Fenerbahçe sizce şike yaptı mı?

Fenerbahçe'nin durumu karışık suç yok delil yok denilmesine rağmen UEFA kararıyla ortalık karıştı.

Peki bu durumdan sonra sizce şike yaptı mı yapmadı mı düşüncelerinizi alalım.

• Yaptı
    60% (28)80% (32)69% (60)Oy Ver
  • Yapmadı
    40% (19)20% (8)31% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Fenerbahçeden açıklama

"Bizi hemen Bank Asya 1. Lig'e düşürün"
Fener'in yerine Trabzon Devler Ligi'nde
Gelişme Fener bahçe Lig ' den düşürülmek istiyor
Ankete katıldığınız için hepinize teşekkür ederim link

0|0
12|34

En İyi Kız Görüşü

• Hissiyatı, zannı mı var işte. Yaptı. Deliller öyle gösteriyor. Burada sırf Fener'e uyuzluğundan dolayı laf atanları da kınıyorum. Sonuçta Türk futbolunun adı lekelenmiş oldu. UEFA'nın uyarısı ne kadar acı. Bir de yönetimin hatasından taraftarı da oyuncusu da rezil oldu.

Ben GS'nin UEFA kupası almasına sevinen biriyim. Çıkıp holiganlar gibi küfretmek, karşı tarafa fırsat bulunca çamur atmak mıdır taraftar olmak? Bu ne sportif yaklaşım yuh valla.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Fenerbahceliyim ama yaptıgını dusunuyorum ..

5|4
    0|4
  • yaptı yaptı yaptıııı...ohh iyi oldu şampiyonlar ligine de gidemiyolar..2.lige de düşmesi lazımdı bence..

2|1
    2|3
  • fenerbahçeden bahsediyoruz hiç yapmamı:))) yapmıştır tabiki

2|1
    0|3
  • Yapmasa adam değil, ancak bu şekilde bi yerlere gelebildi işte :)

1|1
    0|3
  • ben bi galatasaraylı olarak yaptı diyorum :) başka bi takımın taraftarı olsaydım dahi bu değişmezdi. çünkü gerçekler acıdır :) niihahaha

0|1
    0|3
  • Yapmadı

0|0
    0|0
  • bir beşiktaşlı olarak yaptı diyorum :D

1|1
    0|3
    • Bu duruma en alışık kulüp sizsiniz zaten. Rize,akçaabat maçlarını Bursalılara sor

• yapdi dedim ama sike etmek ne demek?

0|1
    1|0
    • nerde geçiyor o sike etmek kelimesi ?

• Şike, Fransızca kökenli bu sözcük "bir spor karşılaşmasının sonucunu değiştirmek için maddi veya manevi bir çıkar karşılığı varılan anlaşma" demektir.

Mecazi anlamda "bir çıkar karşılığı, uzlaşarak bir iş yapma, aldatma" anlamında kullanılır (TDK Sözlüğü)

Bundan başka "Şike" aşağıdaki anlamlara da gelebilir:

Şike (film, 1994), Robert Redford'un yönettiği 1994 ABD yapımı sinema filmi. Özgün adı Quiz Show.

Şike (roman, 1961), Joseph Heller'ın 1961'de yazdığı roman. Levent Denizci'nin çevirisiy

• hmmm anladim

• yanlışlıkla b işaretledim ama hissediyorum ki evet yaptı

1|0
    0|2
  • evet yaptı bence.

0|0
    0|0
  • yapmıştır

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 34

• yaptı mı yapmadı biz bilemeyiz. mahkeme kararını verir. ama ortada uefa'nın yaptığı bir hödüklük olduğu kesin. mahkemelere saygımız sonsuz de suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur de sonra gel federasyonun boğazına bas bak bu takımı yollarsan bu takım da şike yaptıysa sizi 8 yıl avrupadan men ederiz de. gerçekten hukukun üstünlüğüne sonsuz bir güveni varmış uefanın.

diyelim ki hakkında iddialar olan takımı bile kendi organizasyonlarında istemiyorlar. o zaman fenerbahçe gibi aynı yargılama sürecinde haklarında iddialar olan trabzonsporun şampiyonlar ligine beşiktaşın da uefa kupasına alınması ayrı bir tutarsızlık.

ben demiyorum ki fenerbahçe şike yapmamıştır. hatta bence büyük ihtimalle yapmıştır. ama mahkeme sonuçlanmadan hukukun üstünlüğü falan diye bıdıbıdı yapan uefanın türk mahkemelerini türk federasyonunu hiçe sayarak karar aldırması gerçekten çok saçma.

