Evlilik aşkı öldürüyormuş, doğru mu?

Bugün öğle yemeğinde arkadaşlarla laf lafı açtı.Bir baktık konu evliliğe gelmiş.Evli arkadaşlarımdan biri kendisi 4 senelik evli, 2 yaşında bir tosunu var,maşallah...Kocasıyla birbirlerini severek evlenmişler,herşeye rağmen ailelerin tüm çabalarına rağmen mücadeleyi onlar kazanmışlar..Neyse bugün eşinin türlü türlü hallerini anlattı,eşinin annesinin evine gittiği gün değiştiğini,delirdiğini anlatıyor.Arkadaşım karadenizli eşi boşnak asıllı.En ufak bir tarıtşma da boşanmaya gideceklerini anlatıyor.

Tüm engelleri aşmanın mükafatı boşanmak olamaz öyle değil mi?

Yoksa bu sözün gerçekliği var mı.Evlilikle beraber aşk da mı ölüyor?

0|0
8|17

En İyi Kız Görüşü

• evlenip görcez ama bu kadar mücadeleye hemen pes etmek yakışmaz, uzlaşımcı olma taraftarıyım konuşarak bence her sorun halledilir, yeterki her 2 tarafta da anlayış olsun, yoksa gercekten zor, aşk bence yerini sevgiye bağlılığa bırakıyor bir süreden sonra...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• evlenmeden önce herseyı yaşayan kızlar ve erkekler. ben sızden olmadım tonlarca yasanacak seyı evlendıkten sonraya bıraktım.henuz yenı evlıyım ve anlatacak ve yasanacak o kadar cok sey varkı. evlenmek askı öldurseydı 60 yasındakı babam hala annemı alıpta dun aksam ankara da yagan yagmurda el ele yuruyus yapmazlardı

1|0
    0|0
  • bir cümlenin içinde tüm engelleri aşmak ifadesi geçince kayıtsız kalamadım. benim mevcut ilişkimde engelleri aşmanın ötesinde her türlü fedakarlık var.

ileride ki kısa bir süre sonra evliliğe niyetim var.. sorun olacağını sanmıyorum.

aşk diye bir duygu olmadığını biliyorum. arkadaşların aşktan çok birbirlerine saygılarını yitiriyor olmalılar.. aşk yerini bencilce, çok kısa süre zarfında sevgi ve saygıya teslim ediyor.

aile konusunda çok ciddi endişelerim var. umarım ben arkadaşlarından daha dirayetli olabilirim.

1|0
    0|0
  • aynen öyle istatistik kurumu verileri son on yıl baz alınarak yapıyan incelemede evli çiftlerden %40'ının ilk 5 yıl içinde boşandıklarını ortaya koyuyor.

2|0
    0|0
  • şöyle düşün o kişi demekkı bir kac sene seviyor asıl amacı cınsellık kadını elde ettıgınde ona karşı sadece yatakda ılgı duyuyor :D

bugun ne yaşlılar göruyom 60 yaşındalar ve ılk gunkı gıbı cıcek hedıye alıyorlar kendılerıne

kımınıde göruyom kadının kucagına vermış 4 tane cocugu bırde gözu başkalarında ve gecmısınde severek evlenmış

evlılık aşkı öldurmez gercek sevenler ıcın tam tersı hergun bırazda baglanırlar ılk cocugu dogdugu gun erkek kadınınI bıraz daha sever

her yemek pişirdiginde biraz daha

onun kravıtı Bagladıgında gözlerının ıcıne bakarak öptugu an evlılık aşkı ÖLDÜRMEZ YALANNNNNNNN !

0|0
    0|0
  • Bırak evliliği birliktelikler bile bi kaç ay içinde sıkmaya başlıyor beni. Ayrılıyorum bi süre sonra yeni biri yine bi kaç ay güzel herşey ve sonra yine sıkılmalar. Bilemiyorum halimiz ne olacak...

2|0
    1|0
  • ben bu yuzden gec evlenecegım hatta çocugum olsa hiç evlenmem.ben bir düzen içinde yasamak ıstemıyorum aslında.

1|0
    0|0
  • 5 yıldır evliyim, sanki hayat yeniden başlamış 5 yaşında gibiyim, bana çok iyi geldi bir erkek olarak

1|0
    0|0
  • Aşkın sonsuz olduğuna inanmıyorum zaten.Evlenilmese de aşk biter.Evlilik olsa da...

2|0
    0|1
  • bırak aşkı beyin hücrelerine bile zarar

1|0
    0|0
  • Yalan arkadaşım bunlar, inanma

0|0
    1|0
  • Aşk kesin bitiyor. Bitmedi diyenler aşkın tanımını yanlış biliyor.

Ama, sevgi kalabiliyor.

0|0
    0|0
  • Allah Allah öylemiymiş.. Kendine sorsun o kişi

0|0
    0|0
  • öldürmekle kalsa yanıp kül olup savruluyor

1|0
    0|0
  • evlenmeden bişi diyemeyiz

0|0
    0|0
  • Öldürmez bence

Sıradanlaştırır .

0|0
    0|0
  • Katil mi evlilik niye birini öldürsün ?

0|0
    0|0
  • Yok be anneeeeem.

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Bu soruyu evliliği 1 ayı doldurmuş severek evlenmiş olan yengeme sordum

-evlilik aşkı öldürüyor mu?

-evet

-ne ! o.O bu kadar çabuk mu

-evet herşey monotonlaşıyor :((

...

...

..

2|0
    0|0
  • iş evliliğe gelene kadar aşk çoktan biter ki.

1|0
    0|0
  • Birbirinin boynuna tasma takıp mal muamelesi yapan insanlar aşkı öldürüyor

0|0
    0|0
  • bence öldürmez ama, o çiçeği yaşatmak için iki tarafta su vermeli..

0|1
    0|0
  • öldürseydi bizim evde 7/24 love story oynamazdı

bizimkiler aşktan meşkten soğuttu beni

hadi tamam öldürmesinde liseli veletler gibi de davranmayın allasen

0|0
    0|0
  • Evet geçen gün kuzenim dedi aşk olmuyor sevgi alışkanlık saygı oluyor dedi canım.. Bana saçma geliyor ama evliler böyle diyor =)

0|0
    0|0
  • eee biri karadenizli, biri bosnak gaayet normal problem yasanmasi ileride.

0|0
    0|0
Yükleniyor...