Sözel bölümüne olan ön yargının nedeni nedir?

Sizce bunun nedeni nedir ? siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi katsayı kalktığı için önemi kalmadı ama eski duruma göre gerçekten sözel bölüm öğrencisinin tercih edebileceği bölümler ideali olan insanlara saygı duyarım ancak açık söylemek gerekirse sözel bölüm daha çok lise 1'de ortalaması TM ya da sayısal bölüme geçmeye yetmeyecek insanların mecburen gittiği bi bölüm haline gelmişti.başka bölüme gitmeye not ortalaması yeten ama tercihen smzel bölüme giden öğrenci binde 1 falandır haliyle sözel sınıflara başarısız tembel öğrenciler topluluğu olarak bakılıyordu bu yüzden ön yargı olması da doğal

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Insanlarimiza gore cocuklarinin sozele gitmesi neden bak o tm de fende sen sozeldesin hem ne okuycaksin kisacasi cahillik. Devlete gore de dusunen yazan cizen konusan tarih bilen arastiran olmasin. Bi gazeteci bi sosyalci v.b. Buyuzden onem verilmior. Iyi egitim verilmior. Egitmenlere gorede bunlara iki kitap okutalim . Bi iki kompozisyon yazsin bursa adana izmir haritada nerde bilsin yeter:) diye dusunuyorum. Gerci diger bolumler icinde nekadar ozen gosterilior ki.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• kardşeim şöyle söylim adam sözel mezunu oldu coğrafyacı olacak olsa atama yok tarih öyle edebiyat öyle. sözelin önü tıkandı sözelden gidilicek bölüm şu an din kültürü ve ilahiyat sadece gerisi salla. sözelcilerin çoğu zaten eşit ağırlıktan tercih yapıyor.

0|0
    0|0
  • sözel bölümde fiili olarak iş yapan bölüm yok yada çok az, Türkiyede, fiili bişey yapmazsan görünmez. iyi yada kötü fiili bişey yapman lazım.

0|0
    0|0
  • Hazırcılık, beleşçilik. Millet fenle matematikle bogurken sözelciler yan gelip yatar

0|0
    0|0
    • bu düşüncende gericilik sayısal rakamlar kadar onun da zorluğu var şöyle düşün kafan sayısala basmıyo ezber yeteneğin güçlü illa sayısalla mı uğraşacaksın ?

• Matematikle ugrasıp aynı zamanda sözel de çalısıyorsun ea bölümünde. Ama sözel tamamen yatış. Giden arkadaslarımdan biliyordum.

• bölüm yok bölüm

0|0
    0|0
Yükleniyor...