Futbolda hakemler hata yapamaz mı?

futbolda hakemler hata yapamaz mı?

0|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

• Elbette hata yapabilirler. Fakat ben bir maçı hakemin yönetmesinden yana değilim teknoloji ilerliyor neden bir robot veya otomatik karar veren bir teknoloji çıkmıyor?
    Mesela az önce maç izledim Liverpool ile Tottenham maçını Liverpool'lu oyuncu tiyatro yaptı Tottenham haksız yere gol yedi. Burada maçın gidişatı değişiyor. Hatta şampiyonlar ligine bile örnek verebiliriz. Zamanında Chelsea ve Barcelona maçında Chelsea'nin golü sayılmadı üstelik 1-2 penaltıları da verilmedi. Fakat o maç Chelsea'nin hakkıydı şimdi hakem hatası ve hataları ile bir takımın hakkı yeniliyor onca emek boşa gidiyor. Şöyle diyebiliriz. Eğer hakemin o maçta hataları olmasaydı Chelsea finaldeydi ve bir önce ki sene olduğu gibi gene Chelsea vs Manchester United finali görecektik. Belki bu sayede Chelsea kupayı alacaktı veya Manchester united alacaktı ve 2 sene üst üste Şampiyonlar Ligi klasmanında bu kupayı kazanan ilk takım olabilirdi. Yani şu var Barcelona haksız yere 2009 da finale kaldı ve o finale kalamasalardı diğer kupaları da alamayacaklardı. Yani burada Chelsea veya Manchester United ikisinden birinin hakları yendi.

Şu kuralda eklenebilir mesela oyuncuların hakeme itiraz ettiği pozisyon kamera tarafından bakılsın yani zaten foul vs. yoksa ya da ofsayttan gol attı diyorlarsa kameradan gözükecektir ve karar ona göre verilir evet maçı soğutur ancak doğru karar verilir. Ben şu takım bu takım kazansın demiyorum temiz bir futbol görmek istiyorum kazanan hakkıyla kazansın çok sinir oluyorum tiyatro yapan futbolculara, hakemi satın alan takımlara.

0|0
    0|0
    • futbola teknoloji girerse işler karışır

• Bence karışmaz. Ben şahsen temiz bir futbol isterim. Nasıl desem makineler olsun %100 doğru karar veren. ya da şu uygulama gelmeli mesela oyuncu kendini yere attı ama defans foul yapmadı bu durumda hem defans kırmızı kart yiyor hemde rakip penaltı kazanıyor bunlar tamamen haksızlıktır hiledir. Bu pozisyona itiraz edilince kameradan kontrol edilsin ve penaltı olup olmadığına kameradan izleyenler karar vererek hakeme bildirsin. Böylelikle haksızlığın önüne geçilmiş olur. Evet oyunu öldürür ancak unutmayalım yarın öbür gün senin takımında aynı durumu yaşayabilir. 1 yanlış karar senin 1 senelik emeğini boşa çıkartabilir.

• yapmazlar

Kızlar Ne Diyor 6

• Hata insan için tabiki yapabilirler ama insan hatayı tecrübe edinir tekrarını yapmamak için çaba sarfeder hakemlerde bu tavır yok. Yanlış olan hata değil, hata yapmamak için çaba sarf etmemeleri

0|0
    0|0
    • her zaman devam edecek hatalar engel olamazsın

• hakemlere laf eden kepçük agızlı ınsanlar kendılerine baksınlar 😯😯😯😯😯😯😯😮😮😮😮😮😮

0|1
    0|0
  • Parayi verene maç veriyorlar hata mi bu?

0|0
    0|0
    • hepsine eleştiri var ama

• Hepsine değil genelleme yapılıyor çünkü hakkıyla adam gibi maç yöneten hakem çok az kaldı.

• Yapmaz mı tabi yaparlar

0|0
    0|0
    • neden en çok onlar eleştiriliyor

• Ok sen empati kurmaya devam moruk

• sende kursan anlardın demek istediğimi

• Fenerbahçe söz konusu olunca hakemler hata değil yanlış karar bile verebilir.

