Astronomi gibi sonradan fırlama bilim dalını neden Astrolojiyle karıştırıyoruz?

Astronomi burçlardan bahsediyor, ki Allah'a tevekkülden men ediyor, şirke götürüyor

Diğeri, her bilim dalının latince biten (logy) takısıyla adlandırılmasından da görüleceği gibi gök bilimi anlamına geliyor.

Yıldızların birbiri ile etkileşimi ve her yıldızın veya yıldız topluluğunun aldığı adla kişiliğin ne alakası var bu yaşındayım hala anlamadım.

hiç bir ayette de rastlamadım. Müslümanız diyoruz da, neresindeyiz acaba bu konuda?

Güncellemeler:
ya her neyse, sormak istediğim burçlardı... anlayın artık.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman adamın zaten kader inancı olur. Kadere iman etmeyen kafir olur. Şimdi hal böyleyken millet sevgilisinden ayrılıyor ve yükselenemiz, bilmem neyimiz tutmadı ondan ayrıldık falan filan diyor tövbeler olsun. Elbette burçlar safsata ve modern insanların inandığı falın biraz daha kibarlaştırılmış halidir. Kur'anda burçlar geçer ancak Allah bütün kainatı bir düzen içinde yarattığını ve hiçbir şeyin tesadüfi olmadığı açıklamak için indirmiştir o ayeti. Gökdeki 12 yıldıza verilen isimleri bizim para göz insanlar da bilim haline getirip millete yutturuyor. Ben burada bu burçlar meselesini anlatmaktan bıktım valla. Bu son burç yorumum olur artık. :)

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim.

• 12 değil 13 burç vardır bunu untumayın... dini konualrda buna bence hiç sokamyın çünkü dindar bir insan zaten astroljıye inanmalıdır.. islam tarihinde bu kadar büyük birçok astronom varken...

Kızlar Ne Diyor 3

• Astronomi mi burçlardan bahsediyor çok enteresan bende yıldızların oluşumunu galaksileri ve gök cisimlerini incelediğini sanırdım!

0|0
    0|0
    • o astroloji multijet:)

• Farabi,Biruni ve Ömer Hayyam gibi bilginlerin astronominin gelişmesine katkıda bulunduğunu,yüzyıllar önce astronominin matematikle ortak olarak öğretildiğini kaç kişi biliyor acaba?

• Sen de karıştırıyorsun :) Astronomi gök bilimi, astroloji burçlarla ilgili...

0|0
    0|0
  • Hic gülecegim yoktu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• çünkü toplumun nerdesye yzude 80 salak ve aptal bırde bunu kabullemıyor. adam sokakta japonya nerde dıye soruyorsun .. amerıka dıyor.. birde bu adamlar senınle esıt sekılde oy kullanıyor sonuc 2012 trukıyesı kendını 500 yıl öncede sanan bir toplum. işin gercegı herkesten dayak yıyoruz. daha bırsey söyleyelım mı ?

0|1
    0|0
    • Astroloji elbette var ama benim kastettiğim bu insanların karakterine etki ettiği düşünülen burçlardır. Gayet açık yazdım bence.

• Astronomi gök bilimidir dostum

0|0
    0|0
  • Öyle şeyleri sevmem.

0|0
    0|0
  • Astronomi; link

0|0
    0|0
Yükleniyor...