Bu empoze etme tavırları niye? Burada da mı varsınız?

Anlamadığım bir şey var. Sorulara cevap olarak dini karıştırıp ayet yazan insanlar var. Burası islami bir site değil. Kategorileri var. Gelmiş cinsellikte geziniyor ,insanlara günah diye vaaz vermeye kalkıyor. O zaman orada işin ne? Herkesi müslüman olarak değerlendirip yorum yapanlar var. Başka dinden yok mu kimse? O zaman herkes kendine göre yorum yapıp kutsal kitaplarından alıntı yapsın. Herkesin dini kendine. Dini buralarda empoze etmeye çalışacak kadar basitleşmeyin. Her dinin kutsal kitabı var. Kimsenin sizin vaazlarınıza ihtiyacı yok. Öğrenmek isteyen bakar. Türkiye'de her dinden insanlar var. Artık vazgeçin bu tavırlardan. Ancak 12-13 yaşındakilere bunları işleyebilirsiniz. Size hitap eden siteler var konuşulanlar batıyorsa. Kimsenin inancına laf etmiyorum. Konuşulacak doğru yer ve zaman var. Vaaz verenler " Dinde zorlama olmaz" bunu da bilin. İnsanın içinde olmalı o. Ne sizin yazmanızla o kişi değişir ne de ateist birinin yazmasıyla.

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• bir müslümanın herhangi bir konuda kendi inancına uygun olarak doğru bulduklarını söylemeye hakkı olduğuna inanıyorum. dindar müslümanlarında cinsel hayatı ve sorunları vardır,dolayısıyla cinsellik kategorisinde soru sormaları ya da cevaplamaları çok doğaldır. nasıl ki hiçbir dine ve yaratıcı bir varlığa inanmayan ben sorulara kendi penceremden bakıyor ve ona göre cevaplıyorsam 'yobaz' olarak adlandırdıklarında kendi hayat görüşünden bir şeyler aktarıyor. sen bunlara kulak asmayıp kendi bildiğini yapabilirsin, aynı ben gibi. ama insanları susturmaya çalışmak doğru değil.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Tmm abartmaları kötü ama bırak sen niye bu kadar taktın. Herkesi savunmak ta sana mı kaldı. Ki bende okuyorum yazılanlar yanlış değil ki. Biz müslüman olarak birbirimiz uyarmak zorundayız.. Adam orda sevgilimle değil eşimle beraber olurum demiş. Bu çok doğru helalin olmayan biriyle beraber olmak haramdır. Yapılan yorumlar buna benziyor hep...

1|1
    2|2
    • Bir müslüman herkesi uyarsın diye değil kendi inancına baksın başkalarının hayatına burnunu sokmasın diye yaratılmıştır.Soran çok haklı burası empoze etme yeri değil.

• tamam sana bişey demiyorum doğru diyosun da. Boş ver kim ne yazarsa yazsın. Herkes yazmakta serbest yanlış bişey yazanları zaten mod. lar siliyor mesajlarını

• Ama bak modlarda diyor burası siyaset ve din tartışılacak bir forum değil diye.

• Sözlerine katıldığım gibi dine sövüp sayanlarıda göz ardı etmemeni dilerim dinle ilgili sorular yasaklanmalı esasında

0|1
    0|1
    • ona hiç denk gelmedim. ama varsa öyle bir şey bu yapılan kadar yanlış tabiki. şikayet edince kaldırılıyor hemen.

• Azami süresi var çünkü ama sen buton ile daha hızlı sonuç alabilmişsin o açıdan.

• Değişiyor o ama kaldırılıyor genelde.

• Düşüncesini dile getirmek hakkıdır bencede.

0|0
    0|0
  • Bu sitede siyaset ve din konuşulmamalı. Konuşulduğunda kavga gürültüden başka hiçbir işe yaramıyor çünkü tartışma kültürü yok insanların.

1|2
    0|0
    • Öyle malesef. O konuşanların siyaset ve din kültürü yok. Olsa nerede konuşulacağını bilirler.

