Her konuda fikir sahibi olabilmek nasıl mümkün olur?

evet arkadaşlar her konuda fikir sahibi nasıl olunur?bir ortamda ben de konuşuyorum ama bazen havada kalıyor.atıyorum futbol konusunda pek bilgim yok.ben her konuda dolu konuşabilecek kadar bilgim olsun istiyorum.bu insanlar nasıl böyle oluyor ? ya da siz onlardan mısınız?

Güncellemeler:
yanlış anlaşılmasın ben okuyup araştıran bir insanım ama sadece ilgim olan konuları araştırırım.sorunum ilgim dışı olan konularda bilgisiz kalmak
bütün düşünceleri okudum herkese tek tek yorum yapamasam da herkesin fikrini aldım teşekkür ederim arkadaşlar

0|0
2|24

En İyi Erkek Görüşü

• Her konuda fikir sahibi olanlar, başka fikirlere sahip oluyor genelde. Bazen hususi karşı tarafı tetiklediğimiz oluyor; kesin yargılarını versin, duyuma ve efsanelere göre fikir beyan etsin diye. Gerçek ile karşı karşıya kalınca, kişi oldukça zorlanıyor, utanıyor ve sıkılıyor. Yani "Bilmiyorum." diyebilecek kadar erdemli bir duruş göremiyorum. Bir konu hakkında bildiğin kadarı ile düşünceni beyan edebilirsin. 3. şahsın ağzı ile "Biliyorum." diyebilmek kadar abes bir durum yoktur. Cümleleri kurarken seçici olmalıyız. Ben bildiğim konular hakkında dahi "Bildiğim kadarı ile..." diye söze başlamakta fayda olacağını düşünenlerdenim. Çok klasik olacak ama, Sokrates'in sözünü hatırlatmak isterim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• bırak kızlar sonra ay bu çok bilmiş deyip çekiliyo kaçıyooo aman amaannnn hele yeni yetme ergenler var ya güya hissederlermiş...

0|0
    0|0
    • bilginizi ulu orta alakasız yerlerde söylüyorsanız kültürünüzü basitleştirirsiniz.sizi öyle olmakla suçlamıyorum.kız arkadaşlarınızın bu tavırlarının sebebinin bundan kaynaklanmış olduğunu düşündüğümden

• etmesin oda vallahi ona göre ayarlayamam kendimi hangi tv programlarını izliyosam onu söylerim izlediğim filmleri söylerim onlar açıklıyosa banada soruluyosa bende açıklarım daha sonra bana bu damgayı yapıştırıyo kendi cahilliği bu kadar...

• noktayı koydun arkadaşım.senin fikrin budur. karşındaki insanı bilgisizliğinden ötürü istemeden de ezmek hoş bir şey olmasa gerek bu da benim fikrimdir

• Herkes herşeyi bilemez..

Zamanında felsefe temelinde tüm bilim dalları bilinmek zorundaydı.. Yani bir felsefeci aynı zamanda matematikçi-fizikçi-hekim-mühendis-zoolog gibiydi.. Sonra bakıldı ki bu iş böyle olmuyor her bilim dalı ayrılmalı.. O halde ayrılan dalların içinde kendi alanında erbabı yetişmeli..

Hatta öylesi bir hal almalı ki bir işin içinde dahi ayrı birimler bölümler olmalı ve o alanlarında erbabı oluşmalı.. Örn.. Bir doktor olmalı ama aynı zamanda bu uzmanın esas alanı kardiyoloji olmalı..

0|0
    0|0
    • Günümüzde felsefeci yok mu ? Ben prof olmak degil bilgili olmaktan bahsediyorum

• 1 tek spor dalı var mı mesela? Futboldan anlayan erkek polodan anlıyor mu nedir yani? Yüzeysel bile anlamayacağın konu olacaktır fazla kasma kendini..

• bir insandan her konu hakkında dolu dolu bilgiler söylemesini yada ayrıntılı bir biçimde aktarım yapmasını bekleyemezsin yalnız her konuda az çok doğru bilgiler ile buna genelkültür de diyebilriz ancak böyle olur genel kültür seviyesini de farklı dallarda kitaplar okuyarak gündemi takip ederek insanlarla sosyal diyalog içinde olarak geliştirilebilir bilmem anlatabildim mi.?

0|0
    0|0
  • Biraz kitap oku degisik alanlarda. İsletme, isletme muhendisligi veya endustri muhendisligi okusan da olur.