0|1
    0|0
  • sence ? ya koskoca organize suçlar var koskoca 26 klasör var ve bu davaya kadar 30 35 i bulur. 6 aylık takip var boşuna mı yapıldı bu araştırmalar. Eğer ki serçe suçsuz bulunsun o zaman tüm asayiş dağılsın savcı görevi bıraksın organize suç yeleklerini çıkarsın çıraklık yapsınlar böyle bir şey olabilir mi ateş olmayan yerden duman çıkmaz ama bunlarınki yanardağ olmuş lavlar çıkıyor dışarı

0|2
    0|3
  • aziz yıldırım yazdığı mektubunda "19 maçta şike var" diye kandisi söylüyo. bence fenere yakışan, adam gibi ligden çekilsinler. yoksa küme düşürecekler zaten.

1|1
    0|1
  • Olasılık kuramlarını bile şaşkına çevirecek kadar fener lehine bu kadar hakem hatalarının olmasını başka izah edebilecek olan varsa gelsin şöyle otursun baş köşeye de bi anlatsın :) onca adam başta aziz başkan gözaltında ise deliler sahicidir harbidir.geri dönüşü olmayan bir yola girildi artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak !

0|1
    0|3
    • maçları izlemediğin o kadar açık ki boş yorum yapmaya devam...

• boş yorumlara devam.. ben diyorum ankara sen diyorsun ...

• tamam arkadaşım sen inanmayanlardan ol ben inananlardan.herkesin inancı kendinedir.yorum yazmazsın olur biter madem bu kadar yüksekte görüyosun kendini benden yazma yorum düşme benim seviyeme !

• Sike yok diyen

Ya fenerlidir

Ya da futboldan anlamiyordur

Ankaragucu buca sivas maclarinda cok enterasan seyler oldu

0|2
    0|1
    • yoğurtçu yoğurduna ekşidermi hocam :)

• Fenerliysek konuşma hakkımız yok tabi ki. Senin vitaminin eksik kalmış

• alın izleyin daha ne diyim

link

• Türkiye de böylesine bir davayı göreceğimi hiç ummazdım bazen güzel şeyler oluyor düğmeye basana teşekkürler

0|0
    0|0
  • Hakaret etmek anca aciz insanların silahıdır !

0|2
    1|0
  • Aziz Yıldırım vakti zamanında Alex ile beraber Tayyip Erdoğan'ın makamına gitmişti.Yapılacak tesis için 5.000.000 $ istemişti hemde Türk sporuna bu tesisin kazandırılacağını söylemişti.Başbakan'da federasyon ile konuşup bu ücreti ayarlamıştı bu tesisin Türkiye'ye kazandırılması için Aziz Yıldırım'a verilmişti.Fakat bu para tesis yerine şike'de kullanılınca Başbakan bile kızdı ipi çekildi Aziz Yıldırım'ın.Olay bunlardan ibaret.

0|1
    0|0
  • Sampiyonlar liginden diskalifiye edildi daha ne olsun bal gibi yapmis azize yakti takimi

1|1
    0|3
    • Karıştı ortalık evet bakalım bu gelişmeden sonra küme düşürülecekmi düşürülmezse bundan sonra olacak şike davalarında örnek teşkil eder

• Kume dusurulmezse milli takim avrupa kupasini ancak play stationdan oynar

• şampiyonlar liginden düşmesinin sebebi şike yapması veya yapmaması değil şüphe olması zaten. mahkemede olduğu için men edildi. şike yaptı kararı çıksaydı yine de düşmezdi.

• Aslinda sike yapmayan pek kalmadi gibi bence.Temiz ve gonulden oynanan futbol amator liglerde kaldi artik

0|1
    0|0
  • link

izleyelim.

0|0
    0|0
    • Şimdi bu video ya göre Fener şike mi yaptı? Dedim ya senin vitaminin eksik kalmış

• link

link

Şu son videodaki konuşmayı Fenerbahçeli bir futbolcu yapsa neler olurdu ve sizin gibiler neler derdi link

• günahlarını almayımda sanki yaptı

0|0
    0|1
  • Bu şike yaptı diyenler. Emenike transferinde o adam 9milyon euro ederlermi demişti? Birşeyler var diyorlardı. Ama spartak moskova 10 verince sustular.

