Fenerbahçe Spor Klubü, bayan basketbol?

Pek bir basketbol bilgim yok fenerbahçe spor klübünde girsem sıfırdan öğretirler değil mi? Eğer ilerlesem altyapısında oynar mıyım?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• altyapıya giremezsin. 4 sene altyapıdaydım. Altyapıya girebilmek için hiç başka takımlarda oynamadıysan profesyonel olarak maksimum 10 yaşında falan olman lazım. Sonrasını zaten başka takımlardan şehirlerden seçip getiriyorlar, altyapıdaki var olan oyuncuları eleyip yerine bunları koyuyorlar. Sonuç olarak kendi yetiştirdikleri oyuncuların %90 ı başka kulüplerde oynuyor veya kiralık oyuncu olarak hayatlarına devam ediyorlar. Ben 2 sene de dsi de oynadım, çok stresli, zor iş. Kiralık oyuncu olmakta hiç güzel değildir. Hiç tavsiye etmiyorum sporu bu şekilde. Sadece spor yapmak için yapmalısın sporu, diye düşünüyorum. Doğru da düşünüyorum bence.

0|0
    0|0
    • 18 yaşının üstündeysen, bugüne kadar hiç lisansın yoktuysa eğer, zaten altyapı yaşını geçmiş oluyorsun artı lisansın olmadığından da hiç bir kulüp seni kabul etmez kanımca. Çok çok çok çalışman lazım, ciddi bir kondisyon gerektiriyor. 7-8 yaşından beri basketbol oynayan , haftanın neredeyse her günü idman yapan insanlarla oynamak için çok çalışmak lazım.

• teşekkür ederim :)

• Rica ederim... :)))

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...