Teakwando mu Yoksa Karete demi kendimi rahatca savuna bilirim yarın kayıt yaptırıcam?

Ama hangisi daha iyi bilmiyorum bacaklarım uzun ve rahat rahat uğraşmadan rahatça 1.70 boyunda kişilerin boyunda kaldırabiliyorum ergenlikteyim ve boyum 169 , ergenlikteboy daha hızlı uzar diyorlar 2011 de basketboll oynuyordum ve 6.7 ay içinde bıraktım çok iyi oynuyordum söylediklerine göre ve o zamanbi anda boy atım ve şimdiye kadar yavaş uzadım basketen sonra yani boyum uzun :( ve bir kere şiddetlide olmasada dayak yedim ben kendini savuna bilecek kapasitedeyim ama utanıyorum yapamıyorum sizce hangisi daha etkili olur?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bacakları sonuna kadar acabiliyorsan tekwando

0|0
    0|0
    • Bacaklarımı yerde ayırırlar ya ondan aslında yapabilirim ama yırtılma korkusundan yerde açamıyorum ama tekme atarken falan aca biliyorum diğerlerine göre daha uzun açıyorum

• Yerde AC yavaş yavaş dene

• Isınma hareketlerine bakayım deneyeyim bir

Erkekler Ne Diyor 10

• Aikido yakın savunma iyidir. Sokakta kural yoktur tekvando ıvır zıvır boş hızın önemli sadece hamleyi erken yapan kazanır.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler

• Şimdi sokaktan birini dövdün diyelim Lisanslı sporcusun örnek kick boks misal adamın elinde sopa olsun sen de boş ol adamın elindeki sopa senin yumruklarına eşittir silah olarak geçer :) onun için fazla Şiddete meğilli olmamak lazım

• O söylediklerin sanatsal dallar boşver onları, brezilya jui jit su, kickbox, taybox, wing chun tarzı dövüş stilleriyle çoğu kişiyi dövebilirsin :D

0|0
    0|0
    • Ben kick boks istiyorum ama yapım yok yani nasıl desem sert değilim yeterince

• Sen bir kızsın zaten ona göre program hazırlayıp gereken eğitimi verirler orası sorun değil.

• Kendini gerçek anlamda savunmak istiyorsan git Aikido ya yazıl bundan daha iyi savunma sanatı yoktur :D

0|0
    0|0
  • biber gazıyla kendini rahatça savunabilirsin

0|0
    0|0
  • Bir karate antrenörü olarak diyorum ki tabi ki karate 😀

1|0
    0|0
  • jet kune do

0|0
    0|0
    • . ss

• Aikido iyidir ama eğitimleri genelde tekme e yumruklar yapılmadığı için, tecrübeyi kavga edersen kazanabilirsin ancak. Beni kesin rahat bırakmazlar diyorsan wing chun ya da jet kune do daha iyi olabilir.

• Gerçi herhangi bir savunma sporuna başladığında kazanacağın özgüven bile, insanları ve kavgaları senden uzak tutmaya yeter.

• Kick boks derim

0|0
    0|0
    • Ailem izin verse ama vermiyorlarr

• burada benim sana sölüceğim dövüş sanatı yok

0|0
    0|0
  • Tabi ki de taekwando bacaklarini acabiliyorsan teakwandoya git. ben gitiyorum ve gayet memnunum

0|0
    0|0
  • Taibox a yazdır. Tekvando karate filmlerde iyi. Görsel olarak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• En iyi uzak doğu sporu tartışmasız Kung Fu'dur. Kung Fu'nun bir dalı olan Wing Tsun bir kadın tarafından kocasının şiddetine karşı kendini savunması için icat edilmiştir. Tek Kung Fu ustasının 10 karate ustasının nasıl işinden geldiğini Ip Man filminde izleyebilirsiniz. Çin-Japon savaşında yaşanan gerçek bir olaydır. Kolay gelsin. İyi eğlenceler :)

0|0
    0|0
  • Ablam karateci ve kocası bile korkuyo ablamdan jdjdhddhcbllr

0|1
    1|0
  • Bende kareteciyim. Kendimi çok iyi koruyorum.

0|1
    0|0
  • Karate Kesinlikle :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...