Oğlumu (7) hangisine yazdırim beyler?

Selam arkadaşlar bir sorum olcaktı. Ben oğlumu dövüş sporuna yazdırcam ama karate ile kung fu arasında kaldım. Oğlum biraz cesaretsiz, konsantrasyonu bozuk ve sinirli aynı zamanda. İçinde birikmesini istemediğim ve kendini savunmasını istediğim için bu ikisinin arasında kaldım. kung fu hocası çin. Karatedeki alman. Hatta ikisine yazdırsam olurmu?

0|1
11|50

En İyi Erkek Görüşü

• Spor veya bedensel aktivite anlamında yazdırma fikrinize katılırım ancak sizin yazdığınız gerekçelerle yazdırılması çoçuğunuzdan çok size hizmet ediyor. Cesaretsiz, konsantrasyonu bozuk ve sinirli yapısı aile içinde yetiştirilme tarzı ile alakalı bir konu. Bu konuda çocuk gelişim uzmanlarının tavsiyelerine kulak vermeniz yararınıza olacaktır. Bir de savunmaya neden ihtiyaç duyuluyor onu çok merak ediyorum bende. Çocuklara öğretmemiz ve aşılamamız gereken, sevgidir, hoşgörüdür, paylaşımcılıktır. Savunma amacıyla başladığı spor dalını sinirli yapısıyla saldırı amacıyla kullanmayacağının garantisini kim verebiliyor? Bu spordan önce çocuğa dair çözülmesi gereken problemler var. Öncelikle onların halledilmesi daha sonra bu tür aktivitelerde yer alması hem çocuk, hem aile, hem toplum açısından yararlı olacaktır.

2|0
    0|0
    • Terapiye başladık bu problemlerin çözülmesi için. Ayrıca neden bana hizmet olacakmış? Ben oğlumu gayet terbiyeli yetiştirdim ve fazlasıyla merhamet sahibi bir çocuk. Dövüşü sevmez ama sinirli yinede. Sinirli olmasıda içine atmasından kaynaklanıyor. Okulda orda burada tartaklanan bir insan sonuçta. Ben her zaman onun yanında olamicam kendi başının çaresine bakabilmesi için erken yaşdan öğrenmesi gereken şeyler var.

• Yuvadan beri sessiz bir yapıya sahip oğlum. Sessiz olduğu içinde onun üstüne gidiyolar çoğunlukla. Evet bazen ani çıkışlar yapıyor olabilir ama kavgacı bir tip değil bunu annesiyim diye demiyorum bunu herkes söylüyor. Korumacı bir yanı var o ayrı. Ama kendini savunmuyo işte. Ve ben ona sürekli aynı şeyleri söylemekten bıktım çünkü içinde yok o istek. Daha dün ondan küçük bir çocuk alıp çantasını ters çevirip boşaltmış. Benimkide sadece itti. Ben devreye girmek istemiyorum fazla çünkü bende sinir var öğretmenlerinede diğer çocukların annesine babasınada rahatlıkla kafa tutarım ama bu benim oğlumun zararına.

• Anlatmak istediğim nokta bu. Biz anne babalar tabiki çocuğumuzun kılına zarar gelsin istemeyiz. Onu koruyup, kollamak isteriz istemeyide bir kenara bırakalım bu çocuğumuza karşı sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Toplumsal bir gerçeklilik durumu var bunu kabul ediyorum. Ama saldırı, savunmanın ucu bucağı yok. Bugün siz kendini savunsun diye dövüş sporu bilsin istersiniz yarın ben savunsun diye bıçaķ fırlatma, silah kullanma öğretirim. Sonra siz bu gerekliliğe göre savunma açısından çocuğa balistik yelek, zırh giydirmek zorunda kalırsınız şeklinde gelişir gider bu konu. O yüzden en güzeli böyle bir durumla nasıl iç içe kalmayacağını, kalsa bile nasıl bir savunma geliştireceğini tayin edebilmelidir. Bunu fiziksel savunma ile değil, zekasal savunma güdüleriyle çözüm üretip uygulaması en güzeli. Sizde haklısınız toplum böyle değil algısıyla. Ama ben bu algıyı yok etmezsem, siz etmeseniz, buna öncü olunamaz çocuklarımızın yaşamı bugünden çok daha zor olur.

Erkekler Ne Diyor 49

• İkisi birden fazla yorar çocuğunu. Aslında Aikijutsu'ya yazdırmanı tavsiye ederim. Tam anlamıyla teknik bir savunma ve saldırı eğitimi. Misali, günümüzde ki askerlerin ve polislerin veya özel birliklerin öğrenimi aldıkları derslerden önemli olanıdır. Silahlara karşı eğitim de veriliyor. Eğer bu dal yoksa Kickbox. Amma ve lakin sen illa benim dediklerimden birisi olsun istiyorsan eğer Kungfu'ya gitsin derim.

