Pes edip hayatını değiştirenler oldu mu_

Arkadaşlar birini seviyorsunuz ama hiçbir zaman istediğiniz o güzel ,mutlu hayallere kavuşamadınız hırs yapıp daha önce yapmadığınız şeyleri yapar mısınız.?Yaptınız mı ?Aramızda böyle kişiler var mı herkesden darbeyi kazığı yemiş değişip bu sefer kendi herkese kazık atan ya da intikam alan güçlenicem deyip güçlenen..Bu insanların tecrübelerini ve duygularını merak ediyorum hayata bakış açıları nasıldı ,nasıl değişti,niçin,neden..

Aslında sormak istediğimi tam olarak soramadım affedin kelimeleri istediğim gibi kullanamadım.Umarım anlatabilmişimdir sorumu..

Güncellemeler:
Açıklayayım.

Mesela birini çok seviyorsunuz en güzel duygularla ama sizin onu sevdiğiniz gibi o sizi sevmiyor,kullanıyor ya da bir zaman sonra sizi aldatıyor.Bunun gibi bir olayı bir çok defa yaşayıp kırılmış incinmiş birinin artık pes edip bu tür şeylerden beklentisini kesip bütün tabularını yıkması gününü gün etmesi.Hayat şeklini değiştirmesi işte yine anlaşılamadıysam kendime pes dicem yaa:(

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• başımdan çok kötü bir ilişki geçmişti bir kaç sene önce.bu bana yapılırmı diye resmen ağlıyordum.sonra birden bire NAMUSLU NAMUSSUZ filmi geldi hani diyorya EVET PEKİ ÇALDIM BEN HIRSIZIM diye ve ortalığın anasını satıyo hani şener şen.bendeki de o misal.normalde çapkınlık bende mide bulandırır.asla gelemem o tür muhabbetlere.o dakka bir ayağa kalktım.düşündüm.olum sen delimisin?boyun posun var işin gücün var altında araban var.mademki kıymetin bilinmiyo neden kıymetin peşinde koşuyosun.bundan sonra evliysem giderim balayına bekarsam giderim alayına! dedim.ve hemen duş alıp hazırlanıp resmen piyasaya daldım.altı ay sürdü bu hatalar zincirim.iğğğrenç şeyler yaptım.çapkınlıkta adeta ses duvarını aştım.tüm özelliklerimi kullandım.antalyada yaşıyorum ve istanbulda doğup büyüdüm.bunu avantaja çevirdim.edebiyatım iyidir bunlar gibi pek çok özellik işte...hepsini kullandım.öyleki artık annemin karşısına çıkamaz olmuştum boynum boğazım ısırık morluklarla dolu.annem soruyodu oğlum bu ne hal ne oldu sana(arkasında babam olayı biliyo yuhh olum allah belanı vermeye naptın der gibi hareketler yapıyo)derken 6.ayın sonunda durdum.ve aşırı yorulduğumu anladım.çünkü ben olmadığım bir başka ben dim artık.bu de bana çapkınlık için yapmamam gereken herşeyi yapmama sebep oluyordu.o psikolojinin verdiği yorgunluktan sonra bıraktım.gerçekten çok kötü bir 6 ay dı benim için...

1|1
    0|0
    • güzel bir cevap oldu gayet acık ve net aslında..6 ay uzun bir zamanmış şimdi durdun yani.Şimdi nasıl bir hayatın var peki?

• ben o kitapları hatim ettim mevlana ile şems..Biraz daha okusam üstüne doktora yapacağım..

• içinde bulunduğun buhranı anlatmak istermisin? el eli yıkar el de yüzü yıkar...

Erkekler Ne Diyor 13

• o dediğini yapmam bunlar genelde( kendi açımdan bakarsam) genç yaşta toyluğumdan başıma gelebilecek şeyler. Halbuki herkes aynı mı? Sonra kendimi değiştiricem derken bilmem farkediyormusun ama onlar gibi oluyorsun(verdiğin örnekte buna yönelim sezdim).. Birisi sana bi şerefizlik yaptı son biri daha ve biri daha... onalrdan biri olup onların yaptığını kendin gibi temiz birilerine yapmak!?... yoo bu kadar küçülmenin açıklaması olamaz!...

Ayrıca su akar yolunu bulur Vasily gün olur hayallerine kavuşur... Darısı herkesin başına...

