Yürüyüş mü Koşu mu?

5-6 kilo vermek istiyorum.
duzenli ve saglikli beslenmenin yaninda sabahlari spor yapmak istiyorum ama yuruyus mu daha iyi yag yakar yoksa kosmak mi bilemedim
ayrica kosunca bacaklara baski olacagindan dolayi kas olmasindan korkuyorum

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle koşmak gerekiyor. Çok fazla eğimli koşmadıkça kas yapmak zor. Bacak kası yapmak için aynen kol kası yapmak için uyguladığımız metodları uygulamak gerek. Sadece düz yağ yakma temposuyla kas zor olur.
    Haftada 500 gr. zayıflama hedefiyle iki günde bir Fat Burn denen yağ yakmanın en verimli gerçekleştiği bir koşu temposunda 30 ila 45 dk. arası koşmak yeterli olacaktır. Gerçi koşu bandı üzerinde 30dk dan fazla kalmayın diyorlar ama orasını bilemeyeceğim. Süre ve tempo her koşuda değişir. Bir gün orta, bir gün ağır, bir gün hafif koşulabilir.
    Fat Burn bölgesini bulmak için bir nabız hesabı var. Onuda internetten kolayca bulup hesaplayabilirsiniz. En sakin halin nabzı ve yaşla birlikte hesaplanıyor. Kilo vermekte acele etmeyin. En önemlisi günlük aldığınız kalori verdiğinizden az olmalı, uyku düzeni ve beslenme tabiki. Şeker ve şekerli ürünleri tüketmemek iyi bir başlangıç olabilir. Nereden yağ yakılacağı konusu ise biraz karışık. Göbeğim erisin ama yüzüm çökmesin denemiyor maalesef. Biraz genetikle ile ilgili bir konu. Kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim. Yok yuzumdende gitsin sorun degil. Komple bir 5 kilo gitse yeterli. Ama ben kosu bandinda kosmayacagim, disarda kosacagim ya da yuruyecegim ama tempoyu nasil ayarlayacagimi bilmiyorum. Genetik olarak ust bacak biraz daha kalin, o yuzden onun kas olupda daha da kalinlasmasindan cok korkuyorum :/

• Hesaplamalari nerden yapacagim peki ve nabzimi kosu aninda nasil olcecegim?
      Simdi ben sabahlari bir yesil elma yiyip 7.30 da disari cikip 30 dakika tempolu yurumeyi ardindan da 30 dakika tempolu kosmayi dusunuyordum. Evde olmayacagim icinde yanima 1 dilim cavdar ekmegi, peynir, yumurta falan dusunuyodum.
      Ama eger yuruyus kosudan daha iyiyse kosu yerinede yuruyus mu yapmaliyim? Yani toplam 1 saat yuruyus

• Bende de takıntı olmuştu biliyorum :) Ama gerek yok demek istiyorum. Elini boğazının yanına bastır orda atımları duyarsın. 15 sn ya da 10 sn. Boyunca say sonra 4 ile ya da 6 ile çarp. Paran varsa bunu yapan saatler var gpsli olanlarıda vardır. Hızını ve nabzınıda söyler yanında.
      Yürüyüş mü koşu mu dersen bence koşu. Ama yürümenin daha iyi olduğu inancıda yok değil. Bu spor işlerinin en güzel yanı doğrunun genel değil kişiye özel olduğu. Ben mesela yeşil elmayı yiyip işe bile gidemem bırak spor yapmayı. Aç karnına da çok spor yaptım ama en güzeli kahvaltıdan iki saat sonra olan. Neyse sabah yürüyüş yapacaksan bence elma yerine bir yumurta ye öyle çık. Derdim miden sabah sabah ne boş olsun nede asitli bir yiyecekle uğraşsın.
      Günlük 1 saat çok iyi ama hesaplama konusu biraz karışık. Birden çok metot var ve benimde kafam karışık. vücut geliştirme sitelerini karıştır. Yağ yakma antremanı nabız diye aratabilirsin. En doğrusu bir spor hocasına danışmak olsa gerek :) Nefes nefese kalmadan işte.

Erkekler Ne Diyor 8

• İkisinide aralıklarla yaparsan en iyisi olur senin için.

0|0
    0|0
  • ikiside aynı işlemi görüyo ama sen koşki hızlı kilo veresin.

0|0
    0|0
  • kas öyle ha diyince olmaz korkma ondan, tempolu yürüyüş en faydalı olandır, yürüyüşten çok bir şey bekleme o daha fazla formunu koruma odaklı bir sistemdir kilo vereceksen tempolu yürüyeceksin

0|0
    0|0
    • Tempolu yurumekten kastin nedir? Yani hangi hizla ne kadar?

• buna örneği koşu bandı hızından verebilirim koşu bandı hızı olarak 6,5 - 7 ye denk gelen bir tempo yağ yakımı için iyidir.

• Yaşın genç olduğu için Koşu daha ıyı senın ıçin,,30dakıka hafıf tempo yeterlıdır. ayrıca bacağının karalanması senın ıcın guzel bırsey.. hem daha fazla kalorı yakarsın hemde guzel bır bacağın olur

0|0
    0|0
    • Incelip hafif kas olursa guzel olur ama obur turlu kaslari begenmiyorum belirgin olanlari yani

• Koşmak koşki yurumek kolay gelsin

0|0
    0|0
  • yuruyus

0|0
    0|1
  • Yanindakine bisey anlatirken nefes nefese kalmicak sekilde 1 saat durmadan kosacan

0|0
    0|0
  • Koşu daha fazla yakar. Ben koşu bandında ilk 80 kaloriyi saatte 10 hızla koşarak yakıyordum. 80'e gelince 20 kaloriyi de 5 hızla yürüyerek tamamlıyordum. Kalori 100 olunca 180 kaloriye gelene kadar koşu ardından 20 kalori daha yürüyüş. Ardından 280 kalori daha koşu öyle öyl yaptım 1 ay da 6 kilo verdim. Hem de yağ ağırlıklı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Biraz yürüyüş biraz koşu

0|0
    0|0
Yükleniyor...