Kadın mesleklerinin erkekler üzerine etkisi var mıdır?

Bir kadın karşısındaki erkeğe mesleğini söylediği an erkek üzerindeki etkisi nedir? Kadının mesleği bir erkeği ne derece cezbeder?

**NOT: Biri bana anaokul öğretmenlerinin bu kadar revaçta olmasını da açıklayabilir mi?**

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Vardır. Çünkü insanın mesleğinden karakter analizi yapılabilir bir nebze. Örneğin siz satış/pazarlama sektöründe çalıştığınıza göre "prezentıbl" bir insansınız ve karşınızdakinin düşüncelerini manipule etme yeteneğiniz var. Muhtemelen iyi bir konuşmacı ve gözlemcisiniz.

Eh şimdi aynı şekilde bir anaokul öğretmenini analiz etmeye çalışırsak, aklımıza ilk gelen kişinin anaç bir yapıya sahip olduğu düşüncesidir. Bir kadının anaç olması ise bir çok erkeği cezbeder. Evrim falan.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Selamlar

şöyle listeleyeyim bunlar benim ve çevremdekilerin önyargısıdır üzerinize alınmayın:

akademisyen: sıkıcı statükocu coğu zaman sıkar

öğretmen: ateşli hatunlardır.evlenilebilir de. bol zamanları olur eve ayıracak.

anaokulu öğretmeni: hem ateşli hem de çocuk bakmayı biliyor ayrıca sabırlı

ev kızı: bunlar evde oturur evlenmeden önce. evlenince de yine evde oturur çocuk bakar topluma katkıları yoktur ne çıkmak için ne de evlilik için iyi seçimdir.

iyi kariyerli kadın: sürekli erkekle sidik yarıştırmaya çalışır eve para getirir iyidir hoştur ama erkeğin ömründen daha fazlasını götürür. çoğu ev işinden yemek yapmaktan pek anlamaz evlenirsen evin iki beyi olur hiç kadın olmaz evde.

işsiz: uzun süredir işsizse ev kızına yakınsar belki de evlendikten sonra ev hanımı olmak idealindedir. biraz zaman ayrılıp incelenince olay anlaşılır.

hemşire: kolay avdır. güzel zaman geçirirsin. fazla oyalanma

hostes: üsttekinin aynısı ama seçilerek alındıkları için biraz daha klas. yine de evlilik için pek uygun değil çok fazla ev dışında zaman geçirir pilotlarla güven olmaz.

manken: hoşturlar boşturlar biraz takıl erkek arkadaşlarını kıskandır şutla

öğrenci: evlilik mevhumuna çok uzaktır. genç ve genelde güzel olduğu için aşırı kaprislidir. kendini dünyanın merkezinde görür. cinsellik konusunda çok uğraştırırsa fazla zaman kaybetme.

doktor: ikili ilişkiler gelişimi 30 yaşına kadar sürekli ineklediklerinden çok yavaş gelişmiştir. 30 yaşındaki bir doktor kadının deneyimi 17 yaşındaki bir ergenden az olabilir. sonra da sapıtırlar bir yaşta dengeye gelir ama yaşlanmışlardır. hep yoğundur erkeğe zor zaman ayırır.

bankacı: pek genelleme yapmak istemem ama iş ortamında çok kadın olduğu için işte acaip stres olur eşine sevgilisine yansıtır. çok iyi bir seçim değil ikili ilişkilerde.

3|0
    0|0
    • ben akademisyenim bu demek ki gerçekten ön yargı

• doktorlar okul döneminde ve işte çok bunaldıkları için kalan zamanda çılgınca (!) eğlenebiliyorlar kesinlikle doktor bir kadının her türlü teklife açık olacağına dair önyargılarım var:)

• ben akademisyenim, o bahsettiğin genelleme de yanlış.

• anaokulu öğretmenlerinin revaçta olması ne demek anlamadım... neden revaçta olsun ki ?

evet bazı kadın meslekleri nedense beni cezbeder... belki farklı şekillerde zaman zaman gündeme taşınmasındandır. Hemşireler mesela... tuhaf bir çekiciliği vardır...

0|0
    0|0
  • çocukları sevmesi tabi ki daha fazla cezbediyo yani bir mankenle bir anaokul öğretmenini erkekler farklı gözlerle bakar bilmem anlatabildim mi?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kadın mesleklerinin erkekler üzerinde etkisi çoğunlukla vardır.

Kadının mesleği, erkeği cezbeder. Çünkü kişi, mesleğidir.

Örnek vermek gerekirse:

Profesyonel sporcu kadın, özgüven sahibidir ve mutludur.

Akademik kariyer yapan kadın, okumayı-yazmayı-araştırma yapmayı sever.

Yönetici kadın, lider ruhludur, "ben"i tavan yapmıştır, yaş tahtaya basmaz.

Esnaf kadın, insanları iyi analiz eder, sezgileri kuvvetlidir, lider ruhludur.

gibi örnekler verebiliriz.

Mesleksiz kadın, en fazla korktuğum kadın tipidir, uzak dururum.

0|0
    0|0
  • Valla işsizken kimse yüzüme bakmıyo. Bankacılık okurken sırf ilerde bankacı olacam diye etrafımda dolananlar vardı. Sonra emlakçılık yaparken de emlakçıyı nasıl görüyolarsa artık bi tepeden bakıyolardı küçümsercesine. Bence bazı erkekler için görüntüden bile daha önemli ne iş yaptığımız :))

0|0
    0|0
  • tabiki etkisi vardır en başta kültürlü oldugu anlaşlır vs

0|0
    0|0
Yükleniyor...