1|0
    0|0
    • hayır sadece merak ediyorumm.Düşünmüyor değilim ama çyle olacak biride değilim.Tabiki istediğim olmazsa hayatımın yönünü nereye çizeceğim belli.Ama uç düşüncelerim yok değil..

• düşünebilirsin normaldir... uç düşünceler olur ohoooo kafadan 40 tilki geçer kırkıda birbirine değmez... yani önemli olan şey kısaca olumsuzlukların üstüste gelmesinin seni yıkmasına başka türlü bir pisliğe dönüşmesi sağlamamasında... buna izin vermeyeceksin. mutlu günler..

• yorum teşekkür ederim.Sanada iyi akşamlar

• tabi olmaz mı bir zamanlar deli gibi sevdim baktım kaybeden ben oldum sonra pehlivan olmaya karar verdim şimdi hayat bana güzel...

1|0
    0|1
    • Hımm.Hiç pişman olmadın mı yaptıklarını düşününce yada bu değişimi kabullenmek kolay mı oldu?

• evet haklısınn ama bazıları anlayışsız emin ol sen ne kadar sevip onu düşünerek hareket etsende o herseyın altında bır b.k arar ve seni pişman eder.

• haklısın her insanın yüreği sevgiyi kaldırmıyor sevgi karşılıklı saygı ve emek istiyor olsun sonuçta seviyorsun arada problemler olabilir yinede mutlu olmaya bak insan bazen pişmanlıklar yaşıyor yinede sevgi konusunda töleranslı olmak gerekiyor bir ilişkiyi yürütmek kolay değil...

• yok ayrıldım ve normail hayatıma devam ettim. intikam filan demişsin girmem öyle durumlarda intikam olayına filan ortalıktan kaybolurum. acımı gazabımı kimsenin görmeyeceği şekilde yaşarım.

0|0
    0|0
    • anlıyorum..

• güzel cevap..

• teşekkürler.

• sevdiği için hayallerini değiştirmekten mi bahsediyorsunuz tam olarak?

1|0
    0|1
    • hayır tam olarak dediğimi armageddon 2 anladı yorumuna bakarsınız sizde anlarsınız sormak istediğimi.

• Yedigin kazıkları tecrübe olarak say.İlerisi için daha dikkatli ol.Tabuları yıkmaya gerek yok.

1|0
    0|1
  • Nietzsche ne demiş, öldürmeyen (kötü tecrübeler), bizi güçlendirir

1|0
    0|1
    • iyi demiş onun gibi bir şey işte.

• suç işlemişse zaten yazmazda hani günü gün etmenin getirisi ya da aldıkları belki bunu tercih etti elinden bir sürü şey gitti belki eski halinde devam etti..

• o dedğini bende yaptım armageddon. ama seviyorsan aklından atamazsın ki.bizim milletimizde ya tutarsa huyu vardır. ya severse . umut un kazığınıda balınıda yemiş biri olarak söylüyorum. umut etmek risk almaktır.

0|0
    0|1
    • hımm sende atamadın peki armageddon gibi mi yaptın yoksa sadece beklıyor musun gelmesini?

• hayatım tamamen değişti. kişiliğim değişti yaşam tarzım değişti her şey işte

0|0
    0|0
    • Lütfen bıraz anlat ne oldu ve nıcın degışstı şu ankı durumdan memnun musun?

• uzun sürer ama sen bilirsin

• anlat sen mesajlarını beklıyorum ıstedıgın zaman olabılır..ama yaptıklarında duygularını hsılerını ve kendı yuzleşmelerınıde yazarsan cok memnun olurum..

• mücadeleye devam

0|0
    0|0
  • Eyvallah hacım :D:DD:

0|0
    0|0
  • Mücadeleciyimdir hayat felsefemde PES etmek yoktur...!

0|0
    0|0
  • anlaşıldın aslında ama ben nası cevap vercem o var.aslında anlattığın benim.

0|0
    0|0
    • sonunda anladın yani bende diyorum sezo nie cevap vermiyor benı mi adamdan saymıyor baktım adam olmayanlara yorum yapıyor ee sonunda anlamadığına kanaat getirdiysen anladığın yerden başlayalım buyur dinliyorum.. Affet cümle uzun oldu.:)

• ok konuşuruz:)

• Bir örnek ile açıklasaydın

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• bende benzer şeyler oldu. aldatılmak ya da intikam duygusu anlamında değil. ama daha önce yapmadığım şeyleri yapıyorum... seni çok iyi anladığımı düşünüyorum

0|1
    0|1
Yükleniyor...