam edecekler ea sports u gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyorum

0|0
    0|0
    • fifa 15 te çok yüksek özelllikler istiyor

• Ben PS4 te oynuyorum hiç bilgisayarım olmadı sevmem bilgisayarları oyun oynadığım için çocukluğumdan beri hep playstation almışımdır

• 13 te çalımlar çok kolaydı Ronaldo'yu durdurana aşk olsun,14 te ise yeni oyun motoru geldiği için insanlara tuhaf geldi ama ben oyun gızı bakımından beğenmiştim. Ama 15 tam olmuş bence 16 da dediğin gibi biraz çalım iyileştirmeleri falan ile daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Oyundan zevk alma açısından pes 13 iyi. Ama profesyonellik olarak oyun anlayışı olarak pes14 daha iyiydi. Orta sahadan gol atmalar, gerilmeden topa vurup 120 km hızla ağlara giden toplar, rakibin içinden geçer gibi çalım atmalar falan böyle saçmalıkların hepsi pes 13de. 14 grafik bakımından kötü olmasa çok daha güzel 13e göre. Pes15i de videolardan izledim. Bizim millet zor bulduğu oyunu beğenmez malesef ama benim hoşuma gitti yakında alacağım.

0|0
    0|0
  • Bu sene pes'i bıraktım ya fena olmamış hala yüklü pes 15 ama uzun zamandır girip oynamıyorum. 14'le beraber fifa'ya geri döndüm ben uzun yıllar sonrasında.

0|0
    0|0
  • daha oynamadım

0|0
    0|0
  • 15 oynamadim 14 e alisamadim 13 candir dostum :)

0|0
    0|0
  • 2015 in grafiklerini ve akıcılığını beğenmedim.

Pes 2011 iyiydi :)

0|0
    0|0
  • Oynamadim ama youtube'dan yapilmis maclara baktim ve farkettim ki giderek FIFA'ya yakinsiyor PES. Bence kaliteye evrilmiyor. Oynadigim en iyisi de su an hala oynadigim 2012'dir.

0|0
    0|0
  • sanırım pc de oynuyorsun oyunu yoksa bu yorumları yapmak için kör olmak lazım. ps4 için Pes 2015 gerçek bir devrim olmuştur. animasyonlar olsun, fizik kuralları olsun ara paslar olsun tam anlamıyla fifaya nal toplatabilen tek seri 2015 serisi olmuştur

0|0
    0|0
  • pes bana uzak

0|0
    0|0
  • Eksikleri olmasına rağmen bence güzel. Bir sonraki oyunu bu oyun üzerinden geliştirmeler yaparak çıkartırlarsa daha iyi olacaktır bence. Kullanıcı yorumlarını dikkate almaları lazım.

0|0
    0|0
  • pes 15 i sadece uzmanlar oynayabilir öyle bir kural var başlarsan bırakamazsın ama kurduktan sonra zor deyip sildiğiniz için kayıpsınız

0|0
    0|0
  • Beğenmedim açıkçası. 14'ten iyi ama yinede Fifa'nın gerisinde kaldı. Ben Pes 13'ü oynuyorum şu an .

0|0
    0|0
  • Fifa oynayınca futbolun tadına varıyorsun. Pes basit bir oyun 8 yaşında ki çocuk bile oynar hiç zorlanmadan.

0|0
    0|0
  • Paintten fırlama gibi yapmışlar l*n oyunu :@ hele o yeşil çubukları alıp onu yapanların totolarına vereceksin ayarı vereceksin ayarı :@

0|0
    0|0
  • Bütün seriyi oynadım. En iyisi 2009'du. Artık Fifa oynuyorum...

0|0
    0|0
  • pes 2013 ü ilk çıktığı zamandan bu yana oynadığım için oyundan artık tiksinti geldi ve yaklaşık 1 ay önce 15 i denedim çokta hoşuma gitti beni 13 gibi bir oyundan kurdardığı için şükranlarımı sunuyorum..

0|1
    0|0
  • Pes 2013

0|0
    0|0
  • 2015 Oynuyorum Ama 2013 Favori Tabiki.
    Bal Mumundan Yapılmış Gibi Fizikler. Daha İnsani Hatalar Yapmayı Başarmışlar Ama Aptallık Sınırına Dayanmış Bu Seferde. Akıcılık Malum... Gelişimlere Kısıtlanmış...

0|0
    0|0
  • bir zamanlar internet cafede 2005 vardı süren bittimi kapanmıyordu bu oyun oynayınca hep bunu oynuyordum

0|0
    0|0
  • Fifa daha iyi ya =D en azından fifada ronaldoyu gerçek kabiliyetleriyle koymuşlar adam havada uçuyor :I

0|0
    0|0
  • Playstation 3un ilk pesi 2008 ben onu oynadim seviyorum daha fantastik geliyor ancak football fifa bence cunki detay fazla oyle otasahadan alim kaleye giriym olaylari pes kadar basit degil daha gercekci

0|0
    0|0
  • PS4 te pes 2015 oynadım sonra ps3 te 2013 oynadım topun nerde olduğunu bulmakta güçlük çektim pes 13 te yani okadar dandik pes 2013 ps3 bitti artık p2 değerinde benim gözümde...

0|0
    0|0
  • en iyisi 13 ile 12

0|0
    0|0
  • Fifa 2013 te 7 0 yendigimi biliyorm

0|0
    0|0
  • pes zaten 9 dan sonra işlemci yanında ekran kartı isteyerek bir kitleyi kaybrtti. sonra 12 de sistem hataşarı 12 den sonra da oynanış battı. fifaya devam:)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    83
Yükleniyor...