Şu diyalogta geçen olaydan anladığınız nedir?çıkarımınız nedir?

+ben bu mesleği yapmak istemiyorum.bu bölümden öğretmen olarak mezun olsamda atanamayaçcağım.diplomamı alıp evde oturmak istemiyorum

-ne olmak istiyorsun?

+mütercim tercüman.

-bana göre bu bir meslek değil ki.bunu bende yaparım.burdaki herkeste yapar

+hayır olmaz.çeviri yapabilirsin ama yeminli tercümanlık yapamazsın.resmi kurumlarda yeminli tercüman onayı gerekir.bunuda her yabancı dil bilen insan yapamaz

-ama ben seni öğretmen olarak düşündüm hep.tercüman olma.

+ne yani tercüman olunca utanacak mısın benden meslek olarak saymadığın için?eşe dosta eşim tercüman diyemeyecek misin?

-yaa ne alakası var ben sadece en başından beri tanıştığımızda öğretmen olacağım dediğin için kafamda öyle kurdum.tercümanlığı benimseyemem.yoksa okumasanda olur yani gel otur evde sorun değil

+ kalbimi kırdin

-ben senin mesleğini sevmiyorum.hiç okumasan çalışmasanda olur.biliyorum etrafında bunu söyleyen insanlar var ve tel i kapatınca yanlış şeyler düşüneceksin.

+...

not : + karakteri öğretmenlik bölümünde 3.senesini okumakta ve bu bölümün ataması olmadığından bölüm değiştirmek istiyor.yaşı ufak olduğundan birşey kaybetmeyeceğini düşünüyor.

- karakteri + nin sevgilisi olup yabancı dilin aktif olduğu bi meslekte çalışıyor.statü olarak sevgilisinden daha üstün olmamakla beraber uzun bir çalışma hayatı var.okulla ilişkili değil.

Durumdan anladığınız nedir ?Çıkarımınız nedir?Olaydaki yanlısı bulmaya çalışıyorum.bizzat yaşadım.

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Biraz kıskançlık, biraz ''ben hiç böyle meslek duymadım''ın verdiği garipseme, biraz da yurt dışına gidecek olmanın verdiği telaş.. Bi de sanırım eşe dosta herkese ''öğretmen olacak, şu anda okuyo'' dediğinden dolayı ''lan herkese öyle söledik, şimdi vaz geçti, fikir değiştirdi mi dicez'' düşüncesi..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sanırım seninle aynı statüde kalmak istiyor.Kıskanmış mı ne?

0|0
    0|0
    • böülm degostirmesemde kalamayiz

• Tamam,senin uyku gelmiş galiba cümlelerin devriliyo..Yat uyandığında daha sakin değerlendirirsin.

• Erkekler genellikle baskın olmak isterler... Kendinden fazla maaş alacak olursan filan ezilirler. Ama saçma konuşmuş.

0|0
    0|0
  • Her yıl kaç kişi mütercim tercümanlıktan mezun oluyor?Peki kaç kurum var o yeminli işi yapabilmek için.Oranla, bana haber ver.

1|0
    0|0
    • benim durumum farkli ben yurt disinda yapacagim orada okuyacagim.yardiminizi istedigim konu karsi taraftaki insanin düsüncesini anlayamamis olmam

• bırak ne istiosa onu yapsın madem seviosun sadece yanında olman lazım destek olmalısın

0|0
    0|0
  • seni sindirmeye dominant tavır yapmaya çalışmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• - karakterine mütercim tercümanlık ve öğretmenlik konusunda meslek görmeme açısından değil ama, hayat şartları açısından hak verdim.. malesef ki öğretmenlik daha geçerli bir meslek.. diğer yandan sana bunu daha güzel açıklayıp tercihi sana bırakmılıydı.. senin öğretmenliğin üzerine hayaller kurması ve şaşırması rahatsız edici.. bir de üstüne söylediği istersen hiç çalışma evde oturma demesi de cilası olmuş ki bu daha rahatsız edici... fakat her ilişki de olan tartışma ve muhabbetlerden biri.. herkes 4 4 lük anlaşamaz ki..

0|0
    0|0
    • evet aynen öyle.kavganin devaminda da beyfen di (-) baskin cikmayi basardi.benim meslegimi sevdigini düsündügümü düsünmesi ile buna inanmasi ve kndi kakbini kirmasi ile.

• okurken kendımı KANITı sunuyo gibi hissettim :))

1|0
    0|0
    • peki ne düsünüyorsun ? durumun aciklamasi ne

• + şahsının bi öğretmen fetişist olmasından şüphelenıyorum şu an kesin bi bilgi veremem her şey laboratuvar sonuçlarına bağlı :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Yükleniyor...