1|0
    0|0
    • Kararsız kaldım iyice. Yakında arabamda olmicak uzak olmaması lazım :/

• Kararsızlık için bir sebep yok bence. Usta Çin'li diyorsun. Adam kalkmış ülkesinden gelmiş oralara, bilgisini satıyor. Bence iyidir gönder sen.

• Bu yaşlarda özgüven kazanılması çok önemli çocuklar için. Eğer gerçekten uzun vadede yararlı ve ilerideki hayatında da kendini güvende hissetmesini istiyorsanız Wing Chun diye bir disiplin var onu öğrenmesi faydalı olur. Karate Kung Fu kuralları olan bir disiplin olduğu için fayda vermez ve çocuğunuz da bunu fark edecektir.

Sosyal beceriler kazanması ve kendine güvenmesi için Tiyatro ve Drama veya Müzik kursları idealdir.
    Okul hayatında başarı için ise satranç idealdir. Satranç birey olmanın ve rekabetin en büyük olduğu spordur. Tek başınızdasınızdır ve yaptığınız her hamlenin sorumluluğunu almanıza yardımcı olur. Uzun süreler bir masada oturmak ise ileride gireceği sınavlarda masada sıkılmadan ve dikkati dağılmadan düşünmesini sağlar. Satran her saniye bir sonraki hamleleri hesap etme ve gelebilecek tehditleri fark edip onlar gerçekleşmeden önlem alma becerisini geliştirir.

1|0
    0|0
    • Hmmm çok iyi cevap valla farklı bakış açısı. Teşekkürler

• Yani her biri yararlı gerçekten hele bu yaşlarda gidilen kurslar ileride çok faydalı oluyor

• 1|0
    0|0
  • kickboks

1|0
    0|0
  • Kung fu iyidir

1|0
    0|0
    • Aynen ondan şüphem yok. İkisi olmazmı? Sporun zararı yok nede olsa

• Evet onu not ettim zaten :) teşekkürler

• Rica ederim...

• Dövüş sporlarından çok takım sporlarına gitmesi daha faydalı olacaktır.

0|0
    0|0
  • Kung fu ama hangi dalı merak ettim, hangi stil acaba?

0|0
    0|0
  • İkisi birden ağır olur. Birine gitsin

1|0
    0|0
  • Karate tekvando gereksiz dövüş sanatlarıdır. Kickboksa yazdırın :)

0|0
    0|0
  • öncelikle dövüş değil savunma sporu bunlar. onlar çok eskidi artık daha komplike sporlar var aikido jijitsu gibi daha felsefi sporlar hem disiplin hemde güzel ahlak ve saygı konusunda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Karate süs sporu işine yaramaz ama baya eğlencelidir. Kung fu içinde yaş erken gibi geldi bana.

0|0
    0|0
    • 4 yaşından beri istiyo ve gitmişti bikere denemek için. Hoca beğenmişti hatta ama erteledik hep :/

• Ben de ilk okulda 3 sene karateye gittim. Enerji atmak için falan güzel ama bir faydası yok. Faydasına gerek yok derseniz güzel bir spor bence.

• kendini savunması için yazdırıyon yani annenin düşüncesine bak

0|1
    1|0
  • dövüş sporlarına yazdırman belki etki eder ama en önemlisi cesaretledirecek noktada düşüncenin gelişmesi önemlidir. irade kırılmasın şimdiden öyle yetişirse ciddi sorun olur. bide daha 7 yaşında zaten.

0|0
    0|0
  • Tekfando :D

0|0
    0|0
  • Kung fu yazdır.. Öfkesini kontrol etmeyi öğrenir cesaret toplar

0|0
    0|0
  • Ben muay thai derim. Diğerlerini geç. Ha taekwon do biraz daha hallice. illa karate, Kung fu dersen yazdırma daha iyi.

0|0
    0|0
  • funku yavru cekirge

0|0
    0|0
  • Savunma sporu aikidoyu öneririm

0|0
    0|0
  • Tay boks gitsin daha havali

0|0
    0|0
  • Kick box

0|0
    0|0
  • kareteyi sec

0|0
    0|0
  • Aklın varsa hapkido ya yazdır ;)

0|0
    0|0
  • Taekwondo olsun bence :)

0|0
    0|0
  • karate

0|0
    0|0
  • bence 7 yaşında ki bir çocuk için daha sağlıklı spor dalları seçmeniz gerekir. örneğin yüzme, basketbol, futbol, hentbol, tenis vb. bu tarzda sporlara yönlendirmeniz daha sağlıklı olur. dövüş veya savunma sporları 14 yaşından sonra düşünülebilir...

