Kullandığınız araç gereç ve eşyalarınıza duygusal olarak bağlanır mısınız?

ben bazı eşyalarımı atamıyor ya da kolayca değiştiremiyorum. ilginç bir bağlılık duyuyorum, bozulduğunda ya da eskidiğinde üzülüyorum.

Güncellemeler:
bişi teklif edicem herkese..bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatsa bu site üyeleri..mesela kullanmadığımız eşyaları toplayıp bir okula felan göndersek..çok mu idealistim neyim ben?

0|0
16|11

En İyi Kız Görüşü

• evet küçükken bir pijamam vardı ççooook seviyordum böyle kedili o pijama yıtık pırtık oluncaya kadar giydim annem kaç defa yama yaptı yine giydim sonra tweetlyli br azağım vardı onun da kolları çok giyilmekten yırtıldı sonra annem gözümün önünde artık bu kazağı giyemecksin dedi çünkü o sökük kazakla dışarı çıkıp oynuyordum halam hatta bana kazak almıştı yeni onu giymemiş eski kazağımla devam etmiştim bir tek okazağımı giyiyordum ama annem giymiyeceksin dedi gözümün önünde parçaladı tweetysi hala dutuyor evde bir tane daha pijamam vardı bu kadar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• gönderelim hocam...her türlü eşya mı kitap kırtasiye gibi eşyalarmı

2|1
    0|0
  • hem de nasıl bağlanırım ya, sen de bendensin.. asla kimseye vermem falan :) özellikle birinden hediye geldiyse ki bu sevgilimse inanılmaz bir değeri vardır gözümde.. MEsela eski sevgilimden kalan flash bellek i kardeşim almış benden habersiz ve arkdaşları arasında dolaşarak istanbuldan ankaraya ordan da eskişehire gitmiş.. Ben onu kargoyla istedim arkadaşından.. kullanmaya kıyamazken ben, böyle yitirmek çok canımı yakıyo napim :)

Geçen gün de babamın aldığı ilk kitap setimi buldum.. Kuzenlerime vermiştim 5 6 yıl önce, hani onlar da okusun diye, ama gidince kıymetleni ya gözde :) dün tesadüfen teyzemlere gittiğimde gözlerime inanamadım, kitaplarım hala duruyodu, ki çocuklar çok yaramazdı, bi kaç safyası eksik de olsa, 13 yıllık sayfaları sararmış çizgi romanlı kitaplarıma ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum :)

0|1
    0|0
  • Var tabi çok güzel saklıyorum.

0|1
    0|0
  • bazılarına bağlanırım.hatta çok eskidiği için kullanmayacağım duruma geldiği zaman annem yayıntı oluyor diye zorla attırır.tuhaf ama eşyanın sanki duyguları varmışta ben bırakıyorum diye üzülüyor gibi geliyor daha çok üzülüyorum

0|1
    0|0
  • bılgısayarım ve telefonumla konusuyorum bazen bııııııp dıye ses verıyor bılgısayar ve hadı guzelım açıl ya allah askına dıyorum ve açılıyor:)bunun dısında bı tane ayıcıgım var teksas bayragı var elınde ıçındekı elyafları cıkmıstı gıttım yenıden tamır ettım utanmasam dugunumde masa basına koyarım o derecede baglıyım ona

0|1
    0|0
    • gelin arabasının önüne olabilir :)

• olmaz zaten buyuk bısey adam onunu goremez:)

• ben kuçulmus gıysılerımı kıtapları çantaları kendı adıma bulundugum yerde cocuk esırgemeye bagıslıyorum ama ayıcıgımı asla kımse benden alamaz:)

• aynen bende öyleyim eski bir kanepem vardi cok eskimisti ama onu bir dert ortagi bir sirdas sanmisitim galiba atamadim

1|1
    0|0
  • Ayıcığım çok özel..

0|1
    0|0
  • arabalarıma baglanıyorum genelde..cocugum gbi seviyorum.satarken evladmdan ayrılır gbı oluyorum.

1|1
    0|0
  • Yüzüğüme duygusal olarak bağlıydım onu da kaybettim.

