Merak ediyorum kusura bakmayın...

Canım sıkkın, şu KS ye girdim ve buradaki sorulara göz gezdirdim. Duyarsızlaşıyoruz ! Bu gün 6 asker, 8 polisimiz daha gözlerini yumdu. Hanginiz bir an düşünüp bi fatiha bari göndereyim dediniz ? Yahut "Yetti Artık" demediniz mi ? 14 tane eve ateş düştü. Hiç düşündünüz mü ? Allah yardımcıları olsun dedniz mi ? Alevisi, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi yok Kardeşim 20 yaşında gencecik 14 can gitti bu gün Yetmedi mi ?

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• başımızdakiler birsey yapmıyor ki, keske biz birseyler yasabilsek...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bunu bize değil, başımızdakilere sor. Yapabilir misin? Bu kadar cesur olabilir misin? Olamazsın. Olanlar ya hapishanede, ya da mezardalar. Buradan böyle ötmek çok kolay. Bende yazarım sayfalarca isyan yazısı.. Herkesin vicdanı içinde, fatihasını da isteyen gönderir istemeyen göndermez, bu kimseyi ilgilendirmez. Duyarlılık buradan olmuyor. Yazdığın soruda bile kendini gizlemişsin gelmiş bize artistleniyorsun. Duamızı da, bedduamızı da kime, ne zaman edeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bizi böyle sessiz haykırmaya mahkum edenlere git konuş.

1|0
    0|0
    • Ben oturup millet sevgilisini anlatsın da yorum yapayım diye beklemiyorum. Konu ne olursa olsun fikrim neyse paylaşıyorum. Senin sorma biçimin farklı, hatta saçma. Aslında hissettiklerimiz aynı, bende en az senin kadar üzülüyorum şehit haberlerini görünce ama elden bir şey gelmiyor, tek yapabildiğimiz işte böyle birbirimizi yemek.. Neyse pek uzatmaya gerek yok. Allah'ım herkese sabır versin, başta ailelerine..

• Amin. Soruyu biraz suçlar gibi sorduğumun farkındayım. İllaki herkesin yaşadığını düşündüğünü bilemem. Lakin senin verdiğin cevapta kusura bakma ama anlayıştan uzak. Bilmeden atıp tutmak herkes için kolay. Dediğim gibi yerime koy kendini anlarsın...Allah'a emanet.

• insanlar artık bu fikre alıştrıldı dha kötü nolucak merak ediorum.

0|0
    0|0
  • bir sen dedin burda facebookta sosyal paylaşım sitelerinde bunları paylaşmak duyarlılık olmuyor paylaşmamakta duyarsızlık bu şekilde olmaz yani

0|0
    0|0
    • Haklı olabilirsin. Fakat fenerin macının, birinin fondoteninin, rimelinin burada vaktini alıpta onlara cevap yetiştirirken. O kadar şey paylasırken birbirimizle bunun sıradanlaşmasına göz yumamadım

• bu şekilde olmamalı haklısın. ama napim bir an dolup taşıyosun döklüyo ağzından...

• olabilir tabi

• Çok haklısın amaa peki sen neden kendini gizleyerek yazdın ki bunları? gayet cesurca yazılabilcek şeyler halbuki..Türk vatandaşı olarak ayıp şeyler yazmamışsın ki kendini gizliyorsun? utanırcasına!

0|0
    0|0
    • link Utanmak değil.

• Öyle diyelim.=) Teşekkür Ederim. İyi geceler...

• size de ;)

• Duyarsızlaşmadı toplum duyarsızlaştırıldı artık her zıkkıma alışır oldu toplum..Fatıha okumadıklarnı nerden bılıyorsun ayrıca cok kesın hukumler vermişsin..

0|1
    0|0
    • Her insanın bir eşref ssaati vardır. Sanırım onlardan birindeyim ?

• Yeter deyince bitmiyor sekerim teror. Ona bakilirsa surekli kiniyoruz televizyonlarda teroru. Bitseydi o zaman biterdi.

0|0
    0|0
    • Onların bıçağı anca kemiğe dayanıp dayanıp duruyor. Bi b*k yapacakları da yok...

• He iste bende oyle diyorum

• Bir şehit daha istiyorum. Babası bakan ya da milletvekili olan. İşte o zaman sağ olsun bakalım vatan

0|1
    1|0
  • "Yeter" desek ne fark edecek ?

0|0
    0|0
  • Alışıldı artık maalesef.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• insanlara şöyle çemkirmekten vazgeçin bi ya.

bu terör olayları tamamen siyasi kararlar neticesinde hortluyor ya da sönüyor. şuanda da olan tam anlamıyla bu. bu hainleri meclise sokmakla hata yaptılar sonra da devamı geldi zaten.

sonuç olarak sesini ks'de değil sandıkta duyurmak önemli.

1|0
    0|0
    • Oradada duyuracam illaki. Lakin hatırlamak hatırlatmak gerek. Bir an o ailelerin yerine koy kendini ya ! İnsanlara çemkirmek değil bu. Herkes dolar ve içindekini kusacak bir yer arar...

• Yapmadımmı sanıyosun güzel kardeşim ! ama biraz önce ksde sorulan soruları görünce doldum taştım bir an...

• ohoo buraya bakarsan normal bi günde de patlarsın hiç merak etme. ipini koparan soru soruyor. bazen soru sormak 5-10 lira gibi ücretlendirilmeli mi acaba diye düşünmüyor değilim

• ciğerimiz yanıyor ama elimizden gelen birşey yok.hangisine ağlayalım 20 yaşında umutları yok olan gencecik adamamı,evladııııım diyen anayamı,vatan sağolsun diyen babayamı :((

0|1
    0|0
  • Birincis,i müslüman olduğumuzu nerden çıkardın ?

İkincisi, vicdani reddin düzenlenmesi görünüşünü savunuyorum.

Üçüncüsü, ben o durumda olsam kafamı kayanın altından gıdım oynatmazdım.Çünkü benim canım 20 kuruşluk bir mermi kadar ucuz değil.

Dördüncüsü, sen onlarınki ucuz mu diyorsun yani, diye soracaksın.Ancak herkes kendi canından sorumludur.Gidip onları koruyacak değilim.

Beşincisi, daha fazla şehidin verilmesi haberini sabırsızlıkla bekliyorum.Çünkü olacak olan o.İnsanlar belki bir gün akıllanır.

0|0
    0|0
  • elden ne gelirki kardes ben askerdeyken cok dua ettim bi pkklı grup cıksada su elımızdeki g3ü kafalarına sksak gebertebildigimz kadarını gebertebilsek die ama olmadı nöbet sırasında hep beklıyorduk halbuki.. Allah tüm askerlerimizi korusun amin.

0|0
    0|0
  • %58 lik kısım vicdan azabı duymalı bence

0|0
    0|0
  • Şehit haberinin olmadığı gün toplu okuyacam. O gün olursa.

0|0
    0|0
Yükleniyor...