KickBoks bilen gelsin (+1) ?

İlk antremanda ne öğretiyolar , kaslara faydası olurmu ve her antremanda ağzım burnum kanarmı?

0|0
110

En İyi Erkek Görüşü

• Sana bu işin inceliklerinden bahsedeyim. Son sorduğun sorudan başlıyorum her antrenmanda ağzın burnun kırılmaz. Ama 2.5-3 ayda bir kendi seviyendeki biriyle maç yapmak zorundasın elbette kendi aranızda ama karşındaki kişi senden hoşlanmıyorsa ve biraz da güç olarak ayarı kaçırırsa burnun özellikle kırılabilir. Bunu kasklı yapmak en garantisi kask var iken burun kırılması çok nadir görülür. Devam... Kaslara şöyle bir faydası olur. Özellikle dirsek iç kısmına sürekli kum torbası yumruklamaktan, torbaya tekme atmaktan esneklik kazanırsın bu işe devam edersen para bile kazanabilirsin. Ama sana tavsiyem o kadar ileriye gitme çünkü cidden insanda kırılmadık kemik bırakmıyorlar. İlk spor salonuna girdiğinde her sporun başlangıcında olduğu gibi ısınma hareketlerini öğretirler bu hareketler olmazsa olmazdır. Sakın bu hareketleri süreyi kısaltmak için geçiştirme ciddi sakatlıklar ortaya çıkar. Duruş biraz daha ileride guard ve teknikler öğretilir. Ayrıca sadece amatör olmayı ve lisans almayı düşünmüyorsan bence en ideali Kickboks veya Boks ama lisans almayı düşünüyorsan veya profesyonel olmak istiyorsan bulaşma derim Arkadaşım.

0|1
    0|0
    • çok teşekkür ederim benim gitme amacım zaten kendimi korumayı öğrenmek ve azda vucüdumu geliştirmek sonra bırakırım zaten

• EİG için teşekkür ederim :)

• önemli değil o kadar yazmıssın vermeseydim ayıp olurdu

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• İlk antrenmanda her zaman gard alma savunma öğretilir kardeş eldiveni alırsın vururlar babam vururlar.
    Birde yumruk tekme teknikleri.
    Olduğu yerde havaya yumruk sallarsin hayali bir şekilde.
    bir iki hafta sonra hareketler oturunca kum torbasına geçersin ramboya bağlarsın.
    Ayruca cok serttir bu ben burnum kırılınca biraktiydim boks daha sakin ona yönelin..

0|1
    0|0
  • Muay thai ya da wing chun tavsiye ederim kock boxda cok dayak yersin hirs yaparsin bide agiz burun kalmaz kickbox yapanlarin yuzune bakarsan hep darbe izi gorursun.

0|1
    0|0
  • Olur tabi ama ilk antramanda savunma filan ogretiolar knama yok

0|1
    0|0
  • ilk antremanda ayna karşısında gölge boksu yaparsın kaslara faydası tabiki olur ama her antremanda ağzın burnun kanamaz zamanla karşılıklı antremanlara çıkarsın gardını almazsan tabki kanar ama öğretmeden yem gibi çıkarmazlar seni

0|1
    0|0
  • Taekwando Karate Boks hakkinda sadece bilgim var.. Kenjutsu Taijutsu Aikido Wing Chun hakkinda bilgi istersen sana baya yardimci olabilirim

0|1
    0|0
  • ahahahah ne kadar eziksin :Dasdasdad ''ilk antremandan azım burnum kanarmı'' ne ya bu :D ilk antremanda yumruk sıkmayı öğrenirsin anca ama zevkine dövmek lazım seni :D

0|1
    0|0
  • Sana ilk önce öfkeni kontrolü öğretiyorlar.

0|1
    0|0
  • zaten ilk 6 ay kos zıpla modunda olcagın iiçin orda bir darbe olmayacak sonrası içinde sürekli antremanlar kasklı olcagı için kanama değil bir darbe bile almayacaksın anca 3-5ayda bir mac olur hafif bir darbe alırsın okadar

0|0
    0|0
  • ooo hemde nasıl

0|0
    0|0
Yükleniyor...