0|1
    0|0
  • Hayatımda insanda dahil kimseye körü körüne bağlanmam.. kendimden başka :=)))

0|1
    0|0
  • Eğer yenısını alamıyorsam üzülürüm ,bozulduğunda

0|1
    0|0
  • Eskiyen hiç bir şeye acımam.Bu yüzden temizlik zamanı pek sevildiğim söylenemez:))

0|1
    0|0
  • Kendi emeğimle aldıklarım yaptıklarım tabikide çok değerli.Çok üzülürüm yani normal birşey.

0|1
    0|0
  • çocukken beraber uyuduğum bir ayıcık vardı. onu hala atamadım ve çok seviyorum herhalde bir 10 defa kolu kopmuştur. ama herdefasında yerine diktiriyorum. hala o yatağımın baş ucunda olmazsa uyuyamam.

1|1
    0|0
  • benim bir tokam vardı çok özeldi çok bağlıydım kırıldı ğı halde atamadım :(

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• evet bende de öyle bir bağlılık oluyor

üni.deyken bir telefonum vardı kalas gibi bişeydi ama bir türlü değiştirip emekli etmeye kıyamıyordum neyse sonra işe girdimm yine atamadım sonra iflas ettii birgün kapandı bir daha açılmadı yeni bir telefon aldım fakat hala o bozuk telefon dolabımda durur

0|1
    0|0
  • 6 yıllık çakmağım.

9 yıllık bilgisayarımın işlemcisi , sanki sevdiğim birinin beyni gibi kıyamıyorum değiştirmeye.

11 yıllık sigara markam birde.

1|1
    0|0
    • ahmet arifin bir şiiri aklıma geldi sayenizde ..çok severim o şiiri ..tütünden ve tabakadan bahseder o şiirde..:)

• Bence sigara seni bırakacak :( 11 yıl mı, o ney yaa yazık , sen nasıl nefes alıyosun, solungaç falan mı çıkardın ..

• bağlanacağım şeyleri iyi seçmişim :) güzel ironiydi sağol.

• üniversiteye kayıt olurken beyaz bir bardak hediye ettiler. sene 2002ydi. hala 3ü1 arada içerken o bardağı kullanırım. suyla 3ü1 aradanın tam kıvamını sadece o bardakta yakalayabiliyorum. ya da psikolojiktir. bilmiyorum. ama bu bardağı hayatım boyu atamam ben. inşallah başına bişey gelmez. (şu anda da yanımda :D)

1|1
    0|0
  • bağlanmam fakat hediyelere duygusal bağlantım olur özel birinden özel ve anlamlı bir hediyeyi ömür boyu saklarım

5 sene once rizede karsılastıgım israilden bisikletle istanbula giden bir turistle karsılastım o sıra yagmur yagıyordu yardım falan ettim yemek ısmarladım yarı tarzanca yarı ingilice yarı turkçe muhabbet ettik adamla :)

Oda giderken bana kendi dinine özgü birşey verdi onu hala saklarım mesela

1|1
    0|0
  • eskiden öyleydim anneme hiç birşeyimi attırmazdım. evde koca bir çekmece ıvır zıvır oyuncaklarla doluydu. ama şuan böyle bir takıntım yok hediyeler dısında. ama hediye olunca da biraz duyarlı olmak normal bence

0|1
    0|0
  • hiç bir şeye bağlanmayacaksın öyle körü körüne .d

0|1
    0|0
  • kesinlikle...aileden biri muamelesi çekerim...

eski bir arabam var,kıyamıyorum hemen tamirciye...ona harcadığım parayla yenisini alırdım herhalde...

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    1|0
  • ewet cep telefonum bozulmuştu 2 sene kullanmıştım... gözümün önünden onunla yaşadıklarım film şeridi gibi geçti:)

0|1
    0|0
  • Evet anahtarligima bagliyim sevisiyoruz

0|1
    0|0
  • hiç öyle bi şey olmadı bende ya eşyasına bağlananları gördüm sayenizde:) eskiyen işime yaramayn şeyler çöpe

0|0
    0|0
Yükleniyor...