0|0
    1|0
  • bazı insanlar vardır bilmedikleri konuda 1 kaç kelime yakalayıp o konuyu sana bir alim gibi anlatır bu bahşedilen bi özelliktir :) diğer kesim ise çok okuyuor yaşa yaşıyordur bildiği alanlarda kendini gösteriyordur

0|0
    0|0
    • bende de var bir kaç kelimeyle konuşma yeteneği de bu boş konuşmak oluyor,istediğim boş konuşmak değil

• bir kaç kelime yeteneği başka aldıgın verilier analiz edip sonuçlarını değerlendirip sonuç çıkartmak başkadır o biraz daha bakış açısıyla ilgili hem bir ikincisi çok okumak her şeyi öğretmez insana

• Her insan her konuda fikir sahibi olamaz

0|0
    0|0
  • etrafımdakiler bana aynı senin dediğin gibi nasıl oluyorda herkonuda fikir sahibisin der.. ama ben bunu yapmak için extra uğraşmıyorum ancak bilgiye açım her türden bilgiyi okurum beynimin bir köşesinde saklı tutarım bu kendiliğinden olan bşy dünyanın ilk zamanlarından bu güne kadarki zamanı mesela didik didik araştırışımdır.. ve binlerce konu üzerinde çok durmuşumdur dolayısıyla her konuda buna bide mantık eklenince bir fikir çıkıyor..

0|0
    0|0
    • merakın olmadığı bir konu yok mu yani

• Uykusuzluk sebebim bu olsun yeter ki :D

• :) malesef çok şey var daha :p

• Konuya yanlış yerden bakıyorsun... Ewet insanlar konusur hemde sınır tanımadan ama bunun doğru anlatmakla bir ilgisi yoktur bilgi doğruysa güzeldir... Bence sen en güzelini yapıyorsun "Biliyorsan konus ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar"

0|0
    0|0
  • bilgi sahibi olmak istiyorsan kitap oku, ama sohbet sırasında konuşacak bişeylerim olsun diye bilgi sahibi olmak pek mantıklı değildir, bende kendimi bazen cahil hissediyorum ama hiç utanmıyorum. mesela ben üniversite okumadım sohbet sırasında bunu yüzüme vurdular, dedimki burda ne baltalar gördüm üniversite bitirmişler ama adam olamamışlar

0|0
    0|0
    • laf sokmaktan iğnelemekten hoşlanmam ben arkadaş.seninkiler hak etmiş ama

• olay sadece bu değil, çok konuşan insanlar da pek sevilmez, bildiğini konuş sessizlikten zarar görmezsin

• sessilik mizacıma ters bir durum o yüzden her konuda fikrim olsun istiyorum

• benim sorularımı takip et . 1 seneden fazla oldu üye olalı siteye.

0|0
    0|0
  • her konuda fikir sahibi olduğunu sanarlar genelde ama o konu hakkında bilgili olan birinin yanında rezil olurlar futboldanda anlaman gerekmiyor erkeklerin arasına karışıp futbol muhabbeti edecek halin yok kim kimi yenmiş bil yeter bence..

0|0
    0|0
  • bence okumak arastırmakta etkili ama yaşayıp o anı görmek daha olgunlaştırır insanı şimdi okuyorsun asıp kesiyor bide yanında olduğunu düşün ne kadar fark olur

0|0
    0|0
  • çok gezmek görmek okumak çok insan tanımak gerekiyor bunun için...

0|0
    0|0
  • çözümü biraz sosyalleş farklı farklı ortamlara gir ondan sonra hersey hakkında söyleyecek sözün olur

0|0
    0|0
  • insan her şeyi bilemez sen bildiğini uygula

hayata geçir

0|0
    0|0
  • Herkez her konuda fikir sahibi zaten,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuyor.

0|0
    0|0
  • Nasıl anlatsam bilemedim şimdi.

0|0
    0|0
  • benim gibi birisi olursan ancak...

0|0
    0|0
  • beynini gerekli şeylerle boldur

gerisi fasa fiso

0|0
    0|0
  • Tecrübe Bırazda bılgı bırıkımı...

0|0
    0|0
  • Çok okumak çok gezmek yine de her şeyi bilmek mümkün olmaz..

0|0
    0|0
  • Yaşanmışlık ve genel kültür.

0|0
    0|0
  • Tecrübe ve bol bol okuyup araştırmak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• iyi okuyucu ve dinleyici olmak önemli bir de gezmek

0|0
    0|0