Kaş gelişimi nasıl meydana gelir?

arkadaslar kas gelısımi ıle ılgılı bıyolojık bılımsel arastırmalar vıdeosu arıyorum steroıd ler ıle ılgılı national geographic ısımlı kanalın bır vıdeosunu ızledım steroid yazınca youtube national geographic vıdeosu cıkıyor steroıdlerın nasıl kaslara etkı yaptıgını gosteren bır vıdeo saglıklık degıl steroıdler belırteyım benım merak ettıgım kas gelısımı nasıl olusuyor vucuttakı ılerlemeler antreman sırasıda neler oluyor kaslarmı parcalanıyor yırtılıyormu bununla ılgılı acıklayıcı vıdeoları nasıl bulabılırım ısım versenız ınternette de arastırabılırım

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• O bahsettiğiniz videoyu izlemiştim, orada anlatıyordu aslında olayı. Özetlersek;
    Kaslar milyonlarca liften oluşur ip gibi uzun ince. Siz kas direnci sağlayacak ağırlıklarla çalışınlar bu lifler kopar;incinir. Sonra protein tükettiğinizde bu kaslar hemen proteinlerle onarılır ama onarılan kas lifleri eskisinden daha büyük olur. Bu sayede sürekli iyileşen kaslar eskisinden daha büyük olur ve kaslar hacim kazanır. Kaslar 48 saatte iyileşir. Aynı bölgeyi 48 saatten daha önce 2 kere çalıştırırsanız kaslar iyileşmeden daha fazla lif zarar görür bu sayede kaslar küçülür. O yüzden bir bölgeyi 2 günde bir çalışın.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kas gelişimi nasıl meydana gelir diye görünce çocuklardaki küçük ve büyük kas gelişimi sandım :D

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• bu çok kapsamlı bir konu ama basitçe şöyle söyleyeyim. antreman sırasında ve hemen sonrasında kaslarının şiştiğini görürsün işte o kan akışınıyla alakalı. gün içinde aldığın karbonhidrat, portein vb.. takviyeler kan akışıyla kaslara ulaşır ve onları besler. böylece zamanla büyüme olur. yani antreman sırasında kaslarına kan pompalanıyor.

0|1
    0|0
    • Çok tesekkur ediyorum sanada ayrıca gercekden çok yararlı bilgiler verdiniz çok tesekkur ediyorum

• rica ederim ne demek

• Kaslardaki liflerin yırtılmasiyla olusur lifler yirtilir 1-2 güne tekrardan kendini onarir
    steroid bu islemin süresini kisaltiyor bu sayede kaslar daha hızlı gelişir

0|1
    0|0
    • Yanlız steroid zararliymis öyle diyorlar kalp damarını tikiyormustikiyormus national kanalının yaptığı açıklamaya gore söylüyorum bunu

• Aynen

Yükleniyor...