Fitnessa başlayacağım önerileriniz neler?

Arkadaşlar fitnessa başlıyorum, bana neler önerebilirsiniz?
1- Neler yemeliyim?
2- Hangi hareketleri yapmam lazım.

Yalnız pizzayı ve dürüm yemeyi çok seviyorum onları bırakmam gerekiyor mu :((
Evde yapmaya çalışacağım bir kaç ağırlık ve fitness topu aldım.
Karın kaslarım belirgin olsun istiyorum.
Boyum 1.65
Kilom 56

Güncellemeler:
Arkadaşlar yardım lütfen :((

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şimdiden başarılar dilerim. Bu her ne kadar uzmanların işi olsa da ( vücut değerlerine göre diyet listesi verirler ) birkaç tavsiyede bulunabilirm sanrm.

Sabahları 1 yahut 2 dilim ekmekten fazla yemeyin
    3 öğun yoğurt yemekte fayda olabilir ( yağsız )
    uyumadan 3.5 4 saat önce yemeği kesin
    Akşamları ekmek tüketmeyin

günde 2 litre kadar su içmenizde fayda var
    günde 2 3 bardak yeşil çay tüketin
    her sabah aç karnına içinlen kahvenin faydası olduğu söyleniyor ( şekersiz )
    1 bardak süt 5 saat kadar tok tutuyormuş öğle ile akşam arasında ara öğün olarak tüketilebilr ( yağsız )
    vs vs. vücudu sıkılaştıracak hareketlere agırlık verın.

eğer bilginiz yok ise ağırlıklarla çalışmayın çünkü onun incelikleri var internetten yapacagnz agırlık egzersızlerınin vıdeolarını ızleyeblrsnz

Yinede agırlık tavsıye etmem bır muddet

0|0
    0|0
    • Çok teşekkürler daha açıklayıcı oldu bu.

• sağlık açısından evet fakat internette 1 haftada 10 kg gibi haftalık diyetler var, ağır bir diyet oldugu ıcn 1 haftadan fazla yapılması tavsiye edilmiyor buna kıyasla programlara uyulur ise ayda 7 kg rahatlıkla verilebilr sanırım.

sizinde boyunuza göre kilonuz ideal gibi aslında en fazla 5 kg felan vereceksinizdir heralde bunu da sabrederseniz sıkı bir diyet ve egzersizler ile 3 4 haftada rahatlıkla verirsiniz

• Bu progamda fena değil ben genelde dövüş sporlarıylla uğraştığım kilo sorun olmuyo benim için kondisyonumu korumak için fitness yapıyorum

Erkekler Ne Diyor 12

• mumkunse yemekden 2 saat sonra yapmalısın sporu karın egzersızlerı yazarsan youtube bır cok vıdeo var onları uygulamalısın her yaptıgın set arası en az 30 sn ye kadar beklemelısın zor degıl evde karın kası yapabılmen mumkundur agır bır egzersız yapamazsın zaten evde aslında spordan 2 saat once degılde ac karına bıle yapabıldıgın kadar karın egzersızı calısabılırsın bacak kasında yakısır bır bayana evde bacak egzersızlerı yaz google onlarıda yap

0|0
    0|0
  • https://m.facebook.com/profile.php?id=1557526799 Özel bir program hazırlayabilirim isterseniz...

0|0
    0|0
    • Facebook vermende ki amaç ne?

• Kendini niye Gizledin şampiyon?

• Ya bir git sakizmisin

• Hocalara yavsamayin yeter

0|0
    0|0
  • onalrı yemeyi kesmekle başla

0|0
    0|0
  • 1:gun 15 mekik 6 leg raise 10 saniye plank bunu her gün mekik 5 leg raise 4 plank 10saniye olmak üzere arttır mekik bacakları Çekerek yap düz olmasın

0|0
    0|0
  • Salona gitme şansın yok mu

0|0
    0|0
    • şu an yook maalesef :(

• Hmm.. İnternet üzerinden yardımcı olan hocalardan filan yardım alabilirsin. Belli bir ücret isteler ama işini gorur. Ya da youtube den felan videolarla ilerleyebilirsin. Birde insanity diye bir program var onu incele araştır bir. Evde vücut yapma programı. O da işini gorur diye düşünüyorum. Prof. Değilim ama yardımcı olur sana

• Teşekkürler

• Yağlı yiyecekleri bırak. Her hareketten az birşey yap. ;)

0|0
    0|0
  • Evde başlayacaksan sana güzel bir program yazmamız lazım.

