Ne zaman spor yapmalı?

spor için en uygun zaman nedir sabah akşam yemekten önce sonra ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ciddi spor yapmaktan mı bahsediyorsun yoksa sadece formda kalmak için spor yapmak mı eğer ciddi body building yapıcaksan aldığın protein karbonhidatı yağı takip etmelisin çalışmadan sonra yeteri kadar protein almalısın doğal yoldan tercihen alamıyorsan yada yeterli kadar gelmiyorsa protein tozları var o şekilde beslenmen düzgün olmalı protein için yumurta lor peyniri süt tercih edebilirsin aslında yazılacak çok şey var ciddi düşünyorsan googledan arat body forumları var bilimsel makaleler var onlardan takip edersin

• adam ne sormuşşşşşş sen ne anlatmışsın :D:D

• pardon ya ben erkek sanmışım :D

• :))

Erkekler Ne Diyor 58

• kapalı spor salonundaysa öğlen 1 den sonra uygun olur

• Sabah tok olmadan yapmak en iyisi.Akşam yapılan spor uyku kaçırır.

• sabah tan vaktinde.

• fazla erken olmadı mı :)

• Öncekileri Göster
    • çok yardımcı oldun gerçekten. 45 dakika sonra çok rahat kalkıp spor yapabilirm :)

• o halde kolay gelsin :)

• yağ yakmak için sabah aç karna 30 veya 60 dk koşu veya 60 dk hızlı tempo yürüyüş ...

• 30 yıldır yapacağım da zamanı hala kestiremiyorum.

• Öğlen iyidir.

• sabah erkenden

• Saat 15.00-18.00 orijinal biyolojik saate göre en uygun zamandır.

• canın ne zaman istiyorsa o zaman yapman lazım

• sabahın erken vakitleri

• Askerde sabah erkenden gün doğmadan gece gündür her zaman spor yaptırırlardı da en uygun ne zaman onu öğrenemedim gitti bi türlü zaten gelince sporunda diyorsun .)

• Sabahları kahvaltıdan 1 saat sonra

• akşam sporu en iyisi

• yemekten yarım saat sonra

• saba kahvaltıdan önce yapılmalı bence... alışkanlık haline getirilmeli

• Akşam 5-6 gibi başlıyorum basketbol sonra spor yani fitness .

• sabah öğle akşam yemekden sonra birer kez

• fazla oldu sanki.?

• ikindi, yatsı falan unutmamak gerek

• hıı şimdi oldu.

• sabah saat 6:30 da kahvaltı yapmadan çıkman lazım en az 30 dk koşman gerek spordan sonra ılık su ile duş ardın kahvaltı okulun var sa okuldan sonra da olabilir hafta sonları sabak eken yaparsın. ama karnın kesinlikl tok olmamalı yoksa koşamazsın

• Sabah aydınlanırken ve akşam güneş batarken.

• sabah da denedim akşamda.Hem spordan daha çok verim alman hemde günün kalanını daha dinç geçirmek açısından sabah...Kahvaltıdan 2 saat sonra yapmıştım ben çok da memnunum :)

• 5 6 gibi akşam yemeğini yiyip yemekten 1 saat geçtikten sonra spor yapmak daha rahat oluyor

• herzaman heryerde ...

• Ne yapmak istediğine bağlı bir durum bu. Yağ yakımı için sabah vakti, kas yapımı için ise akşam üstü.

• sabah kahvaltıdan önce biraz koşu biraz vücut hareketleri sadece yarım saat yeter. çünkü yemekden sonra yapmak saçmalk. yemek yicveksn sora spor yapcaksn bdaha acıkcaksn bdaha yiceksn ben ne anladm o spordan ?

• ben yemekten sonra yapıp yemek yememeyi düşünmüştüm :)

• Bosna dusnme ole bısı yıceksın spor yapcaksn yne yceksn kenedenı en fazla 1 saat ıdare edeblrsn .d

• anladım :)

• dostum akşam 5 ideal bir zamankoşu yapmakiçin .antreman uzun solukluolacaksa antremandan önce yemeğin yenmişsindiriminin yapılmış ve dışkıile atılmışolması önemli .antremana girmeden önce kan şekerini düzenleyici bir besin ve bolsuyanınaalırsan iyi olur .