0|1
    0|0
  • Madem FENERBAHÇE şike yapti o zaman ŞİKE varsa ŞİKİLEN neden yok ortada? Zorla mi şike yaptik biz eger zorlaysa o şike olmaz :)

0|0
    0|0
  • önceki yıllarda yapmış olabilir fakat son 5 senedir yapmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • yaptı bu kadar göze battı ondan içeri attılar adam mafya

0|0
    0|1
  • Yapmadı dienler war böle bişi yok ya adam ligde 34 maçın 23nde şike yapmıs hala azizeyi sAvunuyonuz :)

0|0
    0|1
  • şike yapmayan bir takım söylesene..? işin içinde getiri varsa orada şike vardır.

0|0
    0|0
    • ben kimler şike yaptı diye sormadım fener şike yapmısmıdır diye sordum sende soru sor beşiktaş şike yaptımı diye bunda sorun yok

• ozaman fener şike yapmııstır demen daha uygun olurdu

• Arkadaşın istediği cevap fener şike yapmıştı başka birşeye tahamülü yok zira

• fenerbahceliyim ölümüne hemde şikenin babası denizli fener maçında oldu gs şampiyon oldugu maçta 8,45 boşuna sölenmedi artı şike yapmayan takım yok küçügünden büyügüne avrupa dahil :)

0|0
    0|1
    • gs teşvik verdiyse bile siz düzgün oynayıp gs nin verdiği parayı bosuna cıkarıp şampiyon olabilirdiniz topragım :D

• valla şike taaaa 8-0 ankaragücü maçından tut fenerin 4-3 antebi 3-0dan yendigi maça kadar her maçta var neredeyse özellikle çekişmeli geçen ligdeki maçları bi araştırsalar neler çıkar neler :) bana kalırsa sadece feneri düşüremicekler düşerse en azından bjk de yanında gelir boşunamı onlarda tutuklandı zaten anlamadım bjk nasıl uefada oynuo teknik direktörü tutuklandı daha ne olacak yani madem feneri göndermediler ş.ligine bence ts ve bjk de gitmemeliydi tff yüzüne bulaştırdı bence

• :) hocam şimdi fenerde yaptı yapmadı değil.

gecen sezon allahtan kötü oynamısız dedim yoksa bizde giderdik azizle birlikte her işte bir hayır var derlerya :D

• fener şike yaptı tabi ,herkes yapıyor şansızlığı yakalanmış olması

0|0
    1|3
  • Uefa mektubunun linkine veren kişi mektuptan ne anladı?

Beşiktaş taraftarı çıkıpta,bizimkiler niye içeride lan o zaman diye sorarlarsa,haksız mı olurlar bu durumda?

0|0
    0|0
  • M.Ali Aydınlar: "Fenerbahçe Genel Kurul Kararı Alsaydı Şampiyonlar Ligine Katılabilirdi"

Herşey bu cümlede bitiyor aslında

0|0
    0|0
  • Bu işe sevinen gs li arkadaşların da. neuxetel xamax -gs hani o çok övünülen maçın ist ayağında çıkan olaylardan ötürü hükmen yenik sayılacak gs yi kim kurtarmış bir araştırsınlar. biraz adam olsunlar

0|0
    0|0
    • level 5 olmana rağmen siteyi daha anlamamışsın siteden atılmanı bekliyorum şuan

• millete küfür etmişsin ondan atılırsın diye umuyorum yoksa umrumda diil istediğini yaz şahsa hakareti sevmem ama

• Çok üzülürüm siteden atılırım diye. Umrunda değil ise mesaj da atma o zaman yorumuma. Ben kendi fikrimi söyledim. Fener aleyhine olan alaycı, şerefsizler diyen mesajlara niye aynı tepkiyi göstermedin.

• yapmadı dıyenler ya fenerlidir ya da gündemi takip etmeyen insancıklar

not:1 kişi harıc oda yanlıslıkla yaptım yazmıs[noname]

0|0
    0|0
  • bir galatasaraylı olarak söylüyorum herkes yapmıştır .. ama ben sevmesemde rakibimi karşımda görmek isterim.

0|0
    0|0
  • Herkes şike yaptı, ama milletin gücü sadece Fenerbahçeyi hedef göstermeye yetti.

Mreak ediyorum Trabzon'un şike teşebbüsü kanıtlanınca UEFA'nın keseceği ağır cezadan sonra TFF ne yapacak.

0|0
    0|1
  • fener kadar temız olan bır klüp yok bence

0|1
    0|0
  • bugünde yaptı heralde ankaranın kalecisi maşallah ..

0|0
    0|0
  • link uefanın mektubu

0|0
    0|2
  • yaptık ama neden yaptık=D

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...