0|0
    0|0
    • Benimki kungfuya merak sardı üç senedir istiyo bunu. hem sporun erkeni yok bence :)

• ben spor yapmasın demiyorum zaten, psikolojik ve bedensel gelişimi için daha sağlıklı sporlar yapmasını tavsiye ederim, yüzme bence en ideali, hem kuvvet hem de beceri kazanması açısından ama yok siz illede dövüş veya savunma sanatı diyosanız sizin bileceğiniz iş, Mai-tai ye yollayın.

• Dövüş iyidir. Teşekkürler

• teakwando dan başka birşeyi düşünmeyin...

0|0
    0|0
  • enee abla oglunmu var
    duygulandım l*n :')))
    kondisyon ve dikkat dagınıklılıgı için pencikbol topuyla calıstırın kickboks iyidir abla :)
    DiyorumBenツ

0|0
    0|0
  • karate olsun. Ahlak ve disiplin sporudur. En azından felsefesi öyle..

0|0
    0|0
    • Aslında ikiside aynı ama karate sanki biraz daha sert

• Biz almanyadayız ve hocasının öğrencileri çoğu yerde birinci veya ikinci sıralarda.

• o zaman bilemicem.

• boks

0|0
    0|0
  • sucuk sporları kulübüne yazdır sen onu:D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 11

• İzin verirsen bende cevap veririm 😉 benim oğlum 8 yaşında 5 yaşında jimnastik yaptı önce bu sene tekvando ya başladı. Önce temeli sağlam tut sonra kendi karar verir gider öyle. Çocuğun herhangi bir spor dalına girmesinden önce jimnastik çok önemli ve iyi gelir. Tekvandoya da yollayabilirsin

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim orda aynı fikirdeyiz ama sen erken başlamışsın işte avantajın orda. Ben babasının oyalamaları yüzünden üç sene geciktim. Oğlum kungfudan yana onumu dinlesem?

• Evet malesef bizimki erken başladı hatta yüzme kursu dans kursu bunlarada gidyor yazın. Naparsan yap çok kaliteli ve titiz dövüş tekvando. burada cogu arkadas kick boks diyor ama eşim kickboks antrenörü 12 yaşında başlıcam öğretmeye diyor ama arada pratik yaparlar

• Kickbox benimki istemez. Dövüş sevmiyo çünkü ama kungfuda çok eğlendi çok sevdi

• Tekvando diyorum. Karate Kung Fu boş işler kendini savunması ve ciddi iyi bir egitim alabilmesi için tekvando daha iyi. Ama illa onlardan biri diyosan ikisine aynı anda yazdırma. İkisine aynı anda zor alışır. Kendini önce bir alanda geliştirsin. Hemde yerinde olsam ikisisinin de dövüş stilini internetten video olarak izletirdim. Hangisi ona daha güzel gelirse onu seçsin. Ama dedigim gibi en iyisi tekvando. Çinliyi Almanı boşver sen.

0|0
    0|0
  • Sinirli bir yapıya sahipse bu savunma sporlarını ileride silah gibi kullanır.
    Bence farklı bir spor dalına yönlendirin onu sakinleştirecek ve dinç tutacak bir spor dalına.

0|0
    0|0
    • Sinirli ama agresif değil. Asla boks veya agresif sporları istemiyo zaten. Dövüşmeyi sevmeyen bir tip. Sadece kendi gücünün farkına varsın ve tekniği öğrensin. Mecbur kalmadıkça bunları kullanmaz.

• Kung fu bence

1|0
    0|0
  • karate de bu yasta ki cocuklara takla atmayı oğretmekten baska bırsey yapmıyorlar. kung fu'yu bilmiyorum..

0|0
    0|0
    • Takla dedinde aklıma biri geldi :D haklısın galiba :)

• gittim ondan biliyorum, seçim sizin tabi ki :) çocuğunuza da danışın bence :)

• En Önemlisi cocugun ne istiyor

0|0
    0|0
  • kung fu bende kursuna gitmiştim cidden çok faydası oluyor :)

0|0
    0|0
  • Senden çok çocuğunun ne istediği önemli..
    Severek yapsın ki uzun süreli olsun..

0|0
    0|0
    • Tabiki öylede sadece onun aklına uyarak iş yapmak istemiyorum. O istemeseydi zaten asla yazdırmayı düşünmezdim

• Bence Kungfu'yq gönder :)

0|0
    0|0
    • Aynen. Çocuk onu istiyo zaten :)

• O zaman çocuk ne istiyorsa oraya gönder karateye gitmek istemiyorsa sende Orla göndermek istersen hiç birine gitmek istemez

• Güreşe gitsin

0|0
    0|0
  • İkide olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...