Burçlara bu kadar bağlılığın sebebi nedir?

Burçlara inananlara saygı duyuyorum açıkçası ben çok saçma bulsam da.Ama merak ettiğim KS'ye soru olarak hergün 2-3 burçla ilgili soru gelmekte.

Sizce insanlar burç uyumlarına göre mi evlenmeli yada gününü günlük burç yorumuna göre mi yaşamalı?Allah'ın yazdığı kader bile insanın iradesine göre şekillenirken burçlara dayanarak hayatı belirlemek ne kadar mantıklı?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bu aslında bir ilimdir. Günümüzde gazete sayfalarına, üç beş tanınmış hokkabaza kalmış bu ortam. Ben bu işin ciddi olanı hakkında konuşacağım. İşin içinde çok uzun bir mazi, çok ciddi çalışmalar var. Mesela burcunuzu yazıyorlar gazetede, tamamen bu ilme hakarettir işte. Bir kişinin burcu doğduğu günle, saatle ve yerle alakalıdır. İşin içine o anki bütün gezegen ve takım yıldızlar girer. Burçlar bu yönüyle engin bir deniz gibidir. Aynı gün aynı yerde doğmuş iki insanın burç yorumu bile aynı olmaz. Bu iş bir denklemler işidir. Dünya çapında çok farklı varyasyonları da vardır. Buna gerçekten vakıf tek bir insan bile tanımıyorum. Evet uzman diye nitelendirilebilecek yaklaşık 10-15 yılını araştırma ve çalışmalara adamış insanlar tanıdım ve onlar bile bu konuda mütevazidir. Bizler hala çaylağız derler. Neden? Çünkü kişinin doğduğu anda işlenebilir evrenin, bugün ve yarınki ve on yıl sonraki konumları, etkileşimleri ele alınarak, bunun o insanın matematiksel denklemine uyarlama işidir. Olay tamamen kriptolojidir. Evrenin sonsuz denklemler tasarımını çözmeye çalışmaktır. Bu sadece yıldızları değil, sayıları, elementleri, enerji tiplerini, titreşimleri, maddeyi de kapsar. Bunlar bir bütündür. Burçlar bu bütünün sadece bir koludur ve tek başına asla değerlendirilemez. Bu sayısız kollar içinden ilginç bir örnek olarak akupunktur da vardır ki bildiğiniz gibi artık üniversitelerde bile akupunktur ciddiyetle ele alınır. Bu kolların bazıları sulandırılmış, bazıları hala gizli kalmış, bazıları da saygın bilim makalelerine konu olmuştur. Bütün bunları anlatmamın sebebi, aslında burçlara derya dememize rağmen, burç konusu ana deryanın bir nehir koludur. Bu kadar ciddi bir olayın gazetelere, medyatik maymunlara kalması da üzücüdür. Bu konunun derinliğini atalarımız da biliyordu ve padişahlar dahi bu tür danışmanların yetiştirilmesini emrediyordu ve medreselerde bu işin ilimsel yönü araştırılıyordu. Bu sadece bizim değil Dünyadaki neredeyse bütün toplumların ilgilendiği bir konuydu. Zira dediğim gibi gizli ilimlerin sadece bir koluydu. Osmanlı arşivlerindeki çok fantastik araştırma fermanları (emirleri), diğer hükümdarlarla olan gizli yazışmaları, gizli ilimlerin bazı tarikatlar aracılığıyla başka ülkelerin tarikatlarıyla karşılaştırmaları gibi çok bilinmeyen şeyler vardı. Bu tarikat bağlantılarının hala bir çoğu gizli tutulmaktadır. Hem siyasi hem de bizim bilmediğimiz nedenlerden. Sadece ipuçları ve bir kaç belge vardır insanların görebildiği. Ruslarla yaptığımız savaşlardan tutun, ikinci dünya savaşı raporlarına kadar bu ilginç bağlantılar hep vardı ve dediğim gibi halk sadece bu işlerin ve bağlantıların sulandırılmışını veya yüzeyselini görebildi.Bu kapsamda soruyu yanıtlarsak,size kiminle evlenmeniz gerektiğini söyleyecek ilimler vardır AMA bu ilim sahipleri yoktur. Varsa da nerededir nasıl ulaşılır bilinmiyor en azından.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hayatlarnı belirlemiolar sdce bazen insanlar somut şeylere ihtiyaç duyarlar bazı davranışlara anlam veremedklernde dolayısıyla bunlar normal o yüzden

0|0
    0|0
  • Burçlar uydurmadır.İnsanlara gerçek hayatta başına gelenlere kılıf uydurmak için vardır.

0|0
    1|0
  • Vefa olabılır mı:D

1|0
    0|0
  • Burclara inaniyorum ve iliskilerimi de bu yonde kontrol ediyorumTanistigim insanlarin burcunu sorarim ilk ve simdiye kadar hic yaniltmadilar beni.Ozellikle de hoslandigim biri varsa mutlaka burcuna bakip ipuclarini alirim ve devreye sokarim.Bu yolla elde edemedigim kimse yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ulan burcu hala falla falan karıştıyorsunuz. burç bir mana karakter analizi gibi. 3 kişi tanıyorum başak burcundan; az veya çok kendimden bir parça görebiliyorum onlarda. burç yorumu diye bişey yok uydurma.. burcu sadece benzer özellikleri taşıyan insanları belirleme bilimi gibi düşünün, eski ilim adamlarının kitaplarına bakabilirsiniz. Mağrifetname gibi.

0|0
    0|0
  • Burçlara inanıyorum. Fakat hayatımı şekillendirirken takmıyorum.

1|0
    0|0
  • Yemişim burcun bilimini. 4 ışık yılı uzaklıkta ki yıldızın ne yer çekimi nede manyetik olarak hiç bir etkisi olmaz Dünya' ya. Bu kadar kalın kafalı insan var Dünya' da. Bilim bunun neresinde ule!?

0|0
    0|0
  • Burç benim babam :(

0|0
    1|0
  • Yüzde %60 lık cehalet .d.d

0|0
    1|0
  • burclara kısmen ınanıyorum ama hayatıma etki ediyor mu hayır.

0|0
    0|0
  • Mantık mı? Sence düşünen bir varlık olsalar, bu saçma şeylere inanırlar mıydı?

0|0
    1|0
Yükleniyor...