Yargıtay nikahsız yaşamakla fuhuş aynı şey demiş, sizin fikirleriniz neler?

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, nikahsız birlikte yaşayan www.rthaber.com ve bir çocukları olan çiftin ayrıldıktan sonra ziynet eşyalarının iadesiyle ile ilgili açılan davada ‘nikahsız birlikte yaşamanın ahlaka mugayir olduğuna’ hükmetti. Daire, ziynet eşyalarının iadesinin de mümkün olmadığına karar verdi.

• Yargıtayın aldıgı bu kararı destekliyorum
    20% (2)40% (2)27% (4)Oy Ver
  • Kesinlikle bu kararı desteklemiyorum
    60% (6)60% (3)60% (9)Oy Ver
  • Hatun bulsak nikahlı nikahsız fark etmez :)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kararsızım
    20% (2)0% (0)13% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi küfretsem olmaz önce yargıtayı karım yapmam lazım...evet şart oldu

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• nikah kanunlar önünde düzen sağlamar, eşler arasında bazı hakları korur vs bu şekilde bir yaklaşım saçma fuhuş denen kelimenin anlamını tam bilmiyor olabilirler

0|1
    0|1
  • Hukuken etik değil bu söylenen,lakin nikahsız yaşamakta toplumumuzca etik değildir.

0|1
    1|1
  • Şerihat devletiyiz ya biz hani.. Normal böyle şeyler. Laik bi devlet, laiksiz yöneticiler..

1|0
    0|1
  • A..doğru demiş

0|3
    0|2
  • tutup hapse atmasınlar da yargıları umrumda değil.

0|1
    0|1
  • Boş olmakla boşalmak arasındaki ince çizgiyi fark etmiş

Tebrikler

0|0
    0|0
  • Karar veremedim =(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İLk defa duyuyorum da zaten yargıtay o kararı alsa d almasa da dost hayatı yaşamak zaten ahkalsızlıktır ve fuhuştur. Bunu zaten millet biliyor da yine de dünya zevkinden dolayı rahatsız olmuyor ama şimdi yargıtay dile getirince kesin bizim avrupalılar başlarlar isyana. Çok komik ya.

2|2
    2|7
  • Kanunen birşey diyemesem de dinen nikahsız ilişkilerin zina ve haram sayılıdığını söyleyebilirim. Bile bile zina yapanları da Allah'a havaler ederim...

0|1
    0|0
  • Bu ülkeden neden bir cacık olmaz diye sorsalar, yargıtayın bu kararını gösterirdim.

0|0
    0|1
  • Geri kafalılık işte

0|0
    0|2
  • çüşşş demek istiyorum

ayrıca geçen gün de nikahsız yaşayan bir çiftin davasında nafaka bağlanmasını karara bağlamışlardı

ne ettikleri belli değil zaten.

bir de bunların abuk subuk kararlarına göre mi yaşayacağız hayatımızı

hayret ya

0|1
    0|1
  • Bu adamların ahlak anlayışında pedofili de var, ensest ilişkide. O yüzden pek umursamıyoruz.

0|2
    0|1
  • Yeni kanunla sevgililer dahi birbirleri üzerinde hak sahibi oluyorlar.Bu karar çoktan tarihe gömüldü bence.

0|0
    0|0
  • Yargıtay ahlak kavramını kullanamaz ki.Çünkü, ahlak hükümetten hükümete değişen bir anlayıştır.Yani dedikleri şey hukuka aykırı.

0|0
    0|3
  • Yargıtayın kararını destekliyorum. Resmi nikah olmayınca haksızlık çok oluyor. Özellikle bayanlar çok eziliyor...

0|0
    0|0
  • Kararsızım

0|0
    0|0
  • Yargıtayın Aldıgı Bu Kararı Destekliyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...