0|0
    0|0
  • Fitness topu mu? O pilates topu olmasin sakin?

0|0
    0|0
  • Ben birden çok dalda spor yapıyorum istersen yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
    • Yaz iste buraya diğer arkadaşlar da faydalanır

• Yok ilaç kullanmam ben

• Ozaman doğal yolla yapcan ilk baş 4 set 25 tekrar yap 1 ay sonra 4 set 30-35 tekrar yap 1 ay sonra arttırabilirsin

• boğazını kıs pizzalrı bırak

0|0
    0|0
  • Boy kilo orantın fena değil yani rahat yaparsın. Pizza ve dürümü tabii ki bırakacaksın. Diyetisyene gidip beslenme programı isteyebilirsin. Bol bol plates yapıp, sabah koşularına çık. Karın bölgen zayıfladıkça mekik ve şınav çek, kol ve karın bölgen kaslaşsın. Bacaklar için de bisiklet hareketleri yapabilirsin. Squat de yap tabii ki sıkılaşma için. Sürekli hareketli ol ve az yiyip çok yak, kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • Hafta da bir kez pizza yesem bir şey olur mu :((

• Tamam çok teşekkürler, çok açıklayıcı oldu. Dediklerini yapacağım

• Rica ederim fiziginin altyapisi musait merak etme kisa surede cok daha hos goruneceksin, kolay gelsin simdiden.

Kızlar Ne Diyor 5

• Fazla da kilon yok eğer dikkat edersen neden olmasın karın kasların 😉 ama hamur işi yok, sabah kahvaltı her zmnkinin 3 de 1 kısmı olcak ekmeksiz. Karın kasları belli olmasını isteyen insanların hayatında kesinlikle hamur seker tuz olmaz. Birde akşam 7den sonra şu dışında hiç bişey tuketilmicek. Diyet diye bişey yok bunun dışında yavaş yavaş zayıfla ama kalıcı olarak zayıfla ekmek dışında herşeyden azar azar tadimlik yiye bilirsin yoksa ilerde onları yediğin zaman hemen kilo alırsın. İstediğin kiloya kavuştuktan sonra hafta ya da 10 günde bir kere bir dilim pizza yiye bilirsin ama o gün başka yüksek kalori tüketmemek şartıyla böylece ömür boyu kilonu koruya bilirsin. İp atla kardiyo olarak mekik arka kol bayanlar içün çok önemli vs bu kadar 😉💪

0|0
    0|0
    • Çok sağol offf işkence gibi geliyor saydıkların :((
      Ne yapalım artık hamurdan uzak duracağız :((
      Çok teşekkür ederim

• Başlayacağın yerde sana hepsini bir bir yazacaklar.

0|0
    0|0
  • squatı benm gbi sık yapma basen yapıyo sonra :(

0|0
    0|0
    • Hadi ya öyle mi oluyor bende daha iyi olur sanıyordum :/

• evet kalçam çok iyi durumda da basen olustu sevgilim bile bırak squatı dedi, fitness a devam edicem ama daha hafif ve koşuyla mekiğe ağırlık vericem sende öyle yap

• Tamam çok sağol

• Fitnessa gittim 2 sene fitness topu nedir ya pilates olmasın o :)

0|0
    0|0
    • Ay herneyse cahiliz :((

• İnternette çeşitli videolar var kalça karın kol-bacak için bende açıp izleyip yapıyorum arada yediklerimi değiştirmedim azalttım :( vücudu güzel sıkılaştırıyo pilates , fitnessta karında baklava falan yapıyosun daha çok erkekler tercih ediyo :) youtubtan pilates. Topu egzersizleri izle derim (y)

• Peki çok sağol :))

• Protein agirlikli beslen

0|0
    0|0
    • Sabah kahvaltı nasıl olmalı sence?

Yükleniyor...