• sabah khvlti yapmadan once. agir bir spor olmcak ama

• yemekten 45dk sonra falan. ama tabi iskender yiyip üstüne künefe falan yediysen 1.5 saat sonra git :D

• ya yemekten önce ya da yemekten 2 saat sonra.

• Ozaman

• en ideali hafif bi kahvaltıdan soradır..öglen yemeginden sora daha zor olur..aksam yemeginden sora spor olmaz ztn...

• kuşluk vakti

• sabah erken vakit...

• Ben sabahları 6 da baslıyorum 2 saat koşu . sonra aksam 6 da da spor salonundayım gayet iyiyim en uyugn zaman yemekten önce hatta yemek yeme sonra

• yemekten önce yapmak bana tuhaf geldi. sonra yemek yicem nasıl olcak ki.

• Öncekileri Göster
    • zayıflamak ıstıyorsan bazı şeylerden fedakarlık edeceksın yapacak bısı yok sadece sende irada yok :)

• o kadar zor durumda değilim öyle söylim. skmaya gerek yok yani.

• Ben sabah 6-7 gibi koşuya çıkıyordum. Epey güzel geliyor.

• Eskiden spor için en iyi vakitin sabah saatleri olduğu söyleniyordu ama şimdi öğlen ve öğleden biraz sonranın daha uygun olduğu söyleniyor.

• Askerde komando oldugumdan,görev ve operasyonlara çıkkmadıgımız sürece sabah ve akşam spor yapardık..

• yemekten önce sonra ?

• yemekten sonra...

• sabah 6-9 arası yağ yakımı en fazla o saatlerde gerçekleşir.

• sen yapta nasıl ne zaman oldugunun önemi yok :))

• olmaz mı :)

• olur tabide önemli olan yapmaya karar vermek.ne yapacagın değilyeterki o kaslar hergün düzenli çalışsın hiç yapmamaktan 100 kat daha iyidir.sadece ne aç ol nede tok

• anladım.

• farketmezz. önemli olan bı sabah bı akşam bi öğlen olmaması. öğlen yapıyosan hep öğlen, sabah yapıyosan hep sabah yapıcan

• mantıklı.

• spor yapmadaki amaç eğer zayıflamaksa ilgili ise akşam yemeğini hayatından çıkartacaksın 1-2 sene. sonra ne istersen yiyeilirsin yine eski hale gelmemeye özen göstererek.yada akşamları sadece 1 tane elma ye. başka hiçbir şey yeme.

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 15

• Zamanın varsa sabahları yoksa akşamları yemek yedikten 1-1,5 saat sonra ...

• Sabah bir parça karbonhidrat aldıktan sonra al 500 ml suyunu ve yürüyüşe çık... Ve yemekten önce spor sakın yapma kilo alırsın. Yemekten 1 saat sonra yapılan spor zayıflatır. Ya da kilonu kororsun zayıfsan da... Sporun en iyi zamanı bence sabah vaktidir. Neden mi? Çünkü spor insanı dinç tutar. Akşam yaparsan uykun gelmez ve sabaha yorgun kalkabilrsin. Ama sabah yaparsan gün boyu dinç bir vücut ve güçlü bir psikolojide olursun...

• Ben akşam yapmayı tercih ederim..

• kilo aldığımı hissettiğim an sanırım o zaman benim üneşim batıyor uygun bi zaman :D

• Sabah güzel bir kahvaltıdan 1 saat sonra falan. Bir de akşam 8-9 civarı. Birisi demiş akşam başlanıp vücut alıştıkça sabaha döndürülmeli.Hayır öyle değil.Profesyoneller akşam yapar asıl.

• aksam.. ben hergun aksam yuzuyorum cok faydası oluyor...

• ogle yemekten sonra

• Sabah

• sabah ve akşam yemekten önce gayet güzel oluyor

• sabah hafif kahvaltıdan yarım saat sonra

• Sabah aç karnına

• zaman zaman.

• sabah en iyisi daha dinç oluyorsun çünkü akşama tavsiye etmem günün tüm yorgunluğuyla zor olur

• mantıklı.

• Sabahları yapmak :)

• akşam yemeğinden önce ;)

Yükleniyor...