Ne zaman spor yapmalı?

spor için en uygun zaman nedir sabah akşam yemekten önce sonra ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ciddi spor yapmaktan mı bahsediyorsun yoksa sadece formda kalmak için spor yapmak mı eğer ciddi body building yapıcaksan aldığın protein karbonhidatı yağı takip etmelisin çalışmadan sonra yeteri kadar protein almalısın doğal yoldan tercihen alamıyorsan yada yeterli kadar gelmiyorsa protein tozları var o şekilde beslenmen düzgün olmalı protein için yumurta lor peyniri süt tercih edebilirsin aslında yazılacak çok şey var ciddi düşünyorsan googledan arat body forumları var bilimsel makaleler var onlardan takip edersin

• :))

• pardon ya ben erkek sanmışım :D

• adam ne sormuşşşşşş sen ne anlatmışsın :D:D

Erkekler Ne Diyor 58

• Ne yapmak istediğine bağlı bir durum bu. Yağ yakımı için sabah vakti, kas yapımı için ise akşam üstü.

• sabah 6-9 arası yağ yakımı en fazla o saatlerde gerçekleşir.

• sabahın erken vakitleri

• sabah da denedim akşamda.Hem spordan daha çok verim alman hemde günün kalanını daha dinç geçirmek açısından sabah...Kahvaltıdan 2 saat sonra yapmıştım ben çok da memnunum :)

• sabah khvlti yapmadan once. agir bir spor olmcak ama

• sen yapta nasıl ne zaman oldugunun önemi yok :))

• anladım.

• olur tabide önemli olan yapmaya karar vermek.ne yapacagın değilyeterki o kaslar hergün düzenli çalışsın hiç yapmamaktan 100 kat daha iyidir.sadece ne aç ol nede tok

• olmaz mı :)

• saba kahvaltıdan önce yapılmalı bence... alışkanlık haline getirilmeli

• dostum akşam 5 ideal bir zamankoşu yapmakiçin .antreman uzun solukluolacaksa antremandan önce yemeğin yenmişsindiriminin yapılmış ve dışkıile atılmışolması önemli .antremana girmeden önce kan şekerini düzenleyici bir besin ve bolsuyanınaalırsan iyi olur .

• farketmezz. önemli olan bı sabah bı akşam bi öğlen olmaması. öğlen yapıyosan hep öğlen, sabah yapıyosan hep sabah yapıcan

• mantıklı.

• spor yapmadaki amaç eğer zayıflamaksa ilgili ise akşam yemeğini hayatından çıkartacaksın 1-2 sene. sonra ne istersen yiyeilirsin yine eski hale gelmemeye özen göstererek.yada akşamları sadece 1 tane elma ye. başka hiçbir şey yeme.

• 30 yıldır yapacağım da zamanı hala kestiremiyorum.

• Sabah aydınlanırken ve akşam güneş batarken.

• yemekten 45dk sonra falan. ama tabi iskender yiyip üstüne künefe falan yediysen 1.5 saat sonra git :D

• Ne çok tok ne çok aç olacaksın saati önemli değil fakat spordan yarım saat sonra protein ağırlıklı beslenmeni öneririm nacizane fikrim

• yemekten yarım saat sonra

• Sabahları kahvaltıdan 1 saat sonra

• en faydalısı gece yarısı bilinçsizce yapılanmış, bunun için uyurgezer olman lazım.

• sabah aç karnına

• Saat 15.00-18.00 orijinal biyolojik saate göre en uygun zamandır.

• Benım spor hocamın dedıgıne göre aksam yapmak daha ıyı cunku aksam spor yapınca baya ter atıyoruz kılo kaybedıyoruz spordan sonrada asla yemek yemeyıp dırek öyle yatarsak sabah kılo kaybetms oluyoruz yagları erıtıyoruz daha saglıklı

• anladım teşekkür ederim.

• ya yemekten önce ya da yemekten 2 saat sonra.

• canın ne zaman istiyorsa o zaman yapman lazım

• Ozaman

• hocanın yalancısıyım yemekten en az iki saat sonra olmalı ama aç da olmamalısın dedi

• en ideali hafif bi kahvaltıdan soradır..öglen yemeginden sora daha zor olur..aksam yemeginden sora spor olmaz ztn...

• yağ yakmak için sabah aç karna 30 veya 60 dk koşu veya 60 dk hızlı tempo yürüyüş ...

• Sabah uyandığında en sağlıklısı yemekten önce :)

• İşte .

• herzaman heryerde ...

• sabah öğle akşam yemekden sonra birer kez

• hıı şimdi oldu.

• ikindi, yatsı falan unutmamak gerek

• fazla oldu sanki.?

• sabah sporu..

• Askerde sabah erkenden gün doğmadan gece gündür her zaman spor yaptırırlardı da en uygun ne zaman onu öğrenemedim gitti bi türlü zaten gelince sporunda diyorsun .)

• kuşluk vakti

• sabah saat 6:30 da kahvaltı yapmadan çıkman lazım en az 30 dk koşman gerek spordan sonra ılık su ile duş ardın kahvaltı okulun var sa okuldan sonra da olabilir hafta sonları sabak eken yaparsın. ama karnın kesinlikl tok olmamalı yoksa koşamazsın

• akşam tam acıkmadn.

