Dedikodunun çok ağır bir cezası olduğunu biliyor muyuz ? Günün Hadis-i Şerifi

Sanıyorum bir çoğumuzun farkında olarak ya da olmayarak yaptığı şeylerden biri de dedikodudur. Peki bunun çok ağır bir ceza olduğunu biliyor muyuz ? Genelde 3-5 kişi bir araya gelince gıybet kaçınılmaz olur . O yüzden vasıflı kişilerle bir araya gelmelidir.

Gıybetten sakının; çünkü gıybet zinadan daha şiddetlidir. Kişi zina edip tevbe eder de, [bir daha yapmazsa], Allahü teâlâ onun tevbesini kabul eder. Gıybet edilen, gıybet edeni affetmedikçe, affolmaz.

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Elmalılı/ Hucurat suresi 12. ayet

1|2
    0|1
  • Orası öyle de dedikodu yapmayan insan çok çok az bence

0|1
    1|1
    • Yapanları uyarır geçeriz. Biz kişisel olarak yapmazsak üzerimize düşeni yapmış oluruz. Gerisi bizi ilgilendirmez değil mi?

• şimdi bn bzm kızlarla toplandğmda dedikodu yapmıcam da belgeselde gördüüm su aygırını mı konuşcam?

0|1
    0|2
  • hatırlatma için teşekkürler

0|0
    0|1
  • evet sonuçta o kişinin günahını alıyosun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• 2|1
    3|2
  • Biliyorum,yapan olduğu zaman da ya oradan uzaklaşıyorum yada konuyu değiştiriyorum. Annem bile yapsa odadan dışarı çıkarım yada terslerim hiç sevmem. Şu şöyle yapmış bu böyle yapmış herşeyden önce kişilikle alakalı bir durum

0|0
    0|0
  • En azından çaba gösterip mümkün olduğunca insanları çekiştirmekten uzak kalmamız gerek.

"Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler kişileri konuşur." (Hyman G. Ricover)

0|0
    0|0
  • Doğru birşeyde değil zaten

0|1
    0|0
  • Lan kim attı bu eğlenceli şakirdi :(((((((88888888888888888888888888888888

0|1
    0|0
Yükleniyor...