0|0
    0|0
  • Peygamber değiller ya yaparlar :D

0|0
    0|0
    • en çok hakemler eleştiriliyor ama

• doğru oldukları için:D

Erkekler Ne Diyor 15

• ya kardeşim bir olur iki olur eğer ha bire hata yapacaksa neden hakem oldun o zaman demezler mi adama. ayrıca sıkıntı hata yapmaları değil verdikleri kararlarda kasıt aranması. misal son bjk-gs maçında ki hakem demeye şahit gereken elemanın verdiği kararlar.

0|0
    0|0
    • hakem hata yapabilir onlar robot değil kardeşim hata yapmayan hakem var mı

• baskı varsa çıksın baskı var desin istifa ederim desin baskı var diye o kadar senedir beşiktaş'ın hakkı yeniyor ne yapalım baskı var mı diyelim.

• her baskı yiyen istifa etse ülkede hakem kalmaz :)

• Haaaydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

https://www.youtube.com/watch?v=19taT8MQGK8

0|0
    0|0
  • futbolcu hata yapabiliyorsa hakem de yapabilir tabiki.
    yeter ki kasıt olmasın..

0|0
    0|0
    • ama her maçta hakemler konuşuluyor

• Yapar kardeşim kendi adıma konuşayım 3 defa cezaya düştüm :)

0|0
    0|0
  • yapamazlar bu ülkede kabul etmıyorum..

0|0
    0|0
  • bir gerçekten hata var? bide yuh l. n bu hata nasıl yapılır denilenler var? bunun ayrımını iyi yapmak lazım.. yoksa herkes hata yapar :)

0|0
    0|0
    • en çok onlar eleştiri yağmuruna tutuluyor ama

• hayır artık futbol diye bişi kalmadı... futbolun adı endüstriyel pazarlamaya döndü :)

• haydaaaaaaaaaaaaa :)

• yaparlar ama ne kadar az yaparlarsa o kadar ıyı olur. cunku yanlıs bı karar macın seyrını degıstırebılır

0|0
    0|0
    • en çok onlar eleştiriliyorlar

• avrupayla bızı mı kıyaslıyosun. adamlarda 2-3 tane futbol programı var. adam gıbı ıslerını yapıyolar. bızde tonla program var. bıde o kadar sacma konusuyolarkı konusacak bıse bulamayınca da hakeme asırı sekılde yuklenıyolar. eee sonra ızleyıcıde gaza gelıyo o da hakeme yuklenıyo. kısacası bahcıvan ascıya ascı temızlıkcıye temızlıkcı sana sonra hepsı sana hesabı :D

• hakemlere acıyorum yazık

• Yapabilir, ancak Türkiye'de yapamaz. Yasakmış herhalde. İnsan değillermiş çünkü robotlarmış.

0|0
    0|0
  • Hata yapar her insan hata yapar da kasti olarak yanlis karar vermek koyuyo bize

0|0
    0|0
    • hakemler niye kasti düşünsün

• O elstirenlerin bir kismi kaybeden takimlarin bahane bulmak amaciylabyaptigi haksiz elestiriler olabilir ama buyuk bir cogunlu oyle degil

• anladı

• Hakem insan değilmi

0|1
    0|0
  • Yapar sık-sık yapıyorlar Fener maçı ize bir :)

0|0
    0|0
  • Yapar. Bilmiyomusun olm cok cahilsin bdjmflgş ironiye gel

0|0
    0|1
  • Yapan cok

0|0
    0|0
    • her maçta hakemlerin konuşulmasından sıkıldım

• hatasız kul olmaz birader.

0|0
    0|0
    • nden peki en çok eleştiri onlara

• Yaparlar elbet de 1 metre ofsaytı görmemek de becerisizliktir biizm ligimizde olduğu gibi :D

0|0
    0|0
    • beceriksizlik ayrı hata ayrı

• Valla bir hakem senede 2-3 kere hata yapabilir eyvallah. Ama bizim ligimizde her maçta illa ki bariz bir hakem hatası oluyor. Hata olur ama benim tribünden gördüğümü 5 tane hakem saha içinde göremiyosa sonuna kadar eleştirilmeli

• peki

Yükleniyor...