• başlangıç için akşam yapmalısın, vucudun spora alışınca sabaha dönmelisin

• sabah erkenden

• AKŞAM YEMEĞİNDEN 2 SAAT SONRA

• sabah 5,30 6 gibi en iyi spor saati denebilr aksam 8 den sonra

• inşallah iyi bir şekilde bitirirsin iyi geceler

• evet engeller oluyo benm de okulm var mümkün değil o.

• bende her zaman yapamıyorum ama biraz sıkıntılarım var onlar düzgün olsaydı bu dediğimi her sabah yapabilirdim

• Öncekileri Göster
  • sabah erken vucudun bu saatde daha fazla yag yakdıgı bılımsel olarak kanıtlanmıstır

• sabah erkenden aç karnına

ya da akşamüstü yemekten 1 & 2 saat sonra

• sabah erken vakit...

• kapalı spor salonundaysa öğlen 1 den sonra uygun olur

• kahvaltıdan 2.5 saat sonra

• sabah yapmak aslında en güzeli ama çalıştığım için bu zor çünkü uykumu da almam gerekiyor o yüzden akşam yapıyorum ama vaktin bolsa yapabilirsin sabah

• 5 6 gibi akşam yemeğini yiyip yemekten 1 saat geçtikten sonra spor yapmak daha rahat oluyor

• sabah tan vaktinde.

• o halde kolay gelsin :)

• çok yardımcı oldun gerçekten. 45 dakika sonra çok rahat kalkıp spor yapabilirm :)

• olabilir o zaman tan vaktinden 45 dakika sonra :)

• Öncekileri Göster
  • akşam yemek sonrası

• Ben sabah 6-7 gibi koşuya çıkıyordum. Epey güzel geliyor.

• akşam sporu en iyisi

• Sabah tok olmadan yapmak en iyisi.Akşam yapılan spor uyku kaçırır.

• Sabah aç karnına yapılan spor en verimlisidir. bilindiği üzere en önemli öğün sabah kahvaltısıdır. aç karnına yapılan sporda verilen enerji sonucunda açlık hissi fazlasıyla artar. ve adeta güzel bir kahvaltı sebebi haline dönüşür. birde akşam yemeğinden sonra şöyle hafif bir spor yapabilme imkanı olursa tatlının üzerinde kaymak gibi durur. sağlıklı günler dilerim.

• teşekkür ederim.

• Akşam 5-6 gibi başlıyorum basketbol sonra spor yani fitness .

• sabah kahvaltıdan önce biraz koşu biraz vücut hareketleri sadece yarım saat yeter. çünkü yemekden sonra yapmak saçmalk. yemek yicveksn sora spor yapcaksn bdaha acıkcaksn bdaha yiceksn ben ne anladm o spordan ?

• anladım :)

• Bosna dusnme ole bısı yıceksın spor yapcaksn yne yceksn kenedenı en fazla 1 saat ıdare edeblrsn .d

• ben yemekten sonra yapıp yemek yememeyi düşünmüştüm :)

• Öğlen iyidir.

• Eskiden spor için en iyi vakitin sabah saatleri olduğu söyleniyordu ama şimdi öğlen ve öğleden biraz sonranın daha uygun olduğu söyleniyor.

• Ben sabahları 6 da baslıyorum 2 saat koşu . sonra aksam 6 da da spor salonundayım gayet iyiyim en uyugn zaman yemekten önce hatta yemek yeme sonra

• o kadar zor durumda değilim öyle söylim. skmaya gerek yok yani.

• zayıflamak ıstıyorsan bazı şeylerden fedakarlık edeceksın yapacak bısı yok sadece sende irada yok :)

• çok erken...

• Öncekileri Göster
  • Askerde komando oldugumdan,görev ve operasyonlara çıkkmadıgımız sürece sabah ve akşam spor yapardık..

• yemekten sonra...

• yemekten önce sonra ?

Kızlar Ne Diyor 15

• kilo aldığımı hissettiğim an sanırım o zaman benim üneşim batıyor uygun bi zaman :D

• Sabah aç karnına

• akşam yemeğinden önce ;)

• aksam.. ben hergun aksam yuzuyorum cok faydası oluyor...

• Ben akşam yapmayı tercih ederim..

• Sabah bir parça karbonhidrat aldıktan sonra al 500 ml suyunu ve yürüyüşe çık... Ve yemekten önce spor sakın yapma kilo alırsın. Yemekten 1 saat sonra yapılan spor zayıflatır. Ya da kilonu kororsun zayıfsan da... Sporun en iyi zamanı bence sabah vaktidir. Neden mi? Çünkü spor insanı dinç tutar. Akşam yaparsan uykun gelmez ve sabaha yorgun kalkabilrsin. Ama sabah yaparsan gün boyu dinç bir vücut ve güçlü bir psikolojide olursun...

• Sabah güzel bir kahvaltıdan 1 saat sonra falan. Bir de akşam 8-9 civarı. Birisi demiş akşam başlanıp vücut alıştıkça sabaha döndürülmeli.Hayır öyle değil.Profesyoneller akşam yapar asıl.

• Sabahları yapmak :)

• zaman zaman.

• sabah ve akşam yemekten önce gayet güzel oluyor

• Zamanın varsa sabahları yoksa akşamları yemek yedikten 1-1,5 saat sonra ...

• sabah en iyisi daha dinç oluyorsun çünkü akşama tavsiye etmem günün tüm yorgunluğuyla zor olur

• mantıklı.

• ogle yemekten sonra

• sabah hafif kahvaltıdan yarım saat sonra

• Sabah

Yükleniyor...