Capoeira dövüş sanatı hakkında ne biliyorsunuz?

Soruda zaten hersey açık arkadaslar.

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Esasında 2 ye ayrılır dövüş ve dans olarak brezilyalı köleler dans ediyoruz ayağına dövüşmeyi öğrenmişler soyu ordan gelir, bir süre gittim çok estetik hareketleri mevcut diğer tüm dövüş sanatlarından çok farklı gard ı vardır sadece tekme ön plandadır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ilk defa senden duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Capoeira deyince aklıma Only the strong geliyor

1|0
    0|0
  • ilk defa duyuyorum, açıkçası 1xper puanı almak için girdim

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey

0|0
    0|0
  • butun hocalrim ve bende dahil olmak uzere capoeira bir dovus sanati dans veya akrobasi deildir direk kulturdur ve birkere bu kulturun icine severek gittigin zaman cikamazsin

0|0
    0|0
  • İlk defa duyuyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Capoeira dansdir... olmadi spordur ama dovus sanati degildir.. en azindan bir kungfu veya teakwando degildir.. gorsel bir sey ve eglenceli... ama o kadar iste

0|0
    1|0
  • Bence süper!

0|0
    0|0
  • brezilya kökenli bir dövüş sanatıdır. brezilyalı köleler özgürleşmek amacıyla dans ediyoruz ayağına dövüşmeyi öğrenip özgürlüklerini kazanmıştır. temelde angola ve regional adında iki tarzı vardır sonradan karışık bir tarzda ortaya çıkmıştır basitce tanımlarsak angolada tum hareketler yere temas halinde yapılır regional da ise hareketler havada yapılır. yapıldığı süre boyunca acayip güçlü ve dengeli hissettir sosyal hayatında faydasını görürsün

0|0
    0|0
  • gereksiz yere enerji harcadığını biliyorum.
    amaç rakibi indirmekse, dans etmek saçma. tekme atacaksan at niye dans ediyorsun?

0|0
    1|0
  • Latin Amerika yerlilerinin dans tarzında yere yakın dövüş sanatıdır.

0|0
    0|0
  • dövüş değildir bir sanattır insanın çevikliğini ve esnekliğini ölçen bir vücut sanatıdır eğer 15 yaşından geç başladıysanız bırakılması gereken spordur çünkü en ufak yanlış hareket sakatlıkla sonuçlanır 15 yaşından erken başlarsanız vücudunuz aşırı derece esnek olur

0|0
    0|0
  • brezilyada çıkan bir dövüş ve dans sanatı köleler efendileri dövüş hareketleri çalıştığını görmesin diye dans havasıda katmışdır zamanla iyice gelişip efendilerini dövüp kaçmışlardır

0|0
    0|0
  • Mükemmel tekmeleri vardır. Aman karşınıza çıkarsa dikkat edin :)

0|0
    0|0
  • Malesef dostum :)

0|0
    0|0
  • malesef hiçbirşey bilmiyorum ilk kez duydum

0|0
    0|0
  • dans ederek adam dövme :)

0|0
    0|0
  • Hiç duymadım

0|0
    0|0
  • bence güzel. bunun yanında muay thai'de iyi gider.

0|0
    0|0
  • kızlara hava atmak için yapılan bir aktivite

0|0
    0|0
  • türkiyede artislik olsun diye yapılan şeyler sırf manita yapmak için kültürü fikrini hiçe sayarak

0|0
    0|0
  • copeira müziklerini çok beğeniyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...