İyi Defans nasıl olurum?

İyi bir defans olmak için ne yapmam gerek yardım ederseniz sevinirim.

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• kademe bilgini geliştir.
    mevkinin gerektirdiği tüm durumlara hakim ol.
    Hava topu, yerden ilk müdahale ve adam adama oynamanı geliştir.
    Zamanlama ve ani pres özelliklerini geliştir.
    Defans hattı ile iyi diyaloglar kur.
    Blok defans nasıl yapılır iyi öğren.
    Ters ayak geliştir. Bu senin ters kademe almanı geliştirecektir.
    Topu oyuna iyi sokmak için bir alana kukalar dik ve oralara doğru pas at. Bunu sadece kısa değil uzun mesafelere de koy. Ters yöne çalış uzun çıkışlar için uzun paslar at.
    Maçlarda çok süre alıp sürekli oynamaya çalış kardeşim. Allah yolunu açık etsin.

0|1
    0|0
    • ayrıca kas yapacağım diye ağırlık çok fazla çalışma hantallaştırır. Jimnastik yap. Esneklik ve atletiklik kazanırsın

Kızlar Ne Diyor 1

• çoğunlukla 1,80in altındaki kişilere uygun değil boyunun uzun olması gerek, üst vücudunun kas yapısı iyi olmalı vücudunu geçersek diğer özellikleri açısından pas kabiliyetini geliştirmelisin, hava toplarına hakim olmalısın, pozisyonun gidişine kapılıp yerini kaybetmemelisin, iyi bir stoperin görevi rakip forvetleri korumak olduğu için maç boyunca hırsını koruman lazım. gerektiğinde uzun toplarla kontra atak yaratabilmelisin.

0|2
    1|2
    • O. o wow wow wow :D acıklamış :D bize laf düşmez ama vucud kası pek önemli diyil

• Valla tebrik ederim hemcinslerimden cok daha iyi cevap vermissin besyolusun galiba takdir ettim

Erkekler Ne Diyor 9

• Bundan anlatarak ne kadar faydali bende stoper oynarim iyi stoperimdir rakibe gore oynicaksin oncelik bu tanimiyosan mac icinde cozerain zaten bazen ole adamlar vardirki bir an yanindan ayrilmaya gelmez vs vs :)

0|0
    0|0
  • Atik ve çevik olmak gerek. Ben mesela hayatım boyunca hep defans oynadım. Çok hızlı yer değiştirebilmek gerek ve kandırıcı ayak oyunlarına kanmamak gerek. rakibe yapış.

0|0
    0|0
  • Kademe yapmasini iyi bilmelisin. Rakiplerin arkasina saklanip aradan cikip paslari kesmen gerekir. boyunun uzun olmasi avantajdir. Orta acacak futbolcunun onunu kesip her orta acma ataginda ayaginla onunu kesmelisin. Korner cizgisine cok yaklasinca haliyle gucun azalır. Sende artik futbolcunun ayagina dogru kaymalisin. Daha cok topa odaklan yoksa takimi kurtaracam derken penalti yapma :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kuvvetli ve dengeli olmasin boyun o bolge icin cok uzun degil o yuzden bacaklarini kuvvetlendirirsen hizlanmani arttirirsin sezgin veya pozisyon bilgin iyi olmali her an oyunda olmalisin takim arkadaslarinin ve rakiplerinij yerine dikkat ederk oynarsin yani oyun gorusun gelisirse hizli seri toplar oynarsin bu da sana rahatlik ozguven verir fakat oyun kurmakta problemin varsa uzun top calis

0|0
    0|0
  • stoper mi bek mi o da önemli tabi :))

0|0
    0|0
    • hayırlısı olsu abi

• aynen öyle..

• ben defansıf orta saha oynuyorum kardeşim konyanın alt takımlarının birindede oynadım baba mesleginden pek kalamadım takımda kardeş ilk olarak ayagını saglam basman gerekiyo en önemlisi o bide top kimin ayagındaysa onun kafasında gibi düşün nereye bakıyo bak ne yapalır bak zaten ilk 10 dk oyun stilini mutlaka anlarsın sonrası paslarını filan kesersin 1-2 de önemli pozisyonda müdahale ettinmi :) KRALSIN be abi :)

0|0
    0|0
  • İyi bir defans olabilmen için iyi bir kasap olmalısın aynı zamanda.

0|0
    0|0
  • Pozisyon almayi bil kademe hatasi yapma hava topu geçirme konsantreni asla kaybetme ama modern futbolda defanssan topu oyuna iyi sokmalisin yoksa on plana cikmazsin

0|0
    0|0
  • Topa odaklan forvet karsina geliyorsa geri cekil gecit verme baktin gecme uzere cekme tak (kay) ve tank gibi olman lazim tank

0|0
    0|0
Yükleniyor...