Fitness ta makarna?

antrenörüm bol bol makarna ye diyor fakat internette önerilmeyen karbonhitratlar listesinde. siz gıda olarak hangi karbonhitratları alıyorsunuz?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben karbonhidrat ı prinç ten alıyorum.
    Esmer makarna yiyebilirsin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• evet önerilmez, sporcu beslenmesi konusunda uzman bir diyetisyene sevk edelim seni istersen..

Yapılan sporun branşına göre, alınması gereken besin ögeleri miktarıda ve çeşitide değişmektedir. Bu farklılığın nedeni yapılan sporun türüne göre enerji kaynağı olarak kullanılan besin ögelerinin farklı olmasındandır. Dayanıklılık gerektiren takım sporlarında günlük enerjinin % 60’ının karbonhidratlar, % 25’inin yağlar ve % 15’inin proteinlerden sağlanması gerekir iken mücadele sporlarında ise günlük enerjinin % 50’sinin karbonhidratlar, %30 ’unun yağlar ve % 20’sinin proteinlerden sağlanması gerekmektedir. Tablo 3’te spor dallarına göre günlük alınması gereken enerjinin besin ögelerine dağılımı özetlenmiştir. Sporcunun beslenme programının enerji ve besin ögeleri dağılımı belirlendikten sonraki aşama her sporcu için özel yani bireysel olmalıdır. Hesaplama yaparak günlük enerji ve besin ögeleri dağılımı bulmak çok kolay olmasına rağmen asıl önemli olan hazırlanacak beslenme programının sporcu tarafından uygulanabilir olmasıdır. Sporcunun beslenme alşkanlıklarına, sosyo ekonomik durumuna ve bireysel şartlarına uygun olmayan her program başarısızdır. İşte bu noktada sporcunun diyetisyenine çok görev düşmektedir. Amaç, sporcunun kendisi için hazırlanacak bu beslenme programını uygulamasının kendisini başarıya götüreceğini kabul etmesidir.

0|0
    0|0
  • Genellikle bulgur tercih ederim, olmadı makarna, pilav.

0|1
    0|0
  • Karbonhidratta en iyi seçim esmer pirinctir. Beyaz pirim yerine bulgur düşünebilirsin. Ama makarnada o kadar kötü değil

0|0
    0|0
  • Bulgur.

0|0
    0|0
  • Kilim yerindeyse yeme :)

0|0
    0|0
    • kilim?

• yaş 21
      171cm
      (yeni soru sordum)

• Kardeşim sana tavsiyem su olur kilonu biraz daha al seni daha dinç yapar yağ olarak değil kas olarak alabilirsin boyunudu uzat 1 2 hafta her gün sut iç günde yarim saat bir yere asil :) sonra dua et bana

Yükleniyor...