• Bu genel olarak Türkiye'nin sorunu değil mi aslında.Siteden ziyade ulusal bir yara.

• Türkiye'nin sorunlarını çözemeyiz de buna bir çözüm getirebiliriz diye düşünüyorum.

• Benim dinim İslamda zorlama yok, bahsettiğin kişinin felsefesi değişik belki biriyle iddaya girmiştir

1|0
    0|0
    • Emin ol tek amaçları empoze etmek. Ağızlarında hakaretler. O da günah o zaman. Yazık.

• Cinci üfürükçüler cinsellik bölümüne de mi dadanmış?:) Hiç girip bakmıyorum ama normaldir. Namus bekçileri iş başında.

1|0
    1|1
    • Aynen. Orada işleri ne o zaman? Vaaz verme yeri değil burası. Herkes dinini biliyordur.

• Nefret ediyorum o cahil yobazlardan. Her boka ayet yapıstırıyorlar aynen. Var öyle sitede epey yobaz.

0|0
    0|0
    • Bitmez onlar ya amaç bilgi vermek değil ki daha farklı.

• link

Sanırım bundan bahsediyorsun. Ben hayatımda bu kadar şakirtini görmedim baksana yorumlara konuya bak hele. En iyi cevabın havasına bir bak :)

• ahahaha buna bakmamıştım ben saçma diye ama komedi :)

• Güzel tespit...Destekliyorum. katılıyorum ve yıldızlıyorum...

1|0
    1|1
  • Katılıyorum.Dinine çok bağlı ve bağnazlık sınırlarında dolaşmayan kimseler 1 defa uyarıldıktan sonra bunu yapmazlar zaten.Malesef öyle insanlar oldukça az ülkemizde.

0|0
    0|1
  • cinsellikte gezip bunu yaparlarsa sanırım cennetten huri bekliyolar :D

0|1
    0|1
  • tebrik ederim.güzel bir konuya değinmişsin.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir kere sorunu doğru bulmadım nedenine gelince...

Burada herkes kişisel yorumlarını yapıyor sonuçta kimse makale yazmıyor ve herkesin belirli bir yaşantısı var. Sen şimdi " Sorulara cevap olarak dini karıştırıp ayet yazan insanlar var. Burası islami bir site değil. Kategorileri var. " bunu dersen kusura bakma dini kişiliği baskın olup herhangi bir şekilde bağnazlık veya yobazlık yapmayan kişilerde mevcut iken ( bunlardan biri de benim ) böyle bir tabir kullanman bana ve benim gibi kişilere saygısızlıktır.Bir durumu inceleyeceksen diğer taraftan da incelemeyi öğrenmen dileğimle...Kaş yaparken göz çıkartmayalım.

1|4
    2|1
    • Güncellemeyle hallolu şimdi bağnazlar yaz soran bak arkadaş alındı :)

• Onu ne şekilde okuyan insanlar var. Neyse uzadı bayağı bu konu.

• Bence de :)

• işin içinden çıkılamayan mevzular

memleket mevzuları

siyaset vs

takım muhabbeti

din

tartışmakla kavga etmeyi birbirine karıştırınca suyu çıkıyor herşeyin

ve burası bu tarz mevzuların konuşulmaması gereken yerlerden biri bence. insanların düşüncesi, yaşantısı hoşa gitmeyebilir, sevmek ve katılmak zorunda da değil kimse

ama saygı göstermek zorunda.

başkasını eleştirenler çok mu harikalar ki.

0|0
    0|0
  • Ben sürekli söylüyorum burası din ve siyasetin tartışılacağı bir forum değil

0|0
    0|1
    • Anlamıyorlar maalesef. Ben şikayet ediyorum. Kaldırılıyor. O konuda bir problem yok. Ama bu konuşmalar bitmek bilmiyor.

• duvara söylesen de olurdu.

2|1
    0|1
  • Doğru diyon

0|0
    0|